اتحادیه اروپا هم خودش را برای مواجهه با ترامپ آماده کرد!

24 آبان 1395 کد خبر : 988614956 | بازدید : 509

به گزارش صبح محلات به نقل از روزنامه وال استریت ژورنال با اشاره به نشست وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا درباره چگونگی تعامل با رئیس جمهور جدید ایالات متحده گزارش داد که اتحادیه اروپا خود را برای هرگونه چالش در زمینه توافق هسته‌ای ایران و 1+5 که جولای 2015 امضا شد، آماده کرده است.

این گزارش افزود: روز دوشنبه وزرای خارجه اتحادیه اروپا قرار است بر حمایت کامل آنها برای اجرای کامل توافق هسته ای تاکید کنند. 

در طول کمپین انتخاباتی در آمریکا، دونالد ترامپ تهدید کرده بود که در صورت پیروزی در انتخابات، توافق برجام را پاره خواهد کرد. 

وال استریت ژورنال در ادامه نوشت: هر حرکتی در این زمینه می‌تواند روابط فرآتلانتیک را سریعا تیره و تار کند و بر هر دو طرف تاثیر منفی بگذارد. 

وزیر خارجه اسلواکی که در نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل حاضر بود گفت: توافق هسته ای نیز مانند توافق آب و هوایی و توافق تجارت، جزء میرات همکاریهای گذشته آمریکا و اروپا است.

وزرای خارجه اتحادیه اروپا در نشست خود تاکید کردند که نیاز بیشتر به تماس میان اروپا با تیم دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب آمریکا احساس میشود. آنها تاکید کردند که اتحادیه اروپا به انتخاب مردم آمریکا احترام میگذارد.

فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بعد از پایان نشست گفت: وزرای خارجه اتحادیه اروپا در نشست خود درباره موضوعات مختلف بحث کردند و درباره شراکت قوی با آمریکا براساس اصول، ارزشها و منافعمان توافق کردند.

فدریکا موگرینی همچنین گفت: این ما نیستیم که باید سیاستهای خود را تشریح کنیم بلکه دولت بعدی آمریکا است که باید مواضع خود را مشخص کند. 

 دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *