رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی در استان مرکزی

افزایش 90 نفری رد صلاحیت‌ها در هیئت نظارت/کاهش آمار رد صلاحیت ها در بررسی های هیئت نظارت استان

7 اردیبهشت 1396 کد خبر : 988616803 | بازدید : 972

رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی در استان مرکزی از کاهش آمار رد صلاحیت شدگان داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا در جریان روند بررسی صلاحیت ها در مرحله استانی خبر داد. 

 

به گزارش صبح محلات، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، افزود: در جریان رسیدگی به روند بررسی صلاحیت های داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستاهای استان مرکزی در هیئت های اجرایی 210 داوطلب واجد صلاحیت لازم شناخته نشدند. 

 

وی بیان کرد: با ارسال پرونده داوطلبان به هیئت های نظارت شهرستان و بررسی دقیق از سوی اعضای هیئت نظارت و با تاکید بر رعایت مفاد قانونی و لحاظ کردن استعلامات از مراجع چهارگانه تعداد رد صلاحیت شدگان به 300 نفر افزایش یافت.

 

وی تصریح کرد: افزایش 90 نفری آمار رد صلاحیت شدگان در هیئت های نظارت به دلیل عدم توجه هیئت های اجرایی به استعلامات مراجع چهارگانه بوده است که تخلف است و هیئت های نظارت براساس قانون رفتار کرده و با استناد به استعلامات صلاحیت 300 داوطلب را تائید نکرد. 

 

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ثبت نام حدود 6 هزار نفر در رقابت انتخاباتی شوراهای اسلامی شهر و روستاهای استان مرکزی گفت: صلاحیت افرادی که در هیئت های نظارت شهرستانی تائید شده است، قطعی است و در صورتی صلاحیت آنها در هیئت های نظارت استانی مورد بررسی مجدد قرار خواهد گرفت که تخلف انتخاباتی یا تبلیغ زودهنگام در موعد غیررسمی داشته باشند. 

 

وی بیان کرد: در هیئت نظارت استان نیز با بررسی دقیق صلاحیت افرادی که رد صلاحیت شده اند و نگاه دقیق به اعتراضات، در صورتی که مستنداتی مبنی بر احقاق حق داشته باشند صلاحیت این دسته از داوطلبان مورد تایید قرار خواهد گرفت و قطعا آمار رد صلاحیت شدگان در مرحله استانی کاهش پیدا خواهد کرد. 

 

حجت الاسلام سلیمی با تاکید بر اینکه در عمل به قانون، استعلامات مراجع چهارگانه را نادیده نخواهیم گرفت، گفت: به هیچ وجه تحت تاثیر جوسازی ها و شائبه افکنی هایی که علیه هیئت نظارت صورت می گیرد قرار نگرفته و به همه کسانی که نسبت به اینگونه رفتارها اقدام می کنند توصیه می کنیم که در برابر قانون گردن کشی سیاسی نداشته باشند و اطمینان داشته باشند که قانون ملاک رفتار این مجموعه نظارتی است.

 

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, رد صلاحیت, هیئت نظارت, هیئت اجرایی, علیرضا سلیمی, استان مرکزی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *