تودیع و معارفه استاندار مرکزی بدون حضور مقامات استانی+حواشی

17 اردیبهشت 1394 کد خبر : 988612784 | بازدید : 6363

مراسم تودیع و معارفه استاندار جدید مرکزی در حالی برگزار شد که غیبت مسئولان رده بالای استانی از جمله نماینده ولی فقیه و اکثر نمایندگان به شدت محسوس بود.

 

 

به گزارش صبح محلات به نقل از  دیار آفتاب، انتصاب محمود زمانی قمی به عنوان استاندار مرکزی نارضایتی های گسترده ای در استان را یه همراه داشت. تا حدی که امروز در جلسه تودیع و معارفه استاندار جدید، تعداد غایبین رجال سیاسی بسیار محسوس بود.

 

در این مراسم آیت الله دری نجف آبادی، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، وزیر کشور، سردار صدیقی فرمانده سپاه روح اله و اکثر نمایندگان استان مرکزی در مجلس شورای اسلامی حضور پیدا نکردند.

 

خبرگزاری تسنیم در این خصوص نوشت: «از آخرین ساعات روز گذشته اخباری مبنی بر عدم حضور نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی در مراسم تودیع و معارفه استاندار جدید منتشر شد که دقایقی قبل با پیگیری خبرنگار تسنیم، دفتر آیت‌‌الله دری‌ نجف‌آبادی ضمن تائید این موضوع از عدم حضور وی در مراسم تودیع و معارفه استاندار مرکزی خبر داد. همچنین براساس برنامه‌های همیشگی مسئولان کشوری و مسئولان استانی در بدو ورود به استان، ضمن دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان از نظرات وی استفاده و کسب نظر می‌کنند، این درحالی‌ است که آیت‌الله‌دری نجف‌آبادی صبح امروز استاندار جدید مرکزی را به حضور نپذیرفت.»


از میان نمایندگان استان مرکزی نیز تنها شهلا میرگلوبیات، نماینده مردم ساوه و زرندیه و عباس صلاحی نماینده آشتیان و تفرش در مجلس شورای اسلامی در این برنامه حضور پیدا کردند.

حجت الاسلام سلیمی در گفتگو با خبرنگار دیار آفتاب علت عدم حضور خود را شرکت در کلاس درسی اعلام کرد و در خصوص انتصاب زمانی قمی گفت: باتوجه به اینکه کلاس داشتم و در مراسم نبودم نمی توانم نظری بدهم. مثل این است که درباره چیزی که نداریم نظر بدهیم.

 

همچنین بر خلاف عرف رسمی، لوح تقدیر از مقیمی، استاندار سابق را حسن بیگی سرپرست استانداری اهدا نمود. معمولا مراسم تقدیر از مسئولان از طرف مسئول رده بالاتر انجام می گیرد. این در حالی است که آصفری نماینده مردم اراک در محلس شواری اسلامی پیش تر از مخالفت نظر وزیر کشور با انتخاب زمانی قمی خبر داده بود. هرچند این خبر از طرف سخنگوی وزارت کشور رد شده بود اما عدم حضور وی در این مراسم جای سوال و ابهام جدی دارد.
تگها: صبح محلات, شهرستان محلات, استان مرکزی, استاندار استان مرکزی, معارفه استاندار جدید, آیت الله دری

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *