در مذاکرات به قله نزدیک شده ایم اما هنوز قدم هایی باقی است

22 تیر 1394 کد خبر : 988613220 | بازدید : 310

خبرگزاری فارس: روحانی:در مذاکرات به قله نزدیک شده ایم اما هنوز قدم هایی باقی استرییس جمهوری با قدردانی از حمایت‌های مردمی و مقام معظم رهبری در پیمودن راه بسیار طولانی مذاکرات هسته‌ای، گفت: در حال حاضر به قله بسیار نزدیک هستیم ولی هنوز قدم‌هایی تا رسیدن به این قله فاصله داریم، ان شاء الله به حول و قوه الهی مذاکره کنندگان ایرانی در این مصاف سخت و پیچیده، پیروز خواهند بود.

 

به گزارش صبح محلات به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی یکشنبه شب در ضیافت افطار فعالان و تشکل‌های حوزه زنان و خانواده اظهارداشت: اگر از این گنج و استعداد زنان در جامعه به خوبی استفاده نشود در حقیقت هم به این بانوان و هم به جامعه ظلم شده است.

 

رئیس‌جمهور در ادامه به مذاکرات هسته‌ای ایران با گروه 1+5 اشاره کرد و گفت: خدا را شاکرم وعده‌ای که در دوران انتخابات به مردم برای حل معضل هسته‌ای دادم، تا بدین‌جا عملی شده است.

رییس شورای عالی امنیت ملی با قدردانی از تلاش‌های خستگی‌ناپذیر تیم مذاکره کننده هسته ای ایران در دو سال گذشته اظهارداشت: هر زمان که با مذاکره‌کنندگان صحبت می‌کنم خستگی از صدای دیپلمات‌های کشورمان به وضوح نمایان است اما آنان با اقتدار ایستاده اند.

 

روحانی ادامه داد: خوشبختانه دولت، مردم و مذاکره‌کنندگان هسته‌ای، وظیفه خود را در خصوص این مذاکرات به خوبی انجام داده‌اند.

 

رییس جمهوری با قدردانی از حمایت‌های مردمی و مقام معظم رهبری در پیمودن راه بسیار طولانی مذاکرات هسته‌ای، گفت: در حال حاضر به قله بسیار نزدیک هستیم ولی هنوز قدم‌هایی تا رسیدن به این قله فاصله داریم، ان شاء الله به حول و قوه الهی مذاکره کنندگان ایرانی در این مصاف سخت و پیچیده، پیروز خواهند بود.

 

روحانی ایجاد فضای جدید در کشور و بهره‌گیری بهتر از فرصت‌ها و سرمایه‌های ملی، فرهنگی و اقتصادی را یکی از اهداف دولت در این مذاکرات برشمرد و افزود: هدف دیگر دولت حل معضل بزرگ بیکاری در کشور است تا بتوان با استفاده از استعداد، دانش و تخصص جوانان ایرانی، فضایی مناسب برای رسیدن به اهداف جامعه بوجود آید.

 

رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود با طرح این پرسش که آیا حجاب و عفاف تنها به نوع پوشش ظاهری باز می‌گردد؟ و با اشاره به مسأله حجاب و عفاف در قرآن کریم گفت: طبق آیات قرآن، عفاف از نگاه مردان شروع می‌شود و به طور کلی عفاف و حجاب از زبان، چشم و نگاه آغاز می‌شود.

 

روحانی ادامه داد: حجاب و عفاف شامل نوع نگاه، حرف زدن، سبک جمله‌بندی و رفتار و منش است.

 

رییس جمهوری با تأکید بر اینکه عفاف و حجاب مانند روزه مسأله‌ای است در درون، قلب، جان و روان انسان، گفت: نباید حجاب تنها در یک مسأله خلاصه شود.

 

روحانی با تأکید بر اینکه پایبندی به عفاف و حجاب با زور و جبر امکان‌پذیر نیست، گفت: باید واقعیت‌ها برای زنان و دختران کشور مطرح شود که قطعاً این مسأله باید از مدارس و دانشگاه‌ها شروع‌ گردد.

رییس جمهوری با اشاره به روز عفاف و حجاب و واقعه مسجد گوهرشاد در مشهد اظهارداشت: طبق آیات شریفه قرآن، حجاب و عفاف بخاطر امنیت زنان ایجاد شده است.

 

 روحانی در ابتدای سخنان خود بر ضرورت ایجاد فرصت‌های برابر در مسایل سیاسی و اجتماعی برای بانوان در جامعه تأکید کرد و گفت: باید تلاش کنیم تا به سمت برابری فرصت ها در کشور برویم.

 

رییس جمهوری افزود: زنان و مردان دارای ویژگی‌ خاص خود هستند اما این به معنای کمبود کمال نیست و این ویژگی‌ها معمولاً در چارچوب تناسب‌ها و نه ضعف و نقصان شکل گرفته است.

 

روحانی با اشاره به مسئولیت‌های سخت زنان در جامعه گفت: متاسفانه گاهی آسیب‌های اجتماعی زنان بیشتر از مردان بوده است و باید علاوه بر برابری فرصت، برابری مصونیت نیز در جامعه بوجود آید.

 

در ابتدای این مراسم نیز معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده، با یادآوری روز 21 تیر ماه به عنوان روز ملی عفاف و حجاب و با بیان اینکه در سال 84 قانون راهکارهای اجرایی برای گسترش فرهنگ عفاف و حجاب با بیش از 300 بند و تعیین تکلیف برای 24 دستگاه اجرایی و نهاد فرهنگی به تصویب رسید، گفت: روز ملی عفاف و حجاب فرصت مناسبی برای تأمل بیشتر در اختیار ما می‌گذارد.

 

مولاوردی با بیان اینکه توجه به زمینه‌های اجتماعی و فرهنگی نیازمند آموزش‌های بنیادین و مداوم در خانواده، مدرسه و دانشگاه و اجتماع است، اظهار داشت: بدیهی است در کنار شرایط مساعد اجتماعی برای ارزش تلقی کردن و الگو پذیری این فرهنگ، نیازمند نهادینه شدن آن در جامعه هستیم.

 

وی جمع حاضر را نمونه‌ای از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های جامعه زنان دانست و با تأکید بر اهمیت افزایش آسیب‌های اجتماعی در جامعه گفت: نهادهای مدنی زنان همراه با دولت در تلاش هستند تا مشکلات جامعه و ناهنجاری‌های مرتبط با آن را برطرف نمایند.

 

در پایان این مراسم، نماز مغرب و عشاء به امامت حجت الاسلام روحانی اقامه شد.

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, روحانی, رئیس جمهور, ضیافت افطار, شهرستان محلات, محلات, خبر محلات, اخبار محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *