عضو هیئت تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان؛

میزان تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان بیش از 12 هزار میلیارد تومان است/پرداخت وام‌های عریض و طویل به توصیه عمه و خاله از صندوق

3 اسفند 1395 کد خبر : 988615885 | بازدید : 1148

صبح محلات_عضو هیئت تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: وام‌های عریض و طویل بسیاری به توصیه عمه و خاله پرداخت شده و بسیاری از آنها نیز وثیقه محکمی ندارند و برخی از وام‌ها نیز مشخص نیست به چه کسی پرداخت شده است.

  

علیرضا سلیمی، عضو هیئت تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان و دبیر کمسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفتگو با خبرنگار صبح محلات گفت: متاسفانه در بررسی تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان مشکلات فراوانی وجود دارد و  بعد از تحقیقات متوجه شدیم بیش از آن چه تصور می‌کردیم در این صندوق تخلف صورت گرفته است.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر راه تخلفات بیشتر بسته شده و امیدواریم بتوانیم حقوق حقه معلمان و اعتماد بیش از یک میلیون معلم را برگردانیم.

 

سلیمی با اشاره به پرداخت بدون حساب و کتاب وام‌های کلان در صندوق ذخیره فرهنگیان اظهار کرد: وام‌های عریض و طویل بسیاری به توصیه عمه و خاله پرداخت شده و بسیاری از آنها نیز وثیقه محکمی ندارند و برخی از وام‌ها نیز مشخص نیست به چه کسی پرداخت شده است.

 

این عضو هیئت تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان تصریح کرد: کار تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان بسیار گسترده است چرا که بیش از ۱۱۰ شرکت بزرگ زیر مجموعه این صندوق هستند و همین موضوع کار را طولانی و سخت کرده ولی اجازه نمیدهیم  دقت فدای سرعت شود.

 

این نماینده مجلس در خاتمه در خصوص رقم میزان تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان خاطر نشان کرد: تا پیش از این ارقام ۸ و ۱۰ هزار میلیارد اعلام شده بود ولی امروز باید اعلام کنیم رقم تخلف با معوقات و جرایم بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان است و این در حالیست که کار تحقیق و تفحص از این صندوق همچنان ادامه دارد.

 

 

انتهای پیام/ی

 
تگها: صبح محلات, علیرضا سلیمی, عضو هیئت تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان, تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان, اختلاس 12 هزار میلیاردی, پرداخت وام با توصیه عمه و خاله

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *