خبرگزاری کره شمالی: کیم جونگ اون در حال تقویت اقتصاد کشور است

24 آبان 1396 کد خبر : 988619908 | بازدید : 2787


خبرگزاری کره شمالی اعلام کرد در مدتی که هیچ آزمایش موشکی در این کشور انجام نشده، تمرکز بر تقویت فعالیت‌های تجاری بوده است.

به گزارش صبح محلات به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از  رویترز؛ پس از یک تابستان پرهیاهو که در آن کره شمالی چندین آزمایش موشکی به همراه یک آزمایش بمب هیدروژنی انجام داد، چند ماهی است خبری از آزمایش موشکی جدید در این کشور منتشر نمی‌شود.

خبرگزاری کره شمالی در توضیح این موضوع اعلام کرد «کیم جونگ اون»، رهبر این کشور، به طور موقت توسعه تسلیحاتی کره شمالی را در حاشیه قرار داده تا به امور تجاری و اقتصادی کشور پرداخته شود.

طبق گزارش خبرگزاری دولتی کره شمالی، کیم جونگ اون از توسعه تسلیحاتی و برنامه‌های موشکی دست برنداشته است؛ بلکه قصد دارد در کنار برنامه‌های هسته‌ای به تقویت امور اقتصادی کشور نیز بپردازد. هدف از این کار اطمینان دادن به شهروندان کره شمالی است که تنگ‌تر شدن حلقه تحریم‌های اقتصادی علیه پیونگ یانگ، تاثیری بر روند زندگی آن‌ها نمی‌گذارد.

خبرگزاری رسمی کره شمالی روز چهارشنبه تصاویری از کیم جونگ اون منتشر کرده که او را در یک کارخانه تراکتورسازی نشان می‌دهد. در تصاویر دیده می‌شود کیم جونگ اون در حال رانندگی و آزمایش کردن بر روی یک تراکتور بوده و همراه با چند کارگر دیگر می‌خندد.

دو ماه پیش نیز تصویری از کیم جونگ اون منتشر شده بود که وی را در کارخانه‌های کفش سازی، لوازم آرایشی و وانت بار نشان می‌داد. وزارت وحدت کره جنوبی آماری منتشر کرده که نشان می‌دهد کیم جونگ اون از ۲۱ ژوئن تا ۲۰ سپتامبر فقط بر روی آزمایش‌های موشکی متمرکز بوده و تنها تصاویر منتشر شده از او هنگام بازدید از کارخانه‌های تسلیحاتی و یا هنگام پرتاب موشک بوده است.

آخرین آزمایش موشکی کره شمالی در ۱۵ سپتامبر انجام شد که در جریان آن موشک این کشور از آسمان ژاپن گذر کرد.

به عقیده مقامات کره جنوبی این وقفه در آزمایش‌های موشکی کره شمالی به معنی دست کشیدن پیونگ یانگ از توسعه برنامه‌های موشکی نیست، زیرا در سال‌های گذشته نیز چنین دوره‌های سکوتی از جانب کره شمالی مشاهده شده بود. پس از هر دوره سکوت خبری درباره برنامه موشکی کره شمالی، پیونگ یانگ با نمونه‌ای بسیار قدرتمند از تسلیحات هسته‌ای در عرصه بین الملل خبرساز شد.

سخنگوی وزارت وحدت کره جنوبی در این باره اظهار کرد: درحالیکه کره شمالی همچنان علاقه‌مند به توسعه برنامه‌های تسلیحاتی است، پرداختن به امور اقتصادی در این کشور نشان می‌دهد پیونگ یانگ به دنبال جلب حمایت‌های مردمی بوده و می‌تواند با بهبود شرایط معیشتی مردم، آن‌ها را متحد با یکدیگر نگه دارد.

کره شمالی پس از انجام ششمین آزمایش هسته ای، تحت شدیدترین تحریم‌های بین المللی قرار گرفت.
تگها: صبح محلات, خبرگزاری کره شمالی, کیم جونگ اون, تقویت, اقتصاد کشور

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
salamup.ir
nashrkhabar.ir
مجوز سایت
سایت شهود
کانال تلگرامی
تبلیغات