عضو کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان:

بررسی پرونده اختلاس صندوق ذخیره فرهنگیان به اتمام رسید/جزئیات طبق درخواست مسئولان محرمانه است

1 آذر 1396 کد خبر : 9886110005 | بازدید : 5309

صبح محلات_عضو کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: در حال حاضر کار تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان به اتمام رسیده و گزارش آن پس از تدوین نهایی، در هفته آینده تحویل هیئت رئیسه مجلس داده می شود.

 

حجت الاسلام علیرضا سلیمی، عضو کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار صبح محلات در خصوص آخرین وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: در حال حاضر کار تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان به اتمام رسیده و کمیته در حال جمع بندی اطلاعات و گزارش‌ها است.

 

وی ادامه داد: پس از تدوین نهایی، گزارش در هفته آینده تحویل هیئت رئیسه مجلس داده می شود و هیئت رئیسه نیز پس از دریافت گزارش، زمانی را برای قرائت گزارش در مجلس تعیین خواهد کرد.

 

سلیمی در پاسخ به سوالی در خصوص میزان نهایی تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان بیان کرد: جزئیات طبق درخواست مسئولین محرمانه است و در حال حاضر امکان بیان جزئیات آن وجود ندارد اما سابق بر این مبلغی از تخلفات در مصاحبه‌های مختلف بیان شده بود.

 

دبیر اول کمسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین در خصوص برنامه مجلس برای بازگشت سرمایه‌های موجود در صندوق ذخیره فرهنگیان اظهار کرد: وظیفه اصلی مجلس و کمیته تحقیق و تفحص، بررسی تخلفات و گزارش آن است و قطعا مجلس نیز گزارش نهایی را به قوه قضائیه ارجاع خواهد کرد اما وظیفه برخورد با قوه قضائیه و وزارت خانه است.

 

عضو کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان مجلس خاطر نشان کرد: با تلاش‌های صورت گرفته تاکنون مبالغ متنابهی بیش از ۳ هزار میلیارد به صندوق بازگردانده شده و در تلاش هستیم از تمامی حق فرهنگیان و مردم دفاع کنیم و به جد به دنبال بازگشت تمامی سرمایه صندوق ذخیره فرهنگیان هستیم.

 

پیش از این برخی از اعضای کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان از جمع آوری ۳۸۰۶ صفحه سند، تدوین ۵۸۰ صفحه گزارش و همچنین تخلف ۱۵ هزار میلیارد تومانی در صندوق ذخیره فرهنگیان خبر داده بودند.

 

انتهای پیام/ی

 
تگها: صبح محلات, علیرضا سلیمی, صندوق ذخیره فرهنگیان, کمیته تحقیق و تفحص, تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان, کمسیون آموزش و تحقیقات مجلس

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *