ضریب جوانی استان مرکزی ۲۶ درصد است/در ردیف استان های پیر قرار داریم/ حدود ۲۶۰ هزار نفر از جوانان استان شغل ثابت و پایداری ندارند

10 خرداد 1394 کد خبر : 988612863 | بازدید : 6817

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی گفت: بر اساس آمار های موجود حدود  ۳۱ درصد جمعیت استان مرکزی را جوانان تشکیل می دهند.

 

سعید ملکی، مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی در گفتگو با خبرنگار دیار آفتاب، گفت: حدود ۴۱۳ هزار نفر از جمعیت استان مرکزی را جوانان تشکیل می دهند.

 

ملکی اظهار کرد: از این تعداد حدود ۵۱ درصد را پسران و حدود ۴۹ درصد را دختران تشکیل می دهند.

 

وی با اشاره به اینکه ضریب جوانی استان مرکزی حدود ۲۶ درصد است افزود: استان مرکزی به عنوان یک استان پیر در رده ۲۶ ایران قرار دارد.

 

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی گفت: همچنین حدود ۷۵ درصد از جوانان استان در مناطق شهری و مابقی در روستاها ساکن هستند که متناسب با این آمار باید برنامه های را برای جوانان داشته باشیم.

 

ملکی با اشاره به اینکه حدود ۲۶۰ هزار نفر از جوانان استان شغل ثابت و پایداری ندارند بیان کرد: این موضوع خود زمینه سرخوردگی و امید به زندگی را در جوانان پایین می آورد که باید برای این موضوع برنامه ریزی مناسبی را داشته باشیم.

 

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی گفت: جمعیت فعال جوان استان حدود ۱۷۰ هزار نفر است که این میزان ۳۵ درصد از جمعیت فعال است.

 

وی ادامه دامه داد: اشتغال، ازدواج و طلاق جزء مهمترین مشکلات جوانان است که در این خصوص لازم است با همکاری دستگاه های متولی برنامه ریزی ها مناسبی صورت گیرد تا شاهد مشکلات کمتری در این حوزه باشیم.

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, استان مرکزی, درصد جوانی استان, اشتغال ثابت در استان

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *