امسال 20 رزمایش در نیروهای مسلح انجام می‌شود/رزمایش ثارالله فردا و پس‌ فردا در تهران/تنها راه مقابله با دشمنی آمریکا، حفظ و توسعه اقتدار نظامی است

10 شهریور 1394 کد خبر : 988613552 | بازدید : 933

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امسال 20 رزمایش در نیروهای مسلح طبق برنامه انجام می‌شود.

 

به گزارش صبح محلات به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا  سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نشست خبری صبح امروز خود با اصحاب رسانه با بیان اینکه امسال 20 رزمایش در نیروهای مسلح طبق برنامه انجام می‌شود، اظهار داشت: متأسفانه برخی برداشت‌ها می‌گویند مذاکره امنیت مردم را تأمین کرد. این نوع برداشت حق مردم و مؤلفه‌های اصلی قدرت نظام نیست.

 

وی با بیان اینکه دستاوردهای موشکی و شناوری عامل بازدارنده بود، تصریح کرد: قطعنامه و توافق شاید برخی قطعنامه‌های قبلی را لغو کند اما می‌دانیم قطعنامه‌ها هیچ گاه قدرت حمله به ایران را ایجاد نکرده است.

 

سرلشکر جعفری تصریح کرد: مقامات آمریکایی به شدت از مواضع انقلابی و استقامت و مقاومت اسلامی نگران هستند.

 

فرمانده کل سپاه در ادامه گفت:‌ نگرانی بعد از توافق این است که کسانی فکر کنند دشمنی آمریکا با ما تمام شده یا کم شده است.

 

وی گفت: رزمایش ثارالله فردا و پس فردا و در تهران با حضور پنجاه هزار بسیجی و 250 گردان برای مقابله با تهدیدات امنیتی برگزار می‌شود.

 

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه تنها راه مقابله با دشمنی آمریکا، حفظ و توسعه اقتدار نظامی است، افزود: مولفه اصلی قدرت سلاح نیست بلکه دفاع مردمی است که در حال تقویت است.

 

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه امروز قدرت بزرگ منطقه‌ای نظامی و دفاعی هستیم ادامه داد: سپاه برای مقابله با جنگ‌های نیابتی و مخالفان جبهه مقاومت با همه توان آمده است و برنامه دارد و علاوه بر حمایت‌های مستشاری و انتقال تجربیات هر نوع درخواستی هم از نظام داشته باشند و بتوانیم کوتاهی نمی‌‌کنیم.

 

سرلشگر جعفری تصریح کرد: سپاه سال‌هاست بیشترین توان خود را برای توسعه دقت‌افزایی موشک‌های بالستیک زمین به زمین زیر 2 هزار کیلومتر گذاشته است.

 

وی گفت: هیچ گونه محدودیتی دراین حوزه که در قطعنامه هم مطرح شده قابل قبول نیست.

 

وی ادامه داد: نگاه وابستگی به غرب و اروپا که کشورها را دچار مشکل کرده، این درس را به ما می‌دهد که متکی به اقتصاد بومی و مقاومتی باشیم.

 

سرلشکر جعفری در پاسخ به سوال خبرنگار فارس گفت: باید مراقبت کنیم جریانات سیاسی و احزابی که در سابقه خود با انقلاب و جهت گیری‌های آن مخالف بودند خودشان را در قالب احزاب و تشکل‌های جدید جا نزنند.

 

وی ادامه داد: دشمنان همواره برنامه های خاصی برای انتخابات دارند که عمدتا از طریق احزاب و جرسانات مختلف صورت میگیرد.

 

فرمانده کل سپاه در ادامه گفت: بصیرت مردم بعد از فتنه بالا رفته، احساس نگرانی جدی نداریم ولی هوشیاریم.

 

جعفری در پاسخ به سوالی ادامه داد: دو روز پیش نمایشگاه توانمندی های جنگال و فضای مجازی و دفاع سایبری برپا کردیم

 

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه حمایت قاطع و همه جانبه و در حد امکان از مقاومت سوریه را وظیفه خود می‌دانیم، ادامه داد: این ساده اندیشی است که فکر کنیم انقلاب اسلامی از ظلم ستیزی دست برمی‌دارد. وقتی یکی از مسئولین اروپایی به ایران می‌آید و به کشورش برمی‌گردد می‌گوید ایران دارد در برخی مواضعش تجدید نظر می‌کند که متاسفانه بدلیل اظهار نظر برخی افراد در داخل است.
تگها: صبح محلات, فرمانده سپاه, رزمایش, بیست رزمایش تا پایان سال, رزمایش تهران, فرمانده کل سپاه, مبارزه و مقابله با آمریکا, شهرستان محلات, محلات, خبر محلات, اخبار محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *