سایت فردو غنی‌سازی ۲۰ درصدی اورانیوم را ادامه می‌دهد

8 مهر 1392 کد خبر : 98861869 | بازدید : 1050

خبرگزاری فارس: سایت فردو غنی‌سازی ۲۰ درصدی اورانیوم را ادامه می‌دهد

 

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به بازدید اعضای کمیسیون متبوعش از سایت فردو، گفت: سانتریفیوژ‌های این سایت به طور کامل نصب شده و غنی‌سازی اورانیوم ۲۰ درصد در حال انجام است.

 

به گزارش صبح محلات محمد اسماعیل کوثری نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به بازدید اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس از سایت هسته‌ای فردو گفت: بازدید از سایت فردو به دنبال برخی شایعات درباره فعالیت این سایت مهم و در راستای وظایف نظارتی نمایندگان انجام شد.

وی افزود: در ابتدای این دیدار، مسئولان سازمان انرژی اتمی گزارشی از میزان پیشرفت و فعالیت سایت به نمایندگان ارائه کردند و سپس نمایندگان به بازدید از فعالیت سانتریفیوژها و آبشارها پرداختند.

وی افزود: سانتریفیوژها در سایت فردو به طور کالم نصب شده و فعالیت‌های سایت به طور کامل و بدون هیچ نقصی در حال انجام است؛ غنی‌سازی با غنای 20درصد در این سایت انجام می‌شود و تنها محدودیت موجود در ساخت ساختمان‌های اداری در این مجموعه است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: در جریان این بازدید حدود 10 نفر از اعضای کمیسیون امنیت ملی و 2نفر از کمیسیون‌های آموزش و اجتماعی مجلس حضور داشتند و بازدید از سایت نطنز که بنا بود امروز انجام شود به زمان دیگری موکول شد.
تگها: غنی سازی اورانیوم, صبح محلات, سایت هسته ای فردو

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *