اقدام سلبی برای مقابله با بدحجابی خوشایند پلیس نیست

28 شهریور 1392 کد خبر : 98861725 | بازدید : 1047

 

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایرن گفت: برای مقابله با بدحجابی روش‌های سلبی و مقابله‌ای خوشایند پلیس نیست.

 

به گزارش صبح محلات، سردار احمدی‌مقدم صبح امروز پس از پایان مراسم صبحگاه فرماندهان انتظامی گیلان در جمع خبرنگاران در ستاد فرماندهی استان هدف از سفر خود به گیلان را ارزیابی جامع در بخش‌های مختلف انتظامی ذکر کرد.برگزاری هفته ناجا با شعار مردم داری

وی با اشاره به اینکه مردم بر عملکرد نیروی انتظامی نظارت دارند، گفت: تلاش و تمرکز اصلی ما ارتباط با مردم است.

احمدی‌مقدم درباره شعار امسال هفته نیروی انتظامی تصریح کرد: با تحولات هر ساله کشور و تغییرات دولت و ایجاد امید در جامعه شعار هفته ناجا «اقتدار پلیس در سایه سه عنصر مرد‌مداری، قانون‌مداری و روزآمدی» تعیین شده است.

وی انتخاب این شعار را تاکید بر حقوق شهروندی مردم ذکر کرد و متذکر شد: پلیس باید در مقابل تهدیدات به‌روز باشد و از مردم حمایت کند.

فرمانده ناجا میثاق نیروی انتظامی مردمی را قانون نامید و یادآور شد: عمل پلیس مردمی باید قانونی باشد و تمام شهروندان در برابر قانون خود را یکسان ببینند و نیروی انتظامی را در احقاق حقوق خود پشت سرشان احساس کنند.تلاش غربی‌ها فاصله گرفتن مردم ایران از آرمان‌های انقلاب است

وی درباره برنامه‌های نیروی انتظامی برای مقابل با هجمه فرهنگی دشمنان، خاطرنشان کرد: جنگ فرهنگی امروز منحصر به کشور ما نیست.

احمدی‌مقدم ادامه داد: غربی‌ها و در رأس آنها آمریکا تلاش می‌کنند با بهره‌گیری از رسانه‌های قوی و آثار هنری که توان تولید فیلم و مد و سبک‌های زندگی و ترویج آن دارند، قصد دارند جریان فکری جهانی و ذائقه فکری مردم را در دست بگیرند.

وی، با بیان اینکه غربی‌ها با در دست ذائقه مردم می‌خواهند مردم آمال خود را در غرب دنبال کنند، افزود: این روش به دلیل ماهیت انقلاب اسلامی علیه ایران شدت بیشتری دارد.

فرمانده ناجا، متذکر شد: تلاش غربی‌ها فاصله گرفتن مردم ایران از آرمان‌های انقلاب است بنابراین دشمن روی ما تمرکز بیشتری دارد.باندهای فساد و معتادان تلفات تهاجم فرهنگی هستند

وی با تصریح بر اینکه این یک تهاجم فرهنگی است، یادآور شد: این تلاش سازمان یافته دشمن است و تلفات آن معتادان و باندهای فساد اخلاقی است که آسیب‌های زیادی ایجاد می‌کند.

احمدی‌مقدم مقابل با تلاش سازمان یافته دشمن در تهاجم فرهنگی را نیازمند یک سازماندهی گسترده دانست و گفت: این عرصه مانند دفاع مقدس که شهیدان افتخار آفریدند، اکنون نیز سرداران و سربازان این جبهه فرهنگی باید با همت بیشتری در میدان حاضر شوند و موجب حفظ هویت و آرمان‌های مردم باشند ضمن اینکه ریزش‌ها وجود دارد و رویش‌ها نیز زیاد است.آمادگی نیروی انتظامی برای مقابله با تهاجم فرهنگی

وی، ماهیت انقلاب اسلامی را فرهنگی دانست و افزود: امیدواریم دولت جدید تمرکز بیشتری روی این موضوع داشته باشد و نیروی انتظامی با سهم خود آماده همکاری همه‌جانبه است.

فرمانده ناجا اهتمام برخی دستگاه‌های متولی در بحث تهاجم فرهنگی به ویژه حجاب و عفاف را خوب ندانست و تصریح کرد: همراهی‌ها در این زمینه خوب نبود و صدا و سیما می‌تواند موثرتر وارد شود.

وی با اشاره به اینکه در موضوع فرهنگی مقابله‌اش نیز فرهنگی است، خاطرنشان کرد: در جایی که باند فساد و ناهنجاری‌ها رخ می‌دهد، نیروی انتظامی وارد عمل می‌شود.برای مقابله با بدحجابی روش‌های سلبی و مقابله‌ای خوشایند پلیس نیست

احمدی‌مقدم متذکر شد: اگر دستگاه‌های دیگر میدان را ترک کنند، اقدام نیروی انتظامی با اتکا به روش‌های برخوردی و مقابله‌ای اقدامی درست نیست.

وی یادآور شد: نیروی انتظامی در ایفای وظایف خود با جدیت عمل می‌کند و تابع قانون است.

فرمانده ناجا به تصمیمات دولت در مقابله با تهاجم فرهنگی اشاره کرد و متذکر شد: دولت در حال استقرار است و از روز گذشته تصمیماتی برای حضور در این صحنه اتخاذ شده و ما امیدواریم در آینده نزدیک حاصل تلاش‌ها را ببینیم و بعد قضاوت کنیم.استفاده از شبکه‌های اجتماعی در چارچوب قانون

وی استفاده از شبکه‌های اجتماعی در چارچوب قانون را منع ندانست و خاطرنشان کرد: استفاده فرصت‌محور و هدفمند از شبکه‌های اجتماعی مشکلی ندارد و اگر حوزه‌ها را هدف‌گذاری کنیم و آسیب‌ها مدنظر باشد، می‌توانیم برنامه‌ریزی بهتری داشته باشیم.
تگها: پلیس, برخورد با بدحجابی, فرمانده نیروی انتظامی, هفته ناجا

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *