اتحادیه دانشجویان مستقل: دولت آنچه را در ژنو اتفاق افتاده، برای مردم شفاف سازی کند

4 آذر 1392 کد خبر : 988611316 | بازدید : 2846

 

اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های سراسر کشور در بیانیه ای درباره توافقنامه هسته ای نوشت: این اتحادیه از دولت می خواهد تا به شفاف سازی کامل آنچه اتفاق افتاده است بپردازد و گام های بعدی مذاکره را برای ملت بیان کند. بدون شک آگاهی از روند مذاکرات توسط مردم و حمایت ملت از تیم مذاکره کننده می تواند پشتوانه مستحکم فرزندان ملت در مقابل با کشورهای ۵+۱ باشد.

 

به گزارش صبح محلات به نقل از بی باک، در بیانیه اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل آمده است:

اللَّهُ يُؤَيِّدُ بِنَصرِهِ مَن يَشاءُإِنَّ في ذَلِك لَعِبرَةً لأُولي الأَبْصر (۱۳ آل عمران)
نهضت امام راحل نه به زورگویی و سلطه پذیری بود و بر جهانیان ثابت کرد ملت ایران اسلامی هیچ گونه تهدید و ارعابی را برنمی تابند. ۸ سال دفاع مقدس فرصت خوبی بود تا دشمنان انقلاب بفهمند که برای دفاع از عزت خون دادن کمترین کاری است که ایرانی انجام می دهد.

امروز نیز دنیا متوجه استقامت ایران اسلامی شده و مجبور به خم کردن سر تعظیم شد. آنچه در برنامه هسته ای بدست آمد نتیجه استقامت ده ساله ملت ایران درب رابر فشارها و زورگویی های دشمنان و ثمره خون دانشمندان هسته ای ایران اسلامی بود. امروز غرب فهمید که نمی تواند با ایران با زبان زور سخنان بگوید و همچنان که وزیر امور خارجه به زبان آورد که "۱+۵ به این نتیجه رسید که تشدید تحریم ها علیه ایران بی ثمر بود و ایرانیان با تحریم ها از مواضع خود عقب نشینی نکردند. "

مسلمانان یاد گرفتند که از تاریخ عبرت بگیرند و تاریخ اسلام پر بوده است از پیمان شکنی کفار که صلح حدیبیه نیز نمونه ای از آن دست است؛ همچنان که آمریکایی ها نیز بعد از گذشت سی و اندی سال هنوز تعهدات خود در قرارداد الجزایر را عملی نکرده اند. جمهوری اسلامی ایران در این مذاکرات همچون سی و پنج سال گذشته بنا بر اصل صداقت و منطق پای میز مذاکره نشسته و بنا بر اصل وفاداری متعهد به تعهدات خود است و از آن سو منتظر است تا برای اولین بار شاهد صداقت غرب باشیم هر چند تاریخ خصمانه غرب بویژه آمریکا علیه ملت ایران؛ بدبینی ما به آنها را در شکل داده است.

جمهوری اسلامی ایران در این مذاکرات امتیازات بزرگی را به نشانه صداقت خود به میان گذاشته است و برای غرب آزمونی است تا بفهمیم تا چه مقدار به تعهدات خود عمل خواهد کرد. قطع به یقین ایران از این مذاکرات ضرر نخواهد کرد و نتیجه آن هر چه که باشد بلوغ فکری جامعه خواهد شد اما در صورت عدم تعهد غرب چهره منحوس آن هر چه بیشتر بر جامعه جهانی نمایان خواهد شد.

اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های سراسر کشور ضمن ابراز "خسته نباشید" به اعضای تیم مذاکره کننده و تقدیر از تلاش های آنها خواستار ادامه درایت و هوشمندی اعضای مذاکره کننده در گام های بعدی این مذاکرات است و اعلام می دارد که " ایستادگی در برابر زیاده‌خواهی‌ها همواره باید شاخص خطّ مستقیم حرکت مسئولان این بخش باشد"

اگرچه در ساعات پس از مذاکرات صحبت های مختلفی از مسئولین آمریکایی شنیده شد که "در این سند هیچ حق غنی سازی برای ایران نیامده است " اما بی شک "پذیرش حق غنی سازی مطابق با معاهدات بین المللی" حق مسلم ماست که هیچ کشوری حق تعرض به این حق قانونی را نخواهد داشت و از تیم مذاکره کننده می خواهیم بر این مطالبه قانونی ملت پافشاری کنند.

نگاه یک جانبه به مسائل یکی از بزرگترین آفت های مدیریت جامع است. در چند ماهه گذشته نگاه های اعضای هیئت دولت و شخص رئیس جمهور بجای توجه ظرفیت های داخلی و نیروهای بومی به دیپلماسی خارجی بوده چه آنکه رئیس جمهور محترم در نشست خبری خویش خطاب به فعالان اقتصادی اعلام داشت: "از امروز دیگر نوبت شما است و دولت مسیر را هموار کرده و از این پس کوشش باید آغاز شود."

در حقیقت باید رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم اولویت اول دولتمردان باشد و مسئولین دولتی باید نگاه ها را متوجه توان داخلی کنند چه آنکه اتکا بر پتانسیل داخلی حاصل جمع آرا همه نخبگان، ملت و نظام است و تكیه بر تواناییهای درونی به معنای نفی دیپلماسی نیست اما باید توجه داشت تحرك دیپلماسی تنها بخشی از كار است و محور اصلی، اتكا به توانایی داخلی است كه می تواند پای میز مذاكره نیز اعتبار و اقتدار بیاورد.

اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های سراسر کشور از دولت می خواهد تا به شفاف سازی کامل آنچه اتفاق افتاده است بپردازد و گام های بعدی مذاکره را برای ملت بیان کند. بدون شک آگاهی از روند مذاکرات توسط مردم و حمایت ملت از تیم مذاکره کننده می تواند پشتوانه مستحکم فرزندان ملت در مقابل با کشورهای ۵+۱ باشد.

اتحادیه انجمنهای اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های سراسر کشور در پایان دوام توفیقات خداوند را برای ملت شهید پرور ایران اسلامی خواستار است؛ در ضمن این اتحادیه دانشجویی در روزهای آینده بیانیه تفصیلی تحلیلی خود را در این باره منتشر خواهد کرد.
تگها: صبح محلات, اخبار محلات, شهرستان محلات, خبر محلات, محلات, اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل, شفاف سازی مذاکرات هسته ای, مذاکرات هسته ای, بیانیه

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *