ثبت‌نام کاروان پیاده‌روی نجف تا کربلا برای اربعین حسینی آغاز شد

23 شهریور 1392 کد خبر : 98861653 | بازدید : 3068

 

همزمان با دهه کرامت ثبت‌نام کاروان پیاده‌روی نجف تا کربلا برای اربعین حسینی به همت حرم شهدای گمنام کهف الشهدا آغاز شد.

 

به گزارش صبح محلاتبه نقل از دانا، در ایام میلاد با سعادت کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه(س) و شمس الشموس حضرت علی بن موسی الرضا(ع)، ثبت نام کاروان پیاده روی از نجف تا کربلا در اربعین حسینی مخصوص برادران تهرانی توسط حرم مطهر شهدای گمنام کهف الشهدا با هماهنگی ستاد مرکزی راهیان کربلا آغاز شد.
قرار است کاروان راهیان کربلا یک هفته قبل از اربعین به صورت زمینی به نجف اشرف مشرف شود و پس از دو روز اقامت، همراه با سایر زائران ایرانی و غیر ایرانی با پای پیاده به سمت کربلای معلّی حرکت کند و پس از شرکت در مراسم روز اربعین و 2 روز اقامت در کربلا به کشور باز گردد.
در این سفر 10 روزه که از تاریخ 25 آذرماه تا هفتم دی ماه جاری انجام می‌شود، زیارت عتبات کاظمین و سامرا پیش‌بینی نشده است، همچنین هزینه سفر علی الحساب، 650 هزار تومان به صورت اقساط است که ممکن است با نوسانات ارز و قیمت‌های کشور عراق این قیمت تغییر کند.
بر اساس این گزارش، فاصله مسیر بین نجف تا کربلا حدود 90 کیلومتر است که حدوداً سه روزه با پای پیاده طی می‌شود، همچنین اسکان کاروان در شهرهای نجف و کربلا همچون بسیاری از زائران، داخل حسینیه، مدرسه و چادر گروهی پیش‌بینی شده است.
علاقه‌مندان 16 تا 60 سال می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت kahf.karbalaeian.com مراجعه کنند.
تگها: کربلا, کاروان پیاده کربلا, اربعین حسینی, اخبار محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *