برخی نخبگان تاریخ را جعل می کنند تا چهره آمریکا و غرب را تطهیر کنند/مسئولینی که به دنبال وابسته کردن کشور به شرق و غربند

9 تیر 1394 کد خبر : 988613039 | بازدید : 4370

سلیمی نمین کارشناس سیاسی درخصوص تلاش برخی از مسئولین و نخبگان برای تطهیر چهره آمریکا و غرب عنوان کرد: کسانی که یا به فرهنگ ملی اعتقاد ندارند و یا دچار خودکم بینی و حقارت هستند، معتقدند که حتما برای اداره کشور باید وابسته به شرق یا غرب بود. اینها اکنون یکپارچه شده اند و در برابر نظام جمهوری اسلامی که متکی بر فرهنگ ملی است، ترویج سرمایه داری می کنند.

 

به گزارش صبح محلات، عباس سلیمی نمین کارشناس مسائل سیاسی و مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در خصوص اتفاقات تروریستی در تیر ماه و نقش بلامنازع آمریکا در این حوادث، در خصوص لزوم شناخت دشمن اظهار داشت: اگر ما دشمن را نشناسیم، در تشخیص دوست هم دچار اشتباه خواهیم شد و در واقع جای دوست و دشمن عوض می شود. بنابراین ما از یک سری مزیت ها محروم می شویم و از کسانی که می توانیم به آنها اتکا کنیم و از برگه برنده هایی که می توانیم بهره بگیریم، خودمان را محروم می سازیم و اتکا می کنیم به نیروهایی که برای ما تهدید هستند و امکان دارد که ما را زمین بزنند. در حیات سیاسی یک کشور این بسیار مخاطره آمیز است که نسبت به دشمنان و دوستانش شناخت نداشته باشد.

 

 

 

قدرت های شیطانی با بزک کردن خود به دنبال نفوذ در جوامع اند

 

وی درباره تلاش دشمن برای بزک کردن خود به جهت فریب دادن ملت ها، ضمن تأکید بر اینکه هیچ کدام از قدرت های شیطانی هرگز نمی خواهند ماهیت اصلی خودشان را آشکار کنند چرا که می خواهند از طریق نفوذ در جوامع مختلف به اهداف سلطه طلبانه خود برسند، افزود: زمانی که یک کشور زیاده خواه می خواهد بر یک کشور دیگر مسلط شود یا باید از طریق کودتا و ابزار سخت به آن کشور حمله کند و آن کشور را تحت امتیاز خود درآورد و یا باید از ابزارهای غیر سخت بهره ببرد.

 

مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران ادامه داد: سالها ابزارهای سخت در زمینه مسلط شدن بر کشورها به کار گرفته می شد؛ ولی بعدها در نظام سلطه تحول ایجاد شد و مقاومت ها در برابر نظام سلطه موجب شد که ابزارهای سخت دیگر کارایی نداشته باشند و ابزارهای جدید به کار گرفته شوند. کارایی این ابزار جدید منوط به این است که ملت ها ماهیت های قدرت های سلطه را خوب نشناسند و به آن پی نبرند.

 

 

 

باید ماهیت ضد حقوق بشری غرب روشن شود تا این ابزار از دسترس آنها خارج شودوی درخصوص ابزارهای جدید نظام سلطه و نحوه به کارگیری آنها ابراز داشت: اقتصاد و فرهنگ از ابزارهای جدید دشمن است. آنها از ابزار اقتصاد به عنوان یک نوع منجی استفاده می کنند و با پرداخت وام هایی با بهره های بالا، نظام اقتصادی کشور مورد نظرشان را کاملا وابسته کرده و در تسلط خودشان در می آورند و آنچنان آن کشور را مقروض می کنند که مجبور شود به لحاظ سیاسی کاملا تبعیت کند. دشمن از ابزار فرهنگ نیز به گونه ای استفاده می کند تا کشور تحت تهاجم احساس یک نوع کوچکی و حقیر بودن در برابر فرهنگ غرب کند.

 

این کارشناس مسائل سیاسی اضافه کرد: این ابزارها زمانی کارایی دارد که کشور مورد هدف اصلا به ماهیت ها واقف نباشد. بنابراین اینجا شناخت دشمن و ابزارش بسیار تعیین کننده است. متأسفانه امروز بسیاری از نیروهای جوان و مسئولین ما ابزارهای سلطه را نمی شناسد و بعضا تحت تأثیر ابزارهای سلطه فرهنگی و یا برنامه های مدون اقتصادی دشمن قرار می گیرند. اگر ماهیت دشمن آشکار شود، قطعاروشنگری بوجود می آید و با بدبینی به این ابزارها نگریسته می شود و طبیعتا مورد پذیرش قرار نخواهند گرفت. بدین ترتیب اگر ماهیت ضد حقوق بشری غرب روشن شود، قطعا دیگر آنها نمی توانند از ابزار حقوق بشر استفاده کنند.

 

 

 

مسئولین دچار خود کم بینی و حقارت، به دنبال وابسته کردن کشور به شرق و غربند

 

سلیمی نمین درخصوص تلاش برخی از مسئولین و نخبگان داخلی برای تطهیر کردن چهره آمریکا و غرب عنوان کرد: عده ای در داخل کشور به سیستم و نظام جمهوری اسلامی اعتقاد ندارند. در گذشته عده ای در ایران به نظام سرمایه داری معتقد بودند و عده دیگری نیز به نظام سوسیالیستی؛ بعد از فزوپاشی نظام سوسیالیستی آنهایی که خودباوری نداشتند و هرگز حاضر نیستند بپذیرند که ما خودمان می توانیم بر اساس فرهنگ ملی، خود را اداره کنیم، به سمت سیستم سرمایه داری رفتند.

 

وی تصریح کرد: بیشتر کسانی که یا به فرهنگ ملی اعتقاد ندارند و یا دچار خودکم بینی و حقارت هستند، معتقدند که حتما برای اداره کشور یا باید وابسته به شرق بود و یا وابسته غرب. اینها اکنون یکپارچه شده اند و در برابر نظام جمهوری اسلامی که متکی بر فرهنگ ملی است، ترویج سرمایه داری می کنند. لازمه تبلیغ نظام سرمایه داری و اقناع کردن دیگران برای ناکارآمدی و غیرقابل اتکا بودن نظام منبعث از فرهنگ ملی نیز این است که تاریخچه نظام سرمایه داری در ایران را تصحیح کنند. اگر جوانی که امروز نظام سرمایه داری به آن عرضه می شود، بداند که نظام سرمایه داری چه جنایاتی را در حق ملت ها مرتکب شده است، قطعا هیچ جاذبه ای به آن نخواهد داشت و آن را پس خواهد زد؛ اما کسانی که می خواهند نظام سرمایه داری را ترویج کنند تا نظام جمهوری اسلامی تضعیف شود، نظام سرمایه داری را بزک کرده و و به شکل وارونه و ناصحیح عرضه می کنند.

 

 

 

برخی نخبگان تاریخ را جعل می کنند تا چهره آمریکا و غرب را تطهیر کنند

 

این کارشناس سیاسی با انتقاد از رویکرد برخی اساتید در دانشگاه به دلیل ارائه اطلاعات غیر واقعی و منحرف کردن دانشجویان اذعان داشت: برخی آقایان صاحب کرسی در دانشگاه، رخدادهای مسلم تاریخی مثل کودتای 28 مرداد که آمریکایی ها به اتفاق انگلیسی ها آن را پایه ریزی و اجرا کردند و اسنادش نیز منتشر شده است و خودشان نیز به آن اذعان کرده اند را به صراحت نفی می کنند. یا در نمونه دیگر جالب است که یکی از اساتید مروج و مبلغ غرب در دانشگاه حتی بحث حمله ناو وینسنت آمریکا به هواپیمای مسافربری ایران را عمدی نمی داند و حتی مدعی است که به فرمانده آن ناو مدال داده نشد، درحالی که همه مطبوعات غرب دادن مدال به فرمانده ناو وینسنت را منتشر کردند. بنابراین این افراد در محیط های دانشگاه برای تطهیر جنایات آمریکا و غرب اینگونه سخن می گویند و در مواردی نیز، مسائل را به گونه ای عرضه می کنند که گویا ما بودیم که ابتدا تعرض به آمریکایی ها کردیم. اینها تاریخ را جعل می کنند و می خواهند به جوانان و دانشجویان القا کنند که آمریکا دشمنی علیه نظام و ملت ایران ندارد.

 

انتهای پیام/
تگها: صبح محلات, حقوق بشر آمریکایی, تطهیر چهره آمریکا, سیاسیون, نخبگان سیاسی, شهرستان محلات, محلات, خبر محلات, اخبار محلات, سایت محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *