حضور میلیونی مردم در مراسم اربعین حسینی تبلیغی و سیاسی نیست

19 آبان 1396 کد خبر : 988619807 | بازدید : 3628

استاد حوزه و دانشگاه گفت: هیچگونه تبلیغ و نقشه سیاسی پشت حضور میلیونی مردم در مراسم اربعین نیست و مردم به خاندان عصمت و طهارت اهتمام می‌ورزند.

به گزارش صبح محلات به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ حجت الاسلام علیرضا پناهیان در سخنرانی پیش خطبه های نماز جمعه امروز تهران پیرامون اهمیت اربعین حسینی اظهار کرد: زیارت اباعبدلله (ع) بروز محبت به آل الله است.

وی با بیان اینکه زیارت اباعبدالله حسین (ع) ثواب و اجر فوق العاده ای دارد ادامه داد: پرشور ترین عبادت ما زیارت اباعبدالله (ع) بوده که پاداش آن هزاران برابر بالاتر از عبادت های جاری ماست.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه در برخی روایات ثواب زیارت اباعبدالله بالاتر از شهادت در راه خدا ذکر شده است اضافه کرد: اصل زیارت تحولی است که در دل‌ها پدید آمده و زیارت اهل بیت (ع) عشقی است که به خاندان عصمت و طهارت در دلها نهادینه شده است.

حجت الاسلام پناهیان درباره افزایش حضور مردم در راهپیمایی اربعین حسینی عنوان کرد: هیچگونه تبلیغ و نقشه سیاسی پشت آن نیست و این دل ها و اندیشه مردم است که به خاندان عصمت و طهارت اهتمام می ورزند.

وی با بیان اینکه سروده های زیادی در باب تحسین اربعین تولید نشده است گفت: نهادهای فرهنگی همچون حوزه علمیه قم، سازمان تبلیغات اسلامی و مراجع نظام هیچکدام نقش آن چنانی در شکل گیری زیارت اربعین نداشتند؛ البته آن را تحسین کرده اند.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه دستگاه های تبلیغاتی نمی توانند دل های مردم را متوجه یک موضوعی کنند بیان داشت: اینکه دلها متوجه یک موضوع خاصی می شود فقط کار خدا بوده و از دست دولت ها خارج است.

در حال تکمیل ...
تگها: صبح محلات, حضور میلیونی, مردم, مراسم اربعین حسینی, تبلیغی, سیاسی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *