دولت هاشمی، معمار مفاسد اقتصادی/کرباسچی اولین مفسد اقتصادی

26 بهمن 1394 کد خبر : 988614109 | بازدید : 7554

صبح محلات_اگر اختلاس 123 میلیاردی بانک صادرات و فساد اقتصادی کرباسچی به عنوان اولین مفاسد اقتصادی سیستمی در دولت هاشمی رخ نمی‌داد، دیگرنه خبری از شهرام جزایری بود و نه فساد 3 هزارمیلیاردی و امثال آن!

 

به گزارش صبح محلات، یک فعال دانشجویی دانشگاه تهران در یادداشتی با موضوع ورود کرباسچی به عنوان اولین مفسد اقتصادی در جریانات انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی نوشت:

 

همواره پس از طرح کلید واژه‌ها و بسط معنایی آنها توسط رهبر معظم انقلاب، بعد از گذشت مدتی از طرح مبحث، مفاهیم مطرح شده، جایگاه خود را در بین توده‌های مردم می‌یابند و برای مخاطب شفاف می‌شوند. اما افراد مختلف هم از ظن خود دست به توضیح و تفسیر بیشتر بیانات ایشان می‌زنند. بعضی برحسب «عماربودن» وبعضی برای وارونه کردن مفاهیم!

 

پس ازطرح «مسئله نفوذ»توسط رهبر انقلاب و در پی تبیین و هشدار درباره این موضوع خطیر، غلامحسین کرباسچی، دبیرکل حزبکارگزاران سازندگی و از محکومین فساد اقتصادی، پنجشنبه ۱۷ بهمن ماه ۹۴ ،طی اظهارنظری در «کنگره سراسری حزب کارگزاران سازندگی» که روزنامه آرمان آنرا «جالب» تعبیر کرد، گفت:«این فرمایش رهبری را ازجان و دل می‌پذیرم که پروژه نفوذ بزرگ‌ترین ضربه را به جمهوری اسلامی می‌زند. این نفوذ همان نفوذی است که تلاش می‌کند این عناصر توانمند را در باور جامعه سست کند. نفوذی نمیگوید من کارگزارم؛ بلکه او باحزب ‌اللهی‌ترین قیافه جلو می‌آید. نفوذی از ارزشمندترین سمبل جهاد و شهادت استفاده می‌کند و به گردن می‌اندازد و در راهپیمایی شرکت می‌کند و بعد هم آبروی کشور را با فساد اقتصادی می‌برد(!!) و فرار می‌کند و ازکشور خارج می‌شود. این نفوذ است. دنبال کسانی باید گشت که اینها را فراری دادند. اینها نفوذی هستند.»

 

 

 

اولین مصداق صحبت‌های کرباسچی خود اوست!

 

پس از دستگیری کرباسچی، شهرداروقت تهران درسال ۷۷  با اتهاماتی چون مشارکت در اختلاس به مبلغ چهارده میلیارد و پانصد و سی میلیون ریال، تصرف غیر مجاز در اموال عمومی، تضییع اموال شهرداری تهران،  مشارکت در تبانی در معاملات شهرداری و مشارکت در ارتشاء، وی از حمایات بی نظیررئیس جمهور وقت، محمد خاتمی و نیز هاشمی رفسنجانی برخوردار شد و ضمن سعی در سیاسی نشان دادن محاکمه‌اش، به مظلوم نمایی‌های مکرر و فرار از پاسخگویی در جلسات دادگاه پرداخت.

 

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی که در ابتدای انقلاب در کسوت روحانیت بود و بعد از آن در ظاهری متفاوت فعالیت می‌کرد، در جلسات محاکمه‌اش کوشید خود را مدیری خدوم، دلسوز و متدین معرفی کند که از بد حادثه کارش به دادگاه کشیده است. او بارها با استناد به آیات قرآن و منابع دینی و بیانات امام راحل، سعی در فرافکنی و مظلوم ‌نمایی داشت.

 

کرباسچی همچنین در دادگاهش می‌کوشید با قرائت آیاتی چون «قُل لَّن یُصِیبَنَا إِلَّا مَا کَتَبَ اللَّـهُ لَنَا هُوَ مَوْلَانَا ۚ وَعَلَى اللَّـهِ فَلْیَتَوَکَّلِ الْمُؤْمِنُونَ » و معرفی خود به عنوان کارگزار نظام اسلامی، چهره‌ای موجه و حزب اللهی از خود نشان داده و خود را منتسب به نظام اسلامی معرفی کند. 

 

گفتنی است عطاءالله مهاجرانی، وزیرارشاد وقت، مأمور دولت درخصوص پیگیری پرونده فساد کرباسچی بود و در جلسات دادگاه وی شرکت می‌کرد و پس از بازداشت وی، گفت: «کرباسچی از نظر دولت، همچنان شهردار تهران است!»

 

 

 

پذیرش فرمایشات رهبری از جان و دل!

 

نکته قابل توجه دیگر در سخنان کرباسچی، ادعای «پذیرش دل و جانی فرمایشات رهبر انقلاب» است. این ادعا درحالی از سوی کرباسچی مطرح شده که کارنامه دو دهه گذشته وی، خلاف این ادعا را ثابت می‌کند.

 

مدیریت کارگزارانی دولت هاشمی که کرباسچی نماد آن است، درهشت سال سازندگی منجر به انحراف در بسیاری  از اصول انقلاب شد و بارها و بارها مورد انتقاد رهبر انقلاب نیز قرار گرفت.

 

نباید فراموش کرد که کرباسچی طی دو دهه گذشته یک پایه ثابت سازماندهی و حمایت مالی جریان مطبوعاتی غرب‌گرا مثل «هم‌میهن»، «شهروند امروز»، «آسمان» و امثالهم بوده است. اخیرا هم گروه مطبوعاتی «هم‌میهن» شامل چهار مجله «مهرنامه»، «صدا»، «تجربه» و «سیاست‌نامه» توسط او تأسیس شده که تریبون عناصر مخالف نظام و چهره‌های مروج مبانی فرهنگی وسیاسی غربی ومخالف با انقلاب اسلامی است.

 

کرباسچی که ریاست ستاد کروبی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ را به عهده داشت، پس از اعلام نتایج انتخابات، زیر بار آن نرفت و تنها راهکار ارائه شده توسط ستاد کروبی را ابطال انتخابات اعلام کرد. حالا مردم می‌توانند خود قضاوت کنند امسال که کرباسچی و دار و دسته کارگزارانی‌ها و اصلاحاتی‌ها لیست اصلاح طلبان را برای انتخابات مجلس دهم بسته‌اند، این لیست قابل اعتماد است یا خیر!

 

 

به نام رهبری، علیه رهبری

 

جریان حامی فتنه که به مدد روی کار آمدن دولت روحانی مجدداً خود را وارد ساختار اجرایی نظام کرده است، می‌کوشد بدون اشاره به کارنامه عملکرد خود در فتنه ۸۸ و تهمت تقلب به نظام، خود را حامی رهبری ونظام معرفی کند. اما برای پیشبرد تفکرات خود و جا انداختن آنها در ساختار اجرایی و اداری کشور، طرح «تحریف منویات رهبری» را در کنار «تحریف امام» در دستور کار خود قرار داده است.

 

چرایی تلاش برای تفسیر وارونه مفاهیم مطرح ‌شده توسط رهبر معظم انقلاب مثل «حق‌الناس در انتخابات» و «نفوذ» نیز به این خاطر است که آنها به خوبی می‌دانند اگر به مدد رسانه‌های خود دست به تحریف و تفسیر وارونه این مفاهیم نزنند، مرجع فکری اصلی آنها برای مردم مشخص خواهد شد.

 

 

ریشه بسیاری از مشکلات و مفاسد کشور در دولت هاشمی است!

 

اگر تکنوکرات‌های دولت هاشمی به توصیه مقام معظم رهبری درباره فروش نفت {من هفده هجده سال قبل به دولتی كه در آن زمان سر كار بود(دولت هاشمی رفسنجانی) وبه مسئولان گفتم كاری كنيد كه ما هروقت اراده كرديم، بتوانيم درِ چاه‌‌های نفت را ببنديم. آقايانِ به قول خودشان "تكنوكرات" لبخند انكار زدند كه مگر مي‌شود؟} عمل می‌‌کردند، امروز به ‌دلیل تحریم نفتی و افت شدید قیمت آن، به ای نروز نمی‌افتادیم!

 

اگرهاشمی رفسنجانی درنماز جمعه تهران فرمان "مانور تجمل ‌مسئولان" را صادر نمی‌کرد، امروز این همه مسئول بالای شهرنشین و بی ‌خبر از درد مردم نداشتیم! هاشمی رفسنجانی در تاریخ 18 آبان ۱۳69 در خطبه اول نماز جمعه تهران گفت: «اظهار فقر وبی‌چارگی کافی است و این رفتارهای "درویش مسلکانه،" وجهه جمهوری اسلامی را نزد جهانیان تخریب کرده است. زمان آن رسیده است که مسئولین به "مانورتجمل" روی آورند. از امروز به خاطر اسلام و انقلاب، مسئولین وظیفه دارند مرتب و باوقار باشند!»

 

اگر اختلاس 123 میلیاردی بانک صادرات و فساد اقتصادی کرباسچی به عنوان اولین مفاسد اقتصادی سیستمی در دولت هاشمی رخ نمی‌داد، دیگرنه خبری از شهرام جزایری بود و نه فساد 3 هزارمیلیاردی و امثال آن!

 

در حقیقت، دولت هاشمی رفسنجانی، حکم معمار مفاسد اقتصادی را دارد که "خشت اول چون نهد معمار کج *** تا ثریا می رود دیوار کج!"

 

 

 

 

یادداشت از مهدی مهاجری

انتهای پیام/ی

 
تگها: صبح محلات, یادداشت, کرباسچی, مفسد اقتصادی, دولت هاشمی, آغاز فساد اقتصادی, حمایت دولت, ورود به انتخابات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *