فوت ۵۰ زائر ایرانی در پیاده روی اربعین امسال/فقط یک سوم فوت شدگان بیمه بودند

18 آبان 1396 کد خبر : 988619780 | بازدید : 290


مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت گفت:۵۰ زائر در ایام پیاده روی اربعین امسال به علت حادثه یا به صورت طبیعی فوت کردند.

به گزارش صبح محلات به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ محسن نظافتی مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت در خصوص بیمه‌ زائران اربعین اظهار کرد: شرایط جاده‌ای عراق و جمعیت بالای زائران، مراسم پیاده روی اربعین را آبستن حوادثی خواهد کرد و متاسفانه تا کنون شاهد فوت ۵۰ نفر از هموطنان در اثر حادثه یا به صورت طبیعی بوده ایم.

وی افزود: ۴۰ نفر از طرف کمیته ثبت نام و اعزام به عنوان مامور کارگزاری بیمه ایران در کنار همکاران هلال احمر و کمیته بهداشت و درمان برای خدمات رسانی به زائران در مسیر پیاده روی اربعین مستقر شده اند.

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت بیان کرد: نمایندگان شرکت کارگزاری بیمه ایران را در کنار همکاران کمیته بهداشت و درمان و هلال احمر در بیمارستان‌های عراق و در مسیر پیاده روی اربعین مستقر کردیم تا هر زائری که برای درمان به مراکز درمانی انتقال داده می‌شود از طریق بیمه هزینه‌های درمانی آن‌ها پوشش داده شود، به دلیل اینکه هزینه‌های درمانی در عراق بسیار گران است.
انتقال زائران آسیب دیده به بیمارستان‌های خوزستان، ایلام و تهران

نظافتی ادامه داد: با مساعدت و پیگیری نمایندگان شرکت کارگزاری بیمه ایران، در خصوص آسیب دیدگانی که لازم بود برای ادامه درمان به ایران انتقال داده شوند، آن‌هایی که در شهر‌های مرزی بودند توسط همکاران هلال احمر و بیمه‌ای با آمبولانس و یا حتی به صورت هوایی به بیمارستان‌های خوزستان، ایلام و تهران انتقال داده شدند و در مراکز درمانی برای آن‌ها پذیرش گرفته شد.

دبیر کمیته ثبت نام و اعزام اربعین توضیح داد: زائران اربعین که بیمه بودند تا سقف ۲۲ میلیون برای درمان تحت پوشش بیمه هستند و افرادی هم که به صورت عادی و یا به دلیل بیماری فوت کرده بودند پرونده‌های آن‌ها در حال تکمیل است که ۳۰ میلیون تومان به خانواده‌های آنان پرداخت می‌شود، همچنین به خانواده آن دسته از افرادی که در اثر حوادثی از جمله تصادف و یا پرت شدن از بلندی فوت کردند تا ۲۰۰ میلیون تومان پرداخت می‌شود.
دو سوم فوت شدگان ایرانی پیاده روی اربعین بیمه نبودند

این مقام مسئول با بیان اینکه متاسفانه تاکنون تقریبا دو سوم از فوت شدگان و آسیب دیدگان ایرانی مراسم پیاده روی اربعین از جمله کسانی بودند که به هر طریق غیر از سامانه سماح ویزا دریافت کرده بودند و تحت پوشش بیمه نبوده اند، گفت: علی رغم تماس‌های برخی از این افراد و خانواده‌های آنان با سازمان حج و زیارت، امکان ارائه تسهیلات بیمه‌ای به آنان تا این لحظه فراهم نیست.

 وی ادامه داد:خانواده‌های زائران فوت شده و همچنین زائران آسیب دیده در مراسم پیاده روی اربعین که دچار جراحت یا قطع عضو شده یا در مراکز درمانی تحت درمان بوده اند و بیمه نداشته اند، می‌توانند از روز شنبه بیستم آبان ماه به دفاتر حج و زیارت استان‌ها مراجعه کنند و مشخصات خودشان را اعلام کنند تا بررسی لازم صورت گیرد و از طریق ستاد مرکزی اربعین یا سایر نهاد‌های مرتبط تسهیلاتی برای این افراد در نظر گرفته شود.
تگها: صبح محلات, فوت, زائر, ایرانی, پیاده روی اربعین, امسال, فوت شدگان, بیمه

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *