بدون حضور ایران هیچ تصمیمی در منطقه گرفته نمی‌شود

29 شهریور 1392 کد خبر : 98861734 | بازدید : 1038

 

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه هرگز در مقابل ظلم و جور دشمنان تسلیم نشده و نخواهیم شد، گفت: ایران به عنوان بازیگر اصلی منطقه ایفای نقش می‌کند تا آنجا که بدون حضور کشور ما کسی در منطقه نمی‌تواند تصمیمی بگیرد.

 

به گزارشصبح محلات به نقل از باشگاه خبرنگاران، پیکر دو شهید گمنام هشت سال دفاع مقدس، صبح امروز با حضور امیر دریادار "حبیب‌الله سیاری" فرمانده نیروی دریایی ارتش، در شهر نصیرشهر تشییع و به خاک سپرده شد.

بر اساس گزارش روابط عمومی نیروی دریایی ارتش،  امیر دریادار سیاری در آئین تشییع پیکر دو تن از شهدای هشت سال دفاع مقدس وجود استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی را از برکات خون شهدا دانست و گفت: شهدای ما کسانی بودند که بزرگ‌ترین سرمایه خود یعنی جانشان را در طبق اخلاص گذاشته و با ایثارگری پیروزی قاطع را نصیب ما ساختند.

وی با بیان اینکه دشمنان ما همواره در صدد آن بوده‌اند تا جلوی رشد و پیشرفت انقلاب را بگیرند، افزود: در سال‌های ابتدایی انقلاب اسلامی دشمنان برای ممانعت از شکل‌گیری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همه به ویژه استکبار جهانی دست به دست هم دادند و رژیم بعثی را تا بن دندان مسلح و هشت سال جنگ را به ما تحمیل کردند بدون اینکه به تعبیر مقام معظم رهبری حتی سیم خاردار هم به ما بدهند.

دریادار سیاری در ادامه خاطرنشان کرد: از آنجایی که قدرت نظام مقدس ما در میان مردم است و افتخار جمهوری اسلامی ایران این است که مردم شهادت‌طلب و ایثارگر پشتیبانش هستند هرگز در مقابل ظلم و جور دشمنان تسلیم نشده و نخواهیم شد، بلکه تا پای جان ایستادگی می‌کنیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش اظهار داشت: هشت سال دفاع ما چون هدفش دفاع از ناموس، شرف و مملکت اسلامی بود و فرمانده‌اش یک مرجع تقلید بود مقدس شد و امنیت امروز جامعه ما مرهون همان دفاع مقدس است که به برکت خون شهدا و جان‌فشانی ایثارگران و رزمندگان به دست آمد و به سبب این امنیت، کشور اسلامی ما روز به روز در حال رشد و بالندگی و پیشرفت است که باید قدردان آن باشیم.

وی با اشاره به اینکه در زمان قبل از انقلاب غربی‌ها کشور ما را به عنوان کشور گل و بلبل و تفرج‌گاه خود می‌دانستند، تصریح کرد: در آن دوران نه تنها هیچ احساس بالندگی و افتخاری به مردم دست نمی‌داد بلکه وضعیت کشور بسیار شرم آور و خفت بار بود، اما امروز در سایه رهبری فرماندهی معظم کل قوا، به برکت خون شهدا و به سبب حضور همیشگی مردم شهادت‌طلب در همه عرصه‌ها، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در صدر اخبار دنیا واقع شده و به عنوان بازیگر اصلی منطقه ایفای نقش می‌کند تا آنجا که بدون حضور کشور ما کسی در منطقه نمی‌تواند تصمیمی بگیرد و به عبارتی امروز کشور ما ارزش، هویت، دین و مقام دارد.

گفتنی است، در این آئین و پیش از صحبت‌های امیر سیاری، "حجت‌الاسلام خدایی" امام جمعه شهر نصیر شهر به سخنرانی پرداخت.

یادآور می‌شود، این دو شهید گمنام در سنین 17 و 19 سالگی در منطقه عملیاتی فاو و در عملیات "والفجر 8" به فیض شهادت نائل آمده‌اند.
تگها: تشیع پیکر شهدای گمنام, فرمانده نیروی دریایی ارتش, حضور تاثیر گذار ایران در منطقه

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *