وزیر اسبق دفاع آمریکا: حمله به سوریه بازی «باخت – باخت» است

9 شهریور 1392 کد خبر : 98861489 | بازدید : 1585

 

«ویلیام کوهن» می‌گوید حمله به سوریه بازی‌ای دو سر باخت برای آمریکاست چراکه حمله محدود بی‌اثر بوده و حمله گسترده هم آمریکا را با عدم اطمینان در مورد آینده سوریه روبرو می‌کند.

 

به گزارش صبح محلات به نقل از شبکه اطلاع رسانی دانا،‌ به نقل از رادیو صدای روسیه، «ویلیام کوهن» وزیر اسبق دفاع آمریکا می‌گوید «باراک اوباما» در صورت اقدام نظامی علیه سوریه با دو گزینه «باخت – باخت» روبرو می‌شود.
کوهن در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «بلومبرگ» گفت: فکر می‌کنم با گزینه باخت – باخت روبرو شویم. هیچ طرح برد – بردی برای ما وجود ندارد.
به گفته وی حمله محدود به سوریه اقدامی «بی‌اثر» به نظر می‌رسد و اگر هم «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا تصمیم بگیرد حمله‌ای قوی‌تر علیه سوریه ترتیب دهد، اوضاع آینده سیاسی سوریه نامشخص خواهد بود.
کوهن که بین سال‌های 1997 تا 2000 و در زمان حمله آمریکا به کوزوو وزیر دفاع آمریکا بود، می‌گوید: اگر اقدامی انجام دهیم، این اقدام ذاتا محدود خواهد بود، که اقدامی ضعیف به نظر خواهد رسید. اگر هم اقدامی قدرتمند ترتیب دهید، رژیمی را ساقط می‌کنید و در مقابل افرادی را روی کار می‌آورید که مطمئن نیستید با شما همراه باشند.دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
پر بحث ترین ها
salamup.ir
nashrkhabar.ir
salamup.ir
nashrkhabar.ir
nashrkhabar.ir