جیغ و فریاد آمریکایی‌ها برای ایجاد اختلال در وضعیت اقتصادی ایران است/رسانه‌ها تریبون حرف مُفت آمریکا نباشند

10 آبان 1396 کد خبر : 988619578 | بازدید : 539


رئیس مجلس گفت: آنها قصد دارند ترس و یأس برای سرمایه‌گذاری در کشور فراهم کنند، لذا باید به مسائل اقتصادی با توجه بیشتری بپردازیم.

به گزارش صبح محلات به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز(سه‌شنبه، 9 آبان) در دیدار جمعی از اصحاب رسانه استان خراسان‌رضوی، با اشاره به مرکزیت مهم فرهنگی مشهد مقدس برای ایران، گفت: وجود مبارک امام رضا(ع) برکت را به سمت مشهد سمت و سو داد.

وی با تأکید بر اینکه باید زمینه برای رشد استان خراسان فراهم شود، اظهار داشت: تاکنون اقدامات خوبی در حال انجام بوده که مهم‌ترین آن احداث خط راه‌آهن پر سرعت خراسان بود که چند میلیارد دلار برای آن سرمایه‌گذاری شد لذا در حال حاضر به دنبال اتصال خط آهن از خواف به خراسان هستیم که بسیار مهم است.

رئیس مجلس افزود: مسائل اقتصادی کشور ظرفیت‌های محدودی برای مانور ایجاد کرده که در بودجه سال 97 با نگاه بهتری به موضوع خراسان نگاه می‌کنیم، البته در بخش رونق اقتصادی مشکلاتی وجود دارد که تحرکات دشمنان نیز در راستای تخریب روانی جامعه است.

لاریجانی با بیان اینکه جیغ و فریاد آمریکایی‌ها برای ایجاد اختلال در وضعیت اقتصادی کشور است، اظهار داشت: آنها قصد دارند ترس و یأس برای سرمایه‌گذاری در کشور فراهم کنند، لذا باید به مسائل اقتصادی با توجه بیشتری بپردازیم و اولویت نخست اقتصاد باشد، از این رو هر زمان که روزنامه را ورق می‌زنیم، باید احساس کنیم دغدغه اول کشور اقتصاد و نه مسائل سیاسی است.

وی با تأکید بر اینکه ترجمان دغدغه اقتصادی باید در رسانه اولویت باشد، گفت: مجلس هم اقتصاد را اولویت خود قرار داده، لذا رسانه‌ها به خصوص رسانه ملی نیز باید این اقدام را داشته باشند و به کارآفرینان که از نسل جوان بوده و مبتکر و باهوش هستند راه دهند تا مطرح شده و جوانان دیگر از آنها اقتباس کنند که همین موضوع باعث ایجاد نشاط اقتصادی در جامعه می‌شود.

رئیس مجلس افزود: اقتصاد، کارآفرینی و تولید باید اولویت خارج از جناح‌بندی‌ها شود و درباره ارتباط رسانه و صنعت باید گفت این اعتقاد صحیح است که اگر صنعت رونق پیدا نکند، آگهی به روزنامه داده نمی‌شود و رونق از روزنامه‌ها نیز گرفته می‌شود، از این رو وظیفه رسانه‌ها این است که از مجلس درباره امور اقتصادی سؤال کرده و نقد کنند و از دولت برای اقدامات اقتصادی پاسخ بخواهند.

لاریجانی تصریح کرد: تحلیل روشن در این شرایط این است که آیا آنها فقط در موضوع برجام مشکل دارند یا قصد دیگری دارند، لذا باید قصد آنها را بشناسید، چراکه حرف پر سر و صدا زیاد می‌زنند و ما نباید تریبون حرف مفت آنها شده و اضطراب را در کشور ایجاد کنیم، بلکه باید دغلکاری آنها را نمایش دهیم.

وی با بیان اینکه یکی از سیاست‌مداران آمریکایی سخنی می‌گوید و ما آن را پوشش می‌دهیم، عنوان کرد: این در حالی است که گفته او اصلا اهمیت ندارد و فقط ایجاد اضطراب می‌کند، از این رو باید به جای بستر دادن به اهداف آنها، بدل بزنیم و به دنبال ایجاد وفاق باشیم، لذا جهت خود را به گونه‌ای شکل دهید که صلاح کشور در آن است.

رئیس مجلس درباره قانون جامع رسانه، گفت: دولت باید لایحه‌ای در این زمینه ارائه کند که مشکل اصل 75 نداشته باشد که در این زمینه آقای پژمان‌فر پیگیر موضوع است، همچنین درباره کاغذ مازندران نیز مشکل مسئله جنگل است که ظرفیت آن محدود است و استفاده ناهنجار از جنگل آن را از بین می‌برد، از این رو باید اقدامات دیگری نیز برای تهیه کاغذ صورت گیرد.

لاریجانی با تأکید بر ضرورت آموزش به دبستانی‌ها و دبیرستانی‌ها در حوزه فضای مجازی، تصریح کرد: این اقدام باید در حیطه وزارت آموزش و پرورش صورت گیرد.

وی با اشاره به مشکلات حاشیه‌نشینی در مشهد، تأکید کرد: حضرت آقا نیز در این خصوص تأکید داشتند که در حوزه مسائل اجتماعی و حاشیه‌نشینی آسیب‌شناسی صورت گیرد و در قانون برنامه گنجانده شود، لذا فصلی اندازه‌پذیر در قانون برنامه برای حاشیه‌نشینی آمد که بتوان آن را به‌طور مستمر پیگیری کرد.

رئیس مجلس افزود: بر این اساس، متوجه شدیم بسیاری از حاشیه‌نشینان املاکی دارند که مالکیت آنها در هاله‌ای از ابهام است، برای همین آب، برق، گاز و تلفن نیز ندارند، لذا این قانون گذاشته شد که 3 سال به آنها این امکانات داده شود و آنها نیز ظرف این مدت به موضوع مالکیت رسیدگی کنند، چراکه تهیه غیرقانونی این اقلام نیز باعث مخاطراتی برای آنها شده بود.

لاریجانی تأکید کرد: مسئله مسکن و اشتغال حاشیه‌نشیان از مهم‌ترین معضلات است که باید برطرف شود، اما انجام راهکارها نیز اندکی کُند است که باید تسریع شود.

رئیس مجلس درباره سخت‌گیری‌هایی که در حوزه خبر و برای انتشار اخبار وجود دارد، خاطرنشان کرد: برخی خبرنگاران با اخبار خود فضا را سیاه و تیره نشان می‌دهند که این درست نیست، مسائل و مشکلات باید به گونه‌ای برطرف شود که اقدامات بعدی در راستای حل مشکلات نیز پوشش داده شود، لذا این روش علاج و بازدارندگی خواهد بود که فضای جامعه رسانه باید به این سمت حرکت کند.

انتهای پیام/
تگها: صبح محلات, جیغ و فریاد, وضعیت اقتصادی, ایران, رسانه‌, تریبون, حرف مُفت, آمریکا

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *