وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:

جذب سرمایه‌گذاری در حوزه سلامت بسیار دشوار است/افزایش ۱۰۰۰ تخت به تخت‌های بیمارستانی استان مرکزی

20 تیر 1396 کد خبر : 988617957 | بازدید : 502

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ظرف کمتر از یک‌سال آینده نزدیک به یک‌هزار تخت به تخت‌های بیمارستانی استان مرکزی اضافه می‌شود.

 

به گزارش صبح محلات؛ به نقل از اراک امروز؛ حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آیین بهره‌برداری از نخستین بیمارستان خصوصی فوق تخصصی استان در اراک گفت: سرمایه گذاری خصوصی در حوزه سلامت کار سخت و کم درآمدی است و کمتر مورد استقبال سرمایه گذاران قرار می گیرد.

 

هاشمی با اشاره به اینکه سرمایه گذاری خصوصی در حوزه سلامت در کشور بسیار کم است، اظهار کرد: اندک سرمایه گذاری‌هایی که در حوزه سلامت صورت می‌گیرد از محل درآمد جامعه پزشکی است. البته بانک‌ها هم خیلی رغبتی به پرداخت تسهیلات در این بخش ندارند.

 

وی با اشاره به اینکه وظیفه وزارت بهداشت و درمان، حمایت و نظارت بر بخش خصوصی است، بیان کرد: امیدواریم در ادامه مسیر این مرکز تخصصی، با مدیریت درست شاهد بهره‌برداری خوبی از این واحد باشیم.

 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه موافق افزایش تخت های این مرکز هستم، افزود: کمک خواهم کرد تا بتوانید مجوز افزایش تخت های این مرکز را دریافت کنید تا بتوانید خدمات خوبی را به مردم استان ارائه دهید.

 

هاشمی با اشاره به اینکه باید سطح دسترسی به خدمات بهداشت و درمان در استان مرکزی بهتر از این باشد، افزود: در سال های گذشته باید توجه بیشتری به حوزه درمان استان صورت می گرفت و نسبت تخت بستری به جمعیت باید خیلی بیشتر از این چیزی که الان وجود دارد، باشد.

 

وی ادامه داد: با توجه به جمعیت استان مرکزی باید چندین بیمارستان در استان مرکزی مورد بهره برداری قرار می گرفت.

 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه ظرف کمتر از یک‌سال آینده، نزدیک به یک‌هزار تخت به تخت‌های بیمارستانی استان مرکزی اضافه می‌شود، گفت: ۵۰۰ تخت در مرکز درمانی حضرت ولیعصر(عج) و آیت‌الله خوانساری به مجموعه تخت های اراک اضافه می شود و در سایر شهرستان هم تخت های به مراکز درمانی اضافه خواهد شد.

 

هاشمی بیان کرد: بیمارستان فوق تخصصی سینا برای اینکه در ادامه فعالیت های خود موفق باشد باید به مراجعه کنندگان با احترام رفتار کند و در موضوع خدمت به مردم بر اساس استاندارها برخورد کند و انصاف را رعایت کند تا بتوانند در ادامه فعالیت خود موفق باشد.

 

انتهای پیام/م
تگها: صبح محلات, وزیر بهداشت, استان مرکزی, جذب سرمایه, افزایش تخت بیمارستانی, قاضی زاده هاشمی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *