شاداب‌سازی کتابخانه‌های عمومی از اهداف اداره کل استان مرکزی است

24 آبان 1395 کد خبر : 988614960 | بازدید : 431

به گزارش صبح محلات به نقل از دیار افتاب؛ امین کمالوندی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، به مناسبت ۲۴ آبان ماه روز کتاب کتابخوانی گفت: طرح شاداب‌سازی فضای کتابخانه های عمومی به منظور ارتقای شاخص‌های مطالعه و پویایی کتابخانه‌های عمومی برای استفاده مراجعان و جذب آنها به این مراکز فرهنگی است.

کمالوندی بر ضرورت زیباسازی و شاداب سازی محیط کتابخانه ها در این استان تاکید کرد و افزود: با اجرای کف پوش و زیباسازی محیط داخلی کتابخانه به افزایش سرانه مطالعه کتاب این شهرستان کمک می کند.

وی با اشاره به اینکه شاداب‌سازی همه کتابخانه‌های عمومی استان از اهداف اداره کل استان مرکزی است ادامه داد: در حال حاضر از مجموع ۷۳ کتابخانه در استان مرکزی ۴۲ باب، شاداب‌سازی شده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی با اشاره به آمار یک‌میلیون و ۲۳ هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های عمومی این استان تا پایان مهرماه سال جاری گفت: با توجه به هدف‌گذاری انجام‌شده این رقم به یک‌میلیون و ۱۳۰ هزار جلد کتاب خواهد رسید.

کمالوندی، استاندارد فضای کتابخانه‌ای در افق چشم‌انداز سال ۱۴۰۴ را هشت مترمربع به ازای هر یک‌صد نفر دانست و افزود: با توجه به ایجاد بیش از هزار متر، فضای کتابخانه در استان به ابعاد دو متر و پنج سانتیمتر فضا، برای هر صد نفر رسیده‌ایم و تا استاندارد موردنظر، فاصله زیادی داریم.

وی بیان کرد: در سال ۱۴۰۴ باید به ازای هر نفر، چهار جلد کتاب در کتابخانه عمومی موجود باشد که در حال حاضر این رقم کمتر از یک جلد است.

کمالوندی با اشاره به فعالیت ۱۸۰ کتابدار در کتابخانه‌های عمومی استان گفت: کتابداران این استان، همواره فعالیت‌های فرهنگی و خدمات قابل‌توجهی را با کم‌ترین امکانات مالی به مراجعان ارائه داده‌اند که قابل‌تقدیر است
تگها: صبح محلات, شاداب سازی, کتابخانه های عمومی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *