اجرای اقتصاد مقاومتی اولویت روحانی باشد/حقوق زنان و جوان‌سازی بدنه دولت مورد توجه قرار نگرفت

4 شهریور 1396 کد خبر : 988618600 | بازدید : 140

عضو حزب کارگزاران سازندگی گفت: اجرای اقتصاد مقاومتی، افزایش اشتغال و تولید باید در اولویت کار رئیس جمهور قرار بگیرد.

به گزارش صبح محلات به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره وظایف رئیس جمهور در چهار سال آینده اظهار داشت: صرف نظر از این که رئیس جمهور چه شخصی باشد باید بتواند پاسخگوی مطالبات مردم باشد و زندگی توأم با آرامش، امنیت و اشتغال را برای مردم فراهم سازد.

 

وی افزود: حاکمیت باید تلاش کند که مردم با خیال آسوده زندگی کنند و به آینده امید داشته باشند. روحانی باید در حوزه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی به برنامه‌هایی که مجلس شورای اسلامی و اسناد بالادستی برای او تعیین کرده‌اند، عمل کند. همچنین باید بکوشد که به وعده‌هایی که در دوران انتخابات به مردم داده‌ جامه عمل بپوشاند.

 

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی بیان داشت: ساختار حاکمیت در کشور ما به گونه‌ای است که دولت‌ها مجری برخی برنامه‌ها و تبعیت کننده از سیاست‌های کلی نظام هستند که مقام معظم رهبری بر آنها صحه گذاشته‌اند لذا دولت باید به سمت توسعه‌گرایی پیش برود و سطح اهتمام و همبستگی مردم را نسبت به کشور افزایش دهد در عین حال مسیری را فراهم کنند که مردم بتوانند زندگی راحتی داشته باشند و همزمان موقعیت و تمامیت کشور در تعامل با همسایگان حفظ شود.

 

وی با اشاره به نقش کابینه روحانی در تحقق وعده‌های صد روزه‌اش بیان داشت: آنچه که اکنون حائز اهمیت است اجرای اقتصاد مقاومتی، افزایش اشتغال و تولید و حفظ امنیت کشور است که باید در اولویت کار رئیس جمهور قرار بگیرد.

 

خانجانی درباره نقاط قوت و ضعف دولت یازدهم تأکید کرد: یکی از نقاط قوت دولت یازدهم این است که بعد از هشت سال بی‌قانونی و بحران‌های سیاسی که دولت نهم و دهم نتوانست آنها را حل کند موفق شد که در ابتدای کار زمام امور کشور را در دست بگیرد.

 

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی تصریح کرد:‌ دولت یازدهم توانست شرایط اقتصادی کشور را بهبود ببخشد و از ناامنی‌های اجتماعی بکاهد و برجام یکی از مهمترین مباحثی بود که دولت یازدهم توانست به آن جامه عمل بپوشاند و به واسطه آن مشکلات کشور را حل کند.

 

وی افزود: دولت یازدهم به واسطه برجام توانست گفتگوی مناسب بین المللی را فراهم کند و در عین حال از تنش‌های بی حاصل جلوگیری کند،‌ همچنین گسترش سرمایه گذاری‌های خارجی در ایران و افزایش ارتباطات از نقاط قوت دولت یازدهم به شمار می‌آید اما به هرحال این امر نتوانست برطرف کننده کلیه انتظارات مردم باشد و تا تحقق مطالبات جامعه راه طولانی در پیش است.

 

خانجانی با اشاره به کاستی‌های دولت یازدهم که باید در دولت دوازدهم مرتفع شود، تصریح کرد: حوزه حقوق شهروندی، حقوق زنان و جوان سازی بدنه دولت آن طور که باید مورد توجه قرار نگرفته است و افزایش معیشت مردم و ارتقای سطح رفاه اجتماعی از مسائلی است که باید در دولت دوازدهم مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

 

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی گفت:‌ باید از پیر شدن دولت به وسیله تزریق نیروهای جوان و کارآمد به بدنه دولت جلوگیری کرد اگر نیروهای باتجربه در کنار جوانان صاحب نظر قرار نگیرند خمودگی و یأس در بدنه جامعه به وجود خواهد آمد.

 

وی در پایان با اشاره به نارضایتی اصلاح طلبان در چینش کابینه و وعده استفاده از بانوان و نیروهای جوان در معاونت‌ها خاطرنشان کرد: دستور صریح روحانی بر این است که در بدنه دولت و معاونت‌ها از نیروهای جوان و بانوان استفاده شود.

 
تگها: صبح محلات, اقتصاد مقاومتی, اولویت, روحانی, حقوق زنان, جوان‌سازی, بدنه, دولت, مورد, توجه

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *