ماجرای شغال برجام و خم رنگرزی

26 بهمن 1395 کد خبر : 988615745 | بازدید : 777

صبح محلات_شغالی نگون بخت به درونِ خم رنگ‌آمیزی افتاد و رنگش عوض شده و وقتی آفتاب به او می‌تابید رنگ‌ها می‌درخشید و از این موضوع به خود می بالید و می گفت«من طاووس بهشتی ام».

  

به گزارش صبح محلات؛  آورده‌اند، شغالی نگون بخت به درونِ خم رنگ‌آمیزی افتاد و رنگش عوض شده و وقتی آفتاب به او می‌تابید رنگ‌ها می‌درخشید.

 

شغال با دیدن رنگ‌ها مغرور شد و گفت: "من طاووسی بهشتی‌ام"، مغرورانه پیش شغالان رفت و ایستاد. شغالان پرسیدند، چه شده که مغرور و شادکام هستی؟ این تکبّر و غرور از برای چیست؟ یکی از شغالان گفت: ای شغالک آیا مکر و حیله‌ای در کار داری؟ آیا قصدِ فریب مردم را داری؟

 

شغال گفت: در رنگ‌های زیبای من نگاه کنید، مانند گلستانی صد رنگ و پرنشاط هستم. مرا ستایش کنید. و گوش به فرمان من باشید. من نشانه لطف خدا هستم، زیبایی من تفسیر عظمت خداوند است.

 

شغالان دور او جمع شدند او را ستایش کردند و گفتند ای والای زیبا، تو را چه بنامیم؟ گفت: من طاووس نر هستم. شغالان گفتند: آیا صدایت مثل طاووس است؟ گفت: نه، نیست. گفتند: پس طاووس نیستی. دروغ می‌گویی زیبایی و صدای طاووس هدیه خدایی است. تو از ظاهر سازی و ادعا به بزرگی نمی‌رسی.

 

حکایت این روزهای برجام هسته‌ای نیز، چیزی کمتر از شغال داستان نیست. اتفاقی که افتاده و امروز باید به هر نحو از آن دفاع کرد.

 

برجام حکایت همین شغال نگون بخت است که از بد ماجرا درون خم رنگرزی افتاده و باید به هر نحو از خود دفاع کند.

 

در سایه برجام، دستاوردهای هسته‌ای ما از میان رفت؛ دانشمندان جوان هسته‌ای بیکار یا اخراج شدند؛ سایه جنگ و تهدید هم برداشته نشد؛ عزت هم به پاسپورت‌ها برنگشت، تحریم‌ها هم لغو که نشد هیچ، تحریم جدید هم اضافه شده است و دولتمردان سخن از واقع شدن و تعهد دادن ایران به زبان می‌آورند و معتقدند؛ حالا که برجام منعقد شده باید همه از آن دفاع کنیم و آن را موهبتی الهی بدانیم.

 

دولتی‌ها معتقدند برجام این همه حسن و دستاورد داشته؛ عینک بزنید تا ببینید خدا و ما چه لطفی به کشور کرده‌ایم بی آن که معایب آن را ببینید.

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, یاداشت, برجام هسته ای, عینک بزنید, دستاوردهای برجام, حکایت

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
salamup.ir
nashrkhabar.ir
مجوز سایت
سایت شهود
کانال تلگرامی
تبلیغات