برادری، محبت و دوستی کنونی دو کشور در قرنهای اخیر بی‌نظیر است/ اردوغان: ایران را خانه دوم خود می دانیم

10 بهمن 1392 کد خبر : 988611570 | بازدید : 5738

 

رهبر انقلاب در دیدار نخست وزیر ترکیه «برادری ، محبت و دوستی» کنونی دو کشور را در قرنهای اخیر، بی نظیر خواندند و با اشاره به گرایشها و پیوندهای قلبی دو ملت افزودند: باید از فرصتها و موقعیتهای موجود، بهره برداری صحیح به عمل آورد.

 

به گزارش صبح محلات به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار  رهبر انقلاب رهبر انقلاب اسلامی عصر دیروز چهارشنبه در دیدار نخست وزیر ترکیه، «برادری ، محبت و دوستی» کنونی دو کشور را در قرنهای اخیر، بی نظیر خواندند و تأکید کردند: ظرفیتهای گسترده دو طرف، زمینه مساعدی برای گسترش و تعمیق هرچه بیشتر روابط است.

حضرت آیت الله خامنه ای، جدیت تهران و آنکارا را در اجرایی شدن توافقهای سفر آقای اردوغان، ضروری برشمردند و افزودند: این جدیت باعث استحکام بیشتر و پیشرفت سریعتر مناسبات خواهد شد.

ایشان، گرایشها و پیوندهای قلبی دو ملت را خاطرنشان کردند و افزودند: باید از فرصتها و موقعیتهای موجود، بهره برداری صحیح به عمل آورد.

آقای رجب طیب اردوغان نیز در این دیدار با ابلاغ سلام گرم رئیس جمهور و مردم ترکیه گفت: ایران را خانه دوم خود می دانیم.

نخست وزیر ترکیه دیدارهای امروز با آقای روحانی و دیگر مسئولان ایران را بسیار مفید ارزیابی کرد و با اشاره به امضای چندین یادداشت تفاهم گفت: امیدواریم روابط دو کشور با پیشرفت و گسترش روزافزون، به الگویی برای منطقه و جهان تبدیل شود.

آقای اردوغان، امضای سند شورای عالی همکاری ایران و ترکیه را بسیار مهم دانست و گفت: با نشستهای مستمر و متقابل، روابط را به حدی گسترش می دهیم که گویی وزیران دو کشور در یک کابینه مشترک به مذاکره و همکاری مشغولند.
تگها: صبح محلات, اخبار محلات, شهرستان محلات, محلات, خبر محلات, رهبری, آیت الله خامنه ای, دیدار اردوغان با رهبر انقلاب, نخست وزیر ترکیه در ایران, دیدار نخست وزیر ترکیه با رهبر انقلاب

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
salamup.ir
nashrkhabar.ir
مجوز سایت
سایت شهود
کانال تلگرامی
تبلیغات