از برکناری4 معاون و یک مدیر کل در 1 ساعت تا بازگشت برادر بازنشسته معاون اول

13 آذر 1392 کد خبر : 988611351 | بازدید : 6232

از برکناری4 معاون و یک مدیر کل در 1 ساعت تا بازگشت برادر بازنشسته معاون اول

 

در ادامه عزل و نصب های جهت دار در وزارت آموزش و پرورش، برادر اسحاق جهانگیری، معاون اول روحانی، بعد از گذشت بیش از 5سال از بازنشستگی خود با فشارها و نفوذهایی که از سوی دولت اعمال شده است، به سمت مدیر کلی آموزش و پرورش کرمان منصوب شده است.

 

به گزارش صبح محلات به نقل از دانا،این روز ها خبرهایی از وزارت آموزش و پرورش به گوش می رسد که موجبات نگرانی مردم و فرهنگیان را به همراه داشته است.


**لزوم شفاف‌سازی هزینه بیمه‌طلایی فرهنگیان
هزینه بیمه طلایی فرهنگیان تا ماه گذشته مبلغ 23500 تومان بود که سهم فرهنگیان نیمی از این مبلغ بود که مابقی آن از سوی آموزش و پرورش پرداخت می‌شد.
برخلاف رویه گذشته و از ماه جاری، تمام هزینه های بیمه طلایی فرهنگیان از حقوق این قشر کسر شده و آموزش و پرورش هیچ هزینه ای را برای سهم بیمه طلایی فرهنگیان پرداخت نمی‌کند.
این درحالی است که این بیمه پیش از این هم مشکلاتی را برای فرهنگیان داشته است، مثلاً اگر کسی خواستار استفاده از این بیمه بود باید تمامی افراد تحت تکفل خود را نیز بیمه کند.


**بازگشت برادر بازنشسته معاون اول
 برادر اسحاق جهانگیری، معاون اول روحانی، بعد از گذشت بیش از 5سال از بازنشستگی خود با فشارها و نفوذهایی که از سوی دولت اعمال شده است، به سمت مدیر کلی آموزش و پرورش کرمان منصوب شده است.
پیش از این هم در ادامه عزل ونصب های دولت یازدهم در دستگاه‌های مختلف اعضای هیئت مدیره و همچنین مدیر عامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با هم برکنار شدند.


**برکناری 4معاون و و یک مدیر کل در 1 ساعت
هفته گذشته در دانشگاه فرهنگیان نیز طی یک ساعت، 4 معاون و مدیر کل حراست با هم عزل شدند.
 
**وزرای سابق در وزارتخانه
لازم به ذکر است حدود 25 نفر نیز در وزارت آموزش و پرورش در سطح مدیران عالی عزل شدند؛ در ادامه عزل و نصب ها، کاظم اکرمی، وزیر آموزش و پرورش کابینه میرحسین موسوی، به عنوان مشاور عالی وزیر آموزش و پرورش منصوب شد.
همچنین مرتضی حاجی، وزیر آموزش پرورش دولت خاتمی و رئیس ستاد انتخاباتی وی و حسین مظفر، وزیر آموزش و پرورش در دولت هفتم نیز به عضویت هیئت مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان درآمدند.
تگها: صبح محلات, اخبار محلات, شهرستان محلات, خبر محلات, محلات, انتصابات جدید دولتی, بازگشت برادر بازنشسته معاون اول

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *