مدیر درمان تامین اجتماعی استان مرکزی

تعهدات دولت برای طرح تحول سلامت در استان عملی نشده است

19 تیر 1396 کد خبر : 988617948 | بازدید : 1245

مدیر درمان تامین اجتماعی استان مرکزی با بیان اینکه دولت تعهدات خود را در قالب طرح تحول سلامت در بیمارستان تامین اجتماعی شازند اجرایی نکرده است گفت: امیدواریم وزارت بهداشت و درمان منابع مالی مورد تعهد در خصوص طرح تحول سلامت را به بیمارستان شازند پرداخت کند.

 

به گزارش صبح محلات؛ به نقل از اراک امروز؛ بابک عدلی مدیر درمان تامین اجتماعی استان مرکزی به مناسبت هفته تامین اجتماعی (۱۹ الی ۲۵ تیرماه) در جمع خبرنگاران گفت: در استان مرکزی سه بیمارستان تحت پوشش تامین اجتماعی در شهرستان های اراک، ساوه و شازند و هفت مرکز شبانه روزی (سه مرکز در اراک، ساوه، خمین، محلات و دلیجان) فعالیت دارد.

 

عدلی اظهار کرد: طرح ارتقای هتلینگ بیمارستان های تامین اجتماعی استان، راه اندازی بلوک زایمان با رعایت استانداردهای این بخش و با جدیدترین امکانات روز نظیر زایمان بدون درد و زایمان در آب در بیمارستان امام خمینی (ره) اراک، افزایش تخت های بیمارستان شازند و خرید آمبولانس برای بیمارستان ها و مراکز به طوری که هم اکنون کمبود آمبولانس نداریم، از مهمترین اقدامات صورت گرفته است.

 

وی ادامه داد: راه اندازی مرکز درمانی شهرستان تفرش تا پایان امسال، آغاز عملیات اجرای درمانگاه شهرستان زرندیه که از رشد خوبی در صنعت برخوردار بوده است از برنامه های در دست اقدام است.

 

۶۶ درصد جمعیت استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی

 

 مدیر درمان تامین اجتماعی استان مرکزی  با اشاره به اینکه حدود ۶۶ درصد جمعیت این استان بیمه شده تامین اجتماعی هستند افزود: تمامی تلاش ها بر این قرار گرفته که بستر خدمات کیفی و مطلوب برای بیمه شده ها فراهم شود.

 

عدلی با بیان اینکه در حوزه خدمات بیمارستانی میانگین ضریب اشتغال تخت استان در سال گذشته ۸۵ درصد بوده است افزود: سال گذشته چهار میلیون و ۲۵۳ هزار مراجعه به مراکز سرپایی تامین اجتماعی استان انجام شده است در حالی که جمعیت استان مرکزی یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر است و حدود ۹۰۰ نفر تحت پوشش بیمه هستند.

 

بیمارستان تامین اجتماعی شازند تنها مرکز درمانی کشور مشمول خدمات برنامه تحول نظام سلامت

 

وی به اجرایی شدن برنامه طرح تحول نظام سلامت در بیمارستان تامین اجتماعی شازند اشاره کرد و گفت: بیمارستان تامین اجتماعی شازند به عنوان تنها مرکز درمانی تامین اجتماعی کشور مشمول خدمات برنامه تحول نظام سلامت است.

 

عدلی اظهار کرد: این شهرستان به دلیل نبود بیمارستان دولتی، استقرار زنجیره ای از صنایع و بافت بالای جمعیت روستایی در این شهرستان برای این طرح انتخاب شد.

 

دولت تعهدات طرح تحول سلامت را در شازند عملی نکرد

 

مدیر درمان تامین اجتماعی استان مرکزی  با بیان اینکه دولت تعهدات خود را در قالب طرح تحول سلامت در بیمارستان تامین اجتماعی شازند اجرایی نکرده است گفت: امیدواریم وزارت بهداشت و درمان منابع مالی مورد تعهد در خصوص طرح تحول سلامت را به بیمارستان شازند پرداخت کند.

 

وی با بیان اینکه هر سه بیمارستان تامین اجتماعی استان به سیستم بی خطر سازی مجهز شده اند افزود: بیمارستان های استان با خرید، نصب و راه اندازی دستگاه های بی خطرسازی زباله های بیمارستانی که عمدتا از نوع دستگاه های اتوکلاو هستند، زباله های عفونی بیمارستانی خود را بی خطر و عادی سازی می کنند تا همراه سایر زباله های عادی از طریق نیروهای شهرداری جمع آوری و دفع شود.

 

عدلی با اشاره به اینکه ۴۲ درصد از پرونده های قصور پزشکی منجر به صدور رای شده است افزود: بیشترین قصور مربوط به پزشکات زنان و زایمان، جراحی های عمومی و ارتوپدی بوده است.

 

انتهای پیام/ش
تگها: صبح محلات, طرح تحول نظام سلامت, دولت, استان مرکزی, درمانگاه تامین اجتماعی, عمل به وعده ها

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *