پیگیر الحاق دلیجان و محلات به قم هستیم/مردم هر ۲ شهر خواهان پیوستن به قم هستند

23 مرداد 1395 کد خبر : 988614593 | بازدید : 1227

نماینده مردم قم در مجلس گفت: نماینده این دو شهر، شورای شهر و مردم دلیجان و محلات خواهان پیوستن به قم هستند و ماهم پیگیر ملحق‌کردن این شهرها به قم هستیم.

 

به گزارش صبح محلات، احمد امیرآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، یکی از مشکلات استان قم را تک شهرستان بودن دانست و اظهار داشت: یکی از شاخص‌های تعلق بودجه‌های کشوری موقعیت جغرافیایی، وسعت و تعداد شهرستان‌های یک استان است که قم به علت تک شهرستان بودن نتوانسته آن‌چنان‌که بایدوشاید در ساختار کشوری جایگاه خود را کسب کند.

 

وی بابیان اینکه صحبت‌هایی در دولت قبل با وزارت کشور درباره ملحق شدن دلیجان و محلات به قم شده بود، خاطرنشان کرد: این موضوع تا حدودی پیش رفت که دولت یازدهم در آغاز فعالیتش هرگونه تغییرات در تقسیمات کشوری را متوقف کرد که اخیراً آقای لاریجانی رئیس مجلس این تصمیم دولت را باطل اعلام کرد.

 

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نماینده این دو شهر، شورای شهر و مردم این شهرها خواهان پیوستن به قم هستند که مخالفت دو نماینده دیگر استان مرکزی برای پیوستن آن‌ها به قم مشکلاتی ایجاد کرده است.

 

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, الحاق محلات و دلیجان به قم, استان قم, مردم محلات, دلیجان, استان مرکزی, نماینده قم, وزارت کشور, تقسیمات کشوری, رئیس مجلس

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *