اختصاص مبلغ 30 میلیارد ریال به گمرک برای پرداخت هزینه‌های انبارداری

5 مهر 1396 کد خبر : 988619167 | بازدید : 1168

دولت به منظور پرداخت مطالبات صاحبان کالا و تجار که کالاهای آنها به ناحق در انبارهای گمرک باقی مانده، مبلغ 30 میلیارد ریال به گمرک اختصاص داد.

به گزارش صبح محلات به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، هیأت وزیران در جلسه روز چهارشنبه خود به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور، با پیشنهاد آیین‌نامه اجرایی مربوط به هیئت‌های تطبیق مصوبات شوراهای اسلامی کشور با قوانین موافقت کرد.

 

به موجب آیین‌نامه مذکور که با هدف ارتقای سطح کارآمدی هیئت تطبیق مصوبات شوراهای اسلامی کشور با قوانین و نیز ساماندهی نظارت بر عملکرد این هیأت و به تبع آن شوراهای اسلامی تصویب شد، رؤسای هیأت‌های تطبیق می‌توانند به منظور بررسی بیشتر و دقیق‌تر مصوبات شورا، جهت اخذ نظرات مشورتی، از کارشناسان ذیربط بدون داشتن حق رأی برای حضور در جلسات هیأت‌های تطبیق دعوت به عمل آورند.

 

همچنین شوراهای اسلامی شهر، روستا، بخش و شهرستان موظفند حداکثر ظرف یک هفته پس از تشکیل جلسه، نسخه‌ای از مصوبات خود را به هیأت تطبیق ذیربط، شهرداری، دهیاری یا دستگاه های اجرایی که مصوبه مربوط به آنها باشد، ارسال نمایند.

 

چنانچه مصوبه شورا با قوانین و مقررات مربوط به هر یک از دستگاه های اجرایی، شهرداری و یا دهیاری مغایر باشد، مسئولین اجرایی ذی ربط می توانند مراتب مغایرت را با ذکر دلایل و مستندات ظرف مهلت مقرر قانونی به هیئت تطبیق ذیربط اعلام نمایند و هیئت تطبیق موظف است طبق ترتیبات قانونی موضوع را مورد بررسی و رسیدگی قرار داده و نتیجه را به دستگاه معترض اعلام کند.

 

دولت به منظور پرداخت مطالبات صاحبان کالا و تجار که کالاهای آنها به ناحق و جهت تعیین تکلیف در انبارهای گمرک باقی مانده و از ترخیص آنها خودداری شده است، مبلغ 30 میلیارد ریال به عنوان «پرداخت هزینه‌های انبارداری» به گمرک جمهوری اسلامی ایران اختصاص داد.

 
تگها: صبح محلات, اختصاص, گمرک, پرداخت, هزینه‌های انبارداری

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *