طرح نمایندگان برای پاسخگویی دانشگاه آزاد در مقابل مجلس/دانشگاه آزاد زیر ذره‌بین بهارستان‌نشینان

13 اسفند 1392 کد خبر : 988611693 | بازدید : 2379

طرح نمایندگان برای پاسخگویی دانشگاه آزاد در مقابل مجلس/دانشگاه آزاد زیر ذره‌بین بهارستان‌نشینان

 

نماینده مسجد سلیمان گفت: مجلس با حساسیت تغییرات مدیریتی در دانشگاه آزاد را دنبال می کند و از این رو حدود 60 نفر از نمایندگان طرحی را تهیه کرده اند تا شیوه انتصابات در دانشگاه آزاد را ساماندهی کرده و این دانشگاه را در برابر مجلس شورای اسلامی پاسخگو کنند.

 

به گزارش صبح محلات، اسماعیل جلیلی نماینده مردم مسجد سلیمان در گفت‌وگو با شبکه اطلاع رسانی دانا اظهار داشت: در چند سال گذشته نحوه انتخاب و انتصاب مدیران دانشگاه اعم از مدیران منطقه، سلیقه ای بوده و مدیران سعی کرده اند با رویکرد سیاسی و غیرحرفه ای افرادی را انتخاب کنند که اهداف سیاسی آنها را دنبال کنند.
وی افزود: با وجود انتخاب رییس جدید دانشگاه آزاد در سال جاری، همچنان شاهد رویکرد سلیقه ای و سیاسی در انتخاب مدیران و روسای واحدهای آموزشی دانشگاه آزاد هستیم.

جلیلی اظهار داشت: این درحالی است که روسای دانشگاه آزاد باید تلاش کنند تا با خودداری از رویکرد سیاسی، فضای دانشگاه ها را به سمت آموزش و فعالیت های علمی سوق دهند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه در انتصابات اخیر این دانشگاه نیز، روسای دانشگاه ها و مدیران منطقه ای با رویکرد سیاسی و با نگاهی به انتخابات آتی کشور (انتخابات مجلس دهم) انتخاب شده اند، افزود: هدف این است که منابع دانشگاه آزاد که از محل شهریه های دانشجویان تامین می شود، صرف امور انتخاباتی شود.

جلیلی اظهار داشت: مجلس با حساسیت تغییرات مدیریتی در دانشگاه آزاد را دنبال می کند و از این رو حدود 60 نفر از نمایندگان طرحی را تهیه کرده اند تا شیوه انتصابات در دانشگاه آزاد را ساماندهی کرده و این دانشگاه را در برابر مجلس شورای اسلامی پاسخگو کنند.

وی تاکید کرد: این طرح شامل ساماندهی و نظارت بر انتصاب مدیران منطقه ای و روسای واحدهای آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی است تا این انتصاب ها تحت نظارت و ضوابط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صورت گیرد و به این ترتیب دانشگاه آزاد و وزیر علوم نیز در برابر مجلس پاسخگو خواهند بود.

نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس یادآور شد: در حال حاضر انتصاب ها در دانشگاه آزاد به شیوه «بده - بستان» و با رویکرد سیاسی و نه حرفه ای صورت می گیرد.

جلیلی با تاکید بر اینکه طراحان این طرح در تلاش هستند، دانشگاه آزاد در فرآیند بازی های سیاسی گرفتار نشود، افزود: این طرح اکنون در دست تهیه است و تا پایان سال تقدیم مجلس می شود تا در سال آینده در نوبت بررسی قرار گیرد.




تگها: صبح محلات, اخبار محلات, شهرستان محلات, خبر محلات, محلات, دانشگاه آزاد اسلامی, نظارت بر دانشگاه آزاد

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *