هدف بسیج؛حفظ هویت اسلامی/سپاه رکن اصلی برقراری امنیت است

1 آذر 1395 کد خبر : 988615039 | بازدید : 22465

به گزارش صبح محلات به نقل از  دیار آفتاب؛ آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی پیش از ظهر امروز در دیدار جمعی از فرماندهان و  بسیجیان سپاه روح الله که بمناسب هفته بسیج برگزار شد با تاکید بر احیاء مکتب امام حسین(ع) گفت: همایش بزرگ پیاده‌روی اربعین نمادی از بصیرت و پویایی دینی جهان اسلام است.

صیانت از آرمان‌های انقلاب اسلامی وظیفه نیروی بسیج

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: آنچه باید مورد توجه همه به ویژه بسیجیان قرار گیرد خیرخواهی در امر ولایت است. ولی‌فقیه به مثابه ستون فقرات جامعه اسلامی است و ما به مانند حلقه هایی، زنجیر عظمت و اقتدار نظام را شکل می‌دهیم که وظیفه ما صیانت از آرمان‌های ولی امر مسلمین و پیاده‌سازی رهنمودهای ایشان در سطح جهان اسلام است.

آیت‌الله دری نجف آبادی مقتضای ولایت را پیوند ولایی دانست و گفت: در استان مرکزی سپاه و بسیج رکن اصلی هستند گرچه نیروهای انتظامی و امنیتی نیز در استان حضور دارند ولی تامین امنیت در این استان بیشتر بر عهده سپاه حضرت روح‌الله است.

معرفت و آگاهی لازمه حفظ آرمان‌های انقلاب اسلامی

وی دشمن شناسی و معرفت را لازمه حفظ آرمان‌های انقلاب اسلامی دانست و گفت: هر یک از ما به مانند گلوله‌ای هستیم که باید در سلاح دفاع از ولایت قرار گیریم و با تمام وجود در مقابل جریانات و فتنه‌ها و توطئه‌ها از ولایت دفاع کنیم ولی شرط این امر داشتن بصیرت و معرفت لازم است.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی داعش را بزرگترین فتنه دانست و افزود: بایستی آمادگی لازم فکری، عملیاتی و معرفتی را در برخورد با توطئه‌ها داشته باشیم، امروز داعش که ساخته دست استکبارجهانی است فتنه‌ای کور و وحشی با تمام امکانات و پشتیبانی لازم از سوی رژیم آل‌سعود و دیگر کشورهای حاشیه‌ای در خلیج همیشه فارس است که اگر از یک منطقه آن را بیرون کنیم بی شک در منطقه دیگری رخنه می کند.

آیت الله دری نجف آبادی تاکید کرد: گروه تروریستی داعش ریشه فکری وهابی تکفیری دارند که می‌طلبد در مقابل این جریان فکری هوشیار باشیم.

حفظ هویت انقلاب اسلامی از اهداف سپاه و بسیج

وی وحدت کلمه را عاملی مهم در تقویت نظام اسلامی دانست و گفت: مسائل جزئی و حاشیه‌ای نباید ما را تحت تاثیر قرار دهد و از اهداف اصلی به دور سازد. هویت عمیق و اسلامی برایمان هدف است و بایستی روحیه انقلابی را با قدرت حفظ کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی ادامه داد: امروز در مجموعه نهادهای نظام اسلامی؛ نیروهای انتظامی، نظامی و امنیتی، مجلس و سایر دستگاه‌های اجرایی انقلابی بودن بسیار حائز اهمیت است و باید هویت انقلابی بودن، انقلابی زیستن و انقلابی ماندن در جامعه گسترش یابد.

آیت الله دری نجف آبادی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری درخصوص جایگاه ائمه جمعه و نماز جمعه گفت: مقام معظم رهبری فرمودند نماز جمعه قرارگاه ایمان و بصیرت و اخلاق است و مهم‌ترین وظیفه‌ ائمه‌ جمعه نیز تبیین حقایق و هدایتگری فرهنگی و سیاسی است؛ ائمه جمعه می توانند نقش مهمی را در ترویج هویت انقلابی داشته باشند.

مراکز آموزشی جولانگاه افرادی نشود که به خون شهدا بی تفاوتند

وی شهدا را در فردای قیامت حجت دانست و ادامه داد: نباید اجازه دهیم که مراکز دینی، مراکز علمی و دانشگاه‌ها در اختیار کسانی قرار گیرد که نسبت به خون شهدا و آرمان‌های شهدا احساس وظیفه نمی کنند. شهدا برای حفظ نظام اسلامی و صیانت از آرمان‌های این انقلاب خون خود را نثار کردند.

نماینده ولی فقیه یادآور شد: تشکل هایی که در دانشگاه ها شکل می گیرند بایستی در جهت آرمان‌های امام راحل و شهدا حرکت کنند نه اینکه دنبال باندبازی، جناح بازی، اردوهای مختلط و اقدامات سیاسی باشند؛ باید تصمیمات حکیمانه و موثر اتخاذ کرد و از تصمیمات سلیقه‌ای و لحظه‌ای دوری کرد.

وی خاطر نشان کرد بایستی در فضای مجازی تلاش مضاعف صورت گیرد و نباید اجازه دهیم دشمن در فضای مجازی میدان داری کند.

آیت الله دری نجف آبادی تاکید کرد: کسانی که حقوق های نجومی دریافت می کنند فردای قیامت چگونه پاسخگو هستند.

وی در پایان با تاکید بر اینکه باید از هرگونه تصمیمی که حیثیت افراد را زیر سوال می برد پرهیز کرد، خاطر نشان کرد: حیثیت و حرمت سپاه و روحانیت و نماینده ولی فقیه حیثیت فردی نیست بلکه حیثیت قانونی، اجتماعی و ملی است که باید به شکل کامل حفظ شود مبادا رفتار یا گفتاری داشته باشیم که دشمنان از آن به نفع خود بهره‌بردار کنند.دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *