نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس؛

توانایی شرکت های کشتی سازی داخلی دیده شود/برون سپاری خارجی در صورت وجود توان داخلی برای مجلس قابل قبول نیست

23 آذر 1395 کد خبر : 988615143 | بازدید : 257

صبح محلات_نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس گفت: هر جا توان داخلی وجود داشته باشد اولویت با شرکت های داخلی است و در صورت عقد قراردادهای خارجی با این پیش فرض که توان تولید در داخل کشور وجود دارد، مجلس قائدتا عکس العمل نشان خواهد داد.

 

 

فریدون احمدی نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفتگو با صبح محلات گفت: هر جا توان داخلی و امکان کار در داخل کشور وجود داشته باشد اولویت تحویل کار با شرکت های داخلی است.

 

وی ادامه داد: البته باید ملاحظات مربوط به قیمت و کیفیت کار نیز مد نظر قرار گیرد.

 

Image result for ‫فریدون احمدی‬‎

 

احمدی با اشاره به وجود شرکت‌های داخلی توانمند در زمینه کشتی سازی گفت: ما مجموعه ای از شرکت‌های توانمند در زمینه کشتی سازی را داریم که باید توانایی آنها مورد بررسی قرار گیرد و اگر توانایی داخلی وجود دارد نباید قرارداد به خارج از کشور سپرده شود.

 

نایب رئیس دوم کمیسیون صنایع و معادن مجلس همچنین افزود: قرارگاه خاتم الانبیاء از بدو تولد خدمت گذار بوده و در مباحث اقتصادی نیز با دیدگاه اعتقادی عمل میکند و اگر این شرکت توانایی تولید کشتی را دارد نباید کار به شرکت های خارجی واگذار شود.

 

وی تاکید کرد: کسی از وارداتی که امکان تولیدش در کشور وجود داشته باشد حمایت نمی‌کند.

 

احمدی، استفاده از توان داخلی و توجه به اقتصاد مقاومتی را لازمه شرایط کنونی کشور دانست و اظهار کرد: گاهی ممکن است ما از شرکای خارجی برای بهره برداری از فناوری و افزایش تکنولوژی استفاده کنیم اما این که توان داخلی وجود داشته باشد و کار به کس دیگری واگذار شود قابل قبول نیست.

 

وی با اشاره به برنامه دولت برای واگذاری ساخت نیروگاه به یک شرکت ترکیه ای گفت: برخی از شرکت‌های ما در حد شرکت های بین المللی است هستند و این جفا به صنعت، متخصصان و نخبگان داخلی است و کار نباید به کس دیگری واگذار شود.

 

نایب رئیس دوم کمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطر نشان کرد: با این پیش فرض که توان تولید در داخل کشور وجود دارد، مجلس قائدتا نسبت به عقد قرارداد با شرکت هایی که نمونه داخلی محصولات و خدماتشان موجود است عکس العمل نشان خواهد داد.

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, نایب رئیس کمسیون صنایع, مجلس, کشتی سازی, توان تولید داخلی, مقابله با قراردادهای خارجی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *