نامه ۱۸۰ نماینده دموکرات آمریکا به ترامپ درباره لزوم باقی‌ماندن در برجام

13 مهر 1396 کد خبر : 988619280 | بازدید : 3685

۱۸۰ نماینده دموکرات آمریکایی طی نامه‌ای از رئیس جمهور این کشور خواستند در برجام باقی بماند.

 

به گزارش صبح محلات به نقل از خبرگزاری فارس، ۱۸۰* عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا طی نامه‌ای به «دونالد ترامپ» رئیس جمهور ایالات متحده از وی خواستند تا به توافق هسته‌ای ایران پایبند باشد و از آن خارج نشود.

 

به نوشته وبگاه «جوییش تلگرافیک» در این نامه آمده است: «برخی از ما رای مثبت و برخی رای منفی به توافق هسته‌ای ایران دادیم. با این حال، ما در این عقیده که اجرای کامل این توافق، اهرم فشار بیشتری برای متوقف کردن برنامه هسته‌ای تسلیحاتی بالقوه ایران فراهم کرده و فعالیت‌های ثبات‌زدای ایران را کاهش می‌دهد، متحد هستیم.

 

برجام، توافقی ناقص است اما برای پرداختن به تمهیدات مساله‌برانگیز از جمله بندهای پایان‌دهنده به محدودیت‌های هسته‌ای ایران ، نیاز است تا ما با شرکای بین‌المللی خود در یک جایگاه بایستیم.»

 

ترامپ اگر تا ۱۱ روز دیگر پایبندی ایران به توافق هسته‌ای را اعلام نکند و بررسی این مسئله را به کنگره بفرستد، قانونگذاران آمریکایی ۶۰ روز فرصت خواهند داشت که درباره بازگرداندن تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران تصمیم بگیرند.

 

وبگاه «المانیتور» نیز پیشتر نوشته بود طرح «اینارا» (INARA) که از سوی سناتور «باب کورکر» رئیس کمیته روابط خارجی سنا تدوین شده، به کنگره اجازه می‌دهد تمام یا برخی از ۴ بسته تحریمی هسته‌ای اصلی را علیه ایران بازگرداند و دلیل کافی به تهران برای خروج از توافق ارائه کند. (جزئیات بیشتر)
تگها: صبح محلات, ترامپ, رئیس جمهور آمریکا, برجام, نامه 180 نماینده دموکرات آمریکا, باقی ماندن در برجام

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
salamup.ir
nashrkhabar.ir
مجوز سایت
سایت شهود
کانال تلگرامی
تبلیغات