مشروح بیانات ائمه جمعه استان مرکزی

10 تیر 1396 کد خبر : 988617784 | بازدید : 859

خطیبان جمعه استان مرکزی به خدمات ارزنده سپاه اشاره کردند و برخی سخنان پیرامون سپاه را بی انصافی دانستند و اقدامات ارزنده سپاه را خار چشم استکبار جهانی عنوان کردند.

 

به گزارش صبح محلات به نقل از دیارآفتاب، ائمه جمعه استان مرکزی در خطبه های نماز جمعه امروز با اشاره به سالروز تخریب قبور ائمه بقیع توسط وهابی ها، این اقدام را ناشی از دشمنی آنها با اسلام دانستند.

امامان جمعه استان در بخشی دیگر از سخنان خود پیروزی های جدید جبهه مقاومت را در عقب راندن داعش را به ملت ایران تبریک گفتند و ابراز امیدواری کردند که به زودی شاهد آزادسازی کامل سوریه خواهیم شد.

خطیبان جمعه استان مرکزی به خدمات ارزنده سپاه نیز اشاره کردند و برخی سخنان پیرامون سپاه را بی انصافی دانستند و اقدامات ارزنده سپاه را خار چشم استکبار جهانی عنوان کردند.

هفته حقوق بشر آمریکایی یکی از دیگر از موضوعات مطروحه در نمازجمعه های استان مرکزی بود که در این خصوص به بیماران شیمایی صدام با حمایت آمریکا و انگلیس در ۸ سال جنگ تحمیلی اشاره شد.

در خطبه ای این هفته به بازخوانی حادثه هفتم تیر و سالروز شهادت دکتر بهشتی نیز پرداخته شد.

 

 

آیت الله دری نجف آبادی:

عقب راندن داعش با تلاش مراجع دینی و مردم/استاندار لایق؛ مهمترین خواسته مردم از دولت/شوراها مصالح مردم را فدای منافع باند و جناح خود نکنند

 

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک در خطبه های این هفته نمازجمعه اراک با قدردانی از حضور مردم استان مرکزی در مراسمات ماه رمضان گفت: امیدواریم نماز و طاعات همه مردم استان مورد قبول درگاه اهدیت قرار گیرد.

دری نجف آبادی با تاکید بر اینکه مردم دستاوردهای ماه مبارک رمضان را حفظ کنند اظهار کرد: انشالله ۱۱ ماه آبنده سر سفر ضیافت الهی باشیم و همان حضور قلب را حفظ کنیم.

اسرائیل و آل سعود دو غده سرطانی و دست نشانده انگلیس و آمریکا

وی هشتم شوال را یادآور حمله ددمنشانه و غیرانسانی وهابیون در تخریب قبور ائمه معصومین علیهم السلام عنوان کرد و افزود: آل سعود در چند سال اخیر با حمایت از تروریست ها جنایت های مختلفی بر علیه مسلمانان انجام داده است.

امام جمعه اراک بیان کرد: اسرائیل و آل سعود این دو غده سرطانی هستند که توسط انگلیس و آمریکا ایجاد شده اند و با حمایت های مالی آل سعود همواره به دنبال ضربه زدن به مسلمانان هستند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اظهار کرد: ملت ایران و نیروهای نظامی و انتظامی و سپاه باید در برابر این جنایتکاران با جدیت بایستند و با پایداری و مقاومت راه را ادامه دهند.

 

عقب راندن داعش با تلاش مراجع دینی و مردم

دری نجف آبادی آمادگی برای شهادت و وحدت امت اسلامی را رمز موفقیت مسلمانان عنوان کرد و گفت: در حالی که نیروهای داعش حدود دو سوم از خاک عراق را تصرف کرده بودند یک فتوای آیت الله سیستانی و رهبر معظم انقلاب و حضور مردم، داعشی ها را به خانه قبل خود عقب راند.

وی با بیان اینکه ملتی که برای خداوند قیام کند موفق خواهد بود افزود: امت های اسلامی با وحدت در مقابل توطئه های دشمنان ایستادگی کنند و بدانند که موفق و پیروز خواهند بود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با تاکید بر اینکه دشمنان دیوانه هستند ادامه داد: باید در داخل کشور با وحدت کلمه و انسجام پشت سر رهبری حرکت کنیم تا دشمنان نتوانند به این ملت آسیبی برسانند.

 

سکوت استکبار جهانی در برابر جنایت های صدام/ ۳۵۰ بمب شیمیایی در دوران جنگ تحمیلی بر سر مردم ایران ریخته شد

امام جمعه اراک به سالروز بمباران شیمیایی سردشت هم اشاره ای کرد و گفت: در جنگ تحمیلی صدام ۳۵۰ مورد بمباران شیمیایی انجام داد که تمام این بمب ها از کشورهای هلند، انگلیس و آمریکا تامین شده بود.

وی اضافه کرد: از آنجایی که بمباران شیمیایی از منظر حقوق بین الملل محکوم است هیچ کشوری این جنایت های صدام با همدستی استکبار جهانی را محکوم نکرد.

 

سخنان آسیب زننده به وحدت ملی زده نشود/دولت فرهنگ دینی مردم را جدی بگیرد

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ادامه داد: در برابر این همه دشمنی های که بر علیه کشور وجود دارد باید در تمام مسائل فرهنگی، سیاسی و اقتصادی وحدت کلمه را حفظ کنیم و حرف هایی که موجب خدشه دار شدن وحدت ملی می شود نزنیم و همه با هم تعامل کنیم.

دری نجف آبادی با تاکید بر اینکه دولت دوازدهم باید خدمتگذار مردم باشد افزود: این دولت باید با برنامه ریزی برای جبران کمبودها تلاش کند و در واگذاری ها دقت و فرهنگ دینی مردم را جدی بگیرد و از حاشیه پردازی پرهیز کند.

 

شوراها مصالح مردم را فدای منافع باند و جناح خود نکنند

امام جمعه اراک انتخاب شهردار امین ، دلسوز و لایق را یکی از وظایف شوراها عنوان کرد و گفت: شوراها منافع و مصالح مردم را به منافع باندها و جناح های خود ترجیح ندهند و به فکر خدمت به مردم باشند.

 

مردم استاندار لایق می خواهند/گوش شنوایی در وزارت کشور برای انتخاب استاندار لایق وجود ندارد

وی با انتقاد از انتخاب استانداران و فرمانداران نالایق گفت: مردم استانداران و فرمانداران لایق می خواهند بنده در همین راستا با یکی از مدیران وزیر کشور در خصوص انتخاب استاندار صحبت هایی انجام دادیم ولی گوش شنوایی نبود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی خاطرنشان کرد: مردم استانداران، فرمانداران و شهرداری می خواهند که امانت دار بیت المال باشند.

 

 

امام جمعه آشتیان:

وهابیت و آل سعود؛ سرچشمه خشونت داعش/ سپاه یاور دولت است نه رقیب/ملتی که تفنگ ندارد ذلیل و خوار می شود

 

حجت الاسلام غلامرضا نیشابوری، امام جمعه آشتیان با اشاره به حفظ تقوا گفت: از نشانه های تقوا مداومت و پیوستگی اعمال است، چنانچه حفظ سرمایه مهمتر از خود سرمایه است.

وی افزود: پیامبر گرامی اسلام(ص) فرمود؛« باقی ماندن بر عمل سخت تر از خود عمل است» مهمترین و سخت ترین وظیفه روزه داران ماه مبارک رمضان حفظ اعمالی است که در ماه رمضان انجام دادند.

 

معنویت محافظ انسان است

نیشابوری اظهار کرد: متاسفانه زمان زیادی نمی گذرد که برخی تمام سرمایه رمضان را از بین می برند، سعی کنیم هرکاری را که در ماه رمضان انجام می دادیم از جمله نماز اول وقت، تلاوت قرآن، انس با دعا، سحرخیزی، رفتن به مسجد و کمک به نیازمندان را ادامه دهیم.

امام جمعه آشتیان معنویت را محافظ انسان دانست و گفت: برای زندگی موفق نیاز به تداوم معنویت داریم، همانطور که جسم ما نیاز به غذا دارد روح نیز به غذا نیاز دارد، برای تامین معنویت تنها راه انجام واجبات و ترک محرمات است، انسان باید به گونه ای باشد که تا احساس کرد معنویت او کم شده است احساس خطر کند و تلاش خود را بیشتر کند. معنویت محافظ انسان است.

 

وهابیت و آل سعود؛ سرچشمه خشونت داعش

وی با اشاره به تخریب قبور ائمه بقیع افزود: شیعه این خاطره تلخ را را فراموش نمی کند که وهابیت خبیث به مدینه حمله کردند و قبور ائمه را تخریب و با خاک یکسان کردند.

نیشابوری اظهار کرد: سرچشمه خشونت داعش و امثال آن، وهابیت و تفکرات آن و عربستان است، اینها شاگردان محمدبن عبدالوهاب اند که درس جنایت و خونریزی می بنند.

امام جمعه آشتیان گفت: آنها گنبد حرم پیامبر(ص) را به توپ بستند و می خواستند حرم پیامبر(ص) را تخریب کنند که مسلمانان نگذاشتند، در همان سال به کربلا حمله کردند و تخریب کردند، سپس به سوی نجف حرکت کردند که موفق نشدند و شکست خوردند.

 

مقابله با نفوذ دشمن به کشور، یکی از دغدغه های رهبری

وی گفت: یکی از دغدغه های رهبری نفوذ دشمن در حکومت است، دولت متاسفانه ویروسی شده است. گاهی رایانه یا تلفن همراه شما ویروسی می شود و اطلاعات دستگاه شما از بین رفته و یا به بیرون منتقل می شود و ممکن است دستورات اشتباهی به دستگاه شما وارد شود حتی دستگاه شما را خراب کند.

نیشابوری اظهار کرد: این گونه ویروس ها در تشکیلات اداری و سازمانها و کشور داری مانند رایانه و تلفن همراه است، سیستم اداری کشور ویروسی شده و دارد همه چیز را از بین می برد.

امام جمعه آشتیان گفت: این ویروس ها عقلانیت، وحدت و همبستگی، تصمیم گیری و برنامه ریزی، محاسبه محوری و تشخیص دوست و دشمن را هدف قرار داده است.

وی افزود: یکی از دغدغه های رهبری در دو سال گذشته بحث نفوذ است و نگران ورود این ویروس خطرناک در عرصه مملکت داری است.

نیشابوری اظهار کرد: مقام رهبری فرمود؛ «یکی از مشکلات مدیریت های کلان ما این است که نرم افزار مدیریتی ما ویروسی شود»، یعنی دشمن بتواند در اندیشه مدیریتی ما ویروسی را وارد کند که تمام ابتکارات ما کارهای ما و تصمیم های ما را خراب کند و به جهت خلافی هدایت کند و پیش ببرد.

امام جمعه آشتیان گفت: متاسفانه امروز شاهدیم که نرم افزار دولت با ویروس هایی آلوده شده است، البته این اختصاص به این دولت ندارد در تمام دولت های قبل نیز وجود داشت اما شدت و ضعف و کیفیت آن متفاوت بوده است.

وی بیان کرد: با وجود تذکرات مکرر رهبری برای مقابله با ویروس ها و رفع عیوب، مسئولان همچنان بی توجهی می کنند، مسئولان یا ویروس را نمی بینند یا ویروس را ویروس نمی دانند.

نیشابوری با اشاره به برخی از ویروس ها اظهار کرد: دو قطبی سازی جامعه، ابلاغ و اجرای سند ۲۰۳۰، حمله به سپاه پاسداران به عنوان دولت با تفنگ، نظریه سازی انحرافی درباره مشروعیت ولایت فقیه و ولایت امام علی (ع)، سکوت در زمینه تحریم، مخالفت دولت با برخورد با نیروهای نفوذی و جاسوس و دهها مورد دیگر نشان می دهد که دستگاه محاسبه دولت دچار اختلال شده است.

امام جمعه آشتیان گفت: اینکه آمریکا و اروپا سپاه پاسداران را تحریم می کند جای تعجب نیست چون سپاه تمام معادلات منطقه ای و آمریکا را بهم ریخته است.

وی افزود: استکبار حلب را منطقه نفوذ ناپذیر می دانستند لذا آن ها از شکست داعش و پیروزی مقاومت شکست داعش در دیرالزور، شکست ائتلاف عربی – غربی – عبری ناراحت هستند.

نیشابوری ادامه داد: امروز سپاه خار چشم دشمنان ایران و اسلام است، قدرت سپاه فکر هرگونه تجاوزی را از کشور دور کرده است، قدرت سپاه دشمن را عصبانی کرده و لذا برای زمین گیر کردن سپاه از تمام توان استفاده می کند اما هیچ غلطی نمی تواند بکند.

 

سپاه رقیب دولت نیست بلکه یاور دولت است

امام جمعه آشتیان گفت: دولت مردان بدانند؛ غرب نمی خواهد دولت در کنار سپاه باشد و می خواهد آن ها را مقابل یکدیگر قرار بدهد، سپاه رقیب دولت نیست، چنانچه روحانیت و ائمه جمعه رقیب دولت نیستند بلکه کمک کار و یاور دولت هستند.

وی تصریح کرد: در گذشته و امروز بزرگترین پروژه های کشور توسط سپاه انجام شده است، سپاه با فرمان مقام معظم رهبری و با عمل به اقتصاد مقاومتی دنبال استقلال کشور است و او نمی تواند گوشه ای بنشیند و چشم برنابسامانی ها و مشکلات کشور ببندد.

نیشابوری گفت: سپاه با بی مهری ها کنار نخواهد رفت و دولت مردان هم نباید تحت تاثیر رسانه های خارجی و خناسان داخلی قرار بگیرند، نگاه سپاه فقط به درون و ظرفیتهای درونی است.

امام جمعه آشتیان گفت: سپاه انواع سلاح ها و تجهیزات نظامی مورد نیاز خود را در داخل ساخته است، امنیت و اقتدار ملی ما در گروی اقتدار نیروهای مسلح بخصوص سپاه پاسداران است. سپاه در عرصه اقتصاد قدرت موشکی، قدرت ردیابی، عرصه زمینی، بالگردها، پهپادهای پیشرفته، جنگنده های پیشرفته، خواب را از چشم دشمن گرفته است.

وی افزود: آیا سزاوار است مسئولان حکومتی در کنار پروژه های سپاه بایستند و عکس بگیرند و بعد از آن به سپاه حمله کنند؟! آیا سپاه بجای قدردانی و تشکر باید مورد حمله قرار بگیرد؟! تمام کارهای سپاه به درخواست دولتی ها انجام شده است.

 

ملتی که تفنگ ندارد ذلیل و خوار می شود

نیشابوری خاطر نشان کرد: اگر سپاه تفنگ دارد تفنگ او در خدمت انقلاب و مردم است ملتی که تفنگ ندارد فردا روز ذلیل و تحقیر می شود، این حرف ها باعث دوقطبی سازی کاذب در کشور می شود. غرب می خواهد این عامل اقتدار را از دولت و ملت جدا کند، آنها نمی دانند سپاه در قلب ملت ایران جا دارد، سپاه فرزند ملت و بازو و سرباز ولایت است و از هیچ کس به جز ولایت دستور نمی گیرد.

 

خطیب جمعه محلات:

برخی با برداشت گزینشی از زندگی شهید بهشتی وی را سازش کار معرفی می‌کنند/قوه قضائیه آماج حملات عده‌ای خاص

 

حجت الاسلام علیرضا سلیمی، نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی و امام جمعه موقت شهر محلات در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر محلات با اشاره به هفت تیر سالروز شهادت شهید بهشتی و ۷۲ تن از یارانش گفت: ۷ تیر سالروز شهادت شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران واقعی امام خمینی(ره) در عملیات تروریستی منافقین است و متاسفانه امروز عده‌ای به دنبال تطهیر چهره منحوس منافقین هستند.

وی ادامه داد: به تعبیر مقام معظم رهبری عده‌ای به دنبال جابجایی جلاد و شهید هستند و همه باید بدانند این افراد از این اقدام چه به دست خواهند آورد و آیا باید با کسانی که دفتر حزب جمهوری اسلامی را منفجر و تعدادی از سران این کشور را به شهادت رساندند مذاکره می‌کردیم؟

 

برخی با برداشت گزینشی از زندگی شهید بهشتی وی را سازشکار معرفی می‌کنند

سلیمی با اشاره به جمله معروف و مواضع روشن شهید بهشتی در مقابله با آمریکا اظهار کرد: شهید بهشتی در طول زندگی مظلوم بود و امروز نیز مظلوم است و امروز عده‌ای به دنبال تحریف شهید بهشتی هستند و با برداشت شخصی و گزینشی از زندگی شهید بهشتی و شهید مطهری، آنها را سازشکار معرفی می‌کنند.

خطیب جمعه محلات تصریح کرد: شهید بهشتی‌ها و شهید مطهری‌ها از ارکان انقلاب اسلامی بودند و منافقین را شناسایی و معرفی کردند و اگر اهل سازش بودند هرگز در آتش خشم منافقین نمی‌سوختند.

 

قوه قضائیه بدون توجه به حملات عده‌ای خاص مبارزه با مفاسد دانه درشت را در دستور کار داشته باشد

امام جمعه موقت محلات در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره پشت سر گذاشتن هفته قوه قضائیه و همچنین اشاره به آمار بالای پرونده‌های موجود در دستگاه قضایی گفت: امروز ورودی پرونده به محاکم قضایی بسیار بالا و عجیب است و در همین شهرستان محلات نیز ۱۸ هزار پرونده تشکیل شده است که بسیاری از آنها را می توان به راحتی بدون مراجعه به محاکم قضایی حل و فصل کرد. این در حالیست که این حجم بالا از پرونده سرعت رسیدگی را کاهش خواهد داد.

وی همچنین با اشاره به هجمه برخی جریانات به قوه قضائیه بیان کرد: قوه قضائیه امروز آماج حملات عده‌ای خاص است گویا این عده زخم خورده قوه قضائیه هستند. قوه قضائیه با فساد به صورت جدی در هر سطحی برخورد کند مخصوصا مفسدان دانه درشتی که با قدرت‌ها در ارتباط هستند.

 

ضعف در مراکز تصمیم گیری فرهنگی دلیل فرمان آتش به اختیار رهبری بود

سلیمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تفسیر رهبر از فرمان آتش به اختیار خود در خطبه‌های نماز عید فطر گفت: عده ای افراد با بازی سیاسی بیانات رهبری را به ایجاد هرج و مرج تشبیه کردند و برخی با برنامه ریزی برای فرار از پاسخگویی دست به سلسله اقداماتی خاص زدند و آنها را با فرمان آتش به اختیار رهبر گره زدند.

خطیب جمعه محلات افزود: رهبری از مجموع کارهای فرهنگی راضی نیستند و اختلال در مراکز تصمیم گیری فرهنگی دلیل صدور فرمان آتش به اختیار از طرف رهبر بود و در این میان کار تمیز فرهنگی لازم است و نباید اجازه دهیم این بیانات رهبری تحریف شود.

وی تولید محصولات فرهنگی ناباب و ناسالم را از سم مهلک سخت‌تر دانست و بیان کرد: همه باید بدون بهانه گیری کار کنیم و همه باید وارد عرصه کار فرهنگی سالم شوند. آتش به اختیار یعنی استفاده از همه امکانات و ظرفیت‌ها، در زمینه تولید، مصرف و اقدام فرهنگی است و در این میان تماشاچی بودن اشتباه است.

 

اقدامات خباثت بار آمریکا ناقض برجام است/قوانین مورد نیاز برای مقابله با بد عهدی آمریکا در دسترس دولت قرار دارد

امام جمعه موقت شهر محلات در بخش دیگری از سخنان خود تصویب تحریم‌های جدید با نام مادر تحریم‌ها در سنای آمریکا و مصادره ساختمان بنیاد علوی ایران در آمریکا با حکم یک دادگاه و اجرایی شدن حکم ممنوع الورودی اتباع ایرانی به آمریکا بخشی از اقدامات خباثت گونه آمریکا دانست و بیان کرد: بنا بود بعد از برجام آمریکایی‌ها رفتارهای خود را بر اساس حسن نیت ساماندهی کنند ولی متاسفانه شاهد چنین اقداماتی نبودیم.

وی ادامه داد: عده‌ای خوش بین فکر می‌کردند آمریکا را می‌توان رام کرد و این در حالی بود که عضو تیم مذاکره کننده آمریکا اعتراف کرد برجام با همان تحریم‌های اولیه نقض شد.

امام جمعه محلات با اشاره به بندهای نقض شده در مقدمه و پیوست‌های برجام گفت: عده‌ای از آقایان تازه اعلام می‌کنند در حال بررسی نقض یا عدم نقض برجام هستیم. همه باید بدانند این نحوه پاسخگویی و عدم ایستادگی در مقابل دشمن آنان را بیشتر از گذشته تحریک می‌کند.

سلیمی با اشاره به تصویب چندین قانون مناسب برای مقابله با بدعهدی‌های آمریکا در مجلس گفت: در حالی که برای مقابله با بدعهدی‌های آمریکا در برجام مصوبات خوبی وجود دارد عده‌ای با وقت کشی به دنبال تصویب مصوبه‌ای جدید پس از تعطیلات مجلس هستند و این فرصت سوزی است.

 

بازگشت ایران به اوج فعالیت‌های هسته‌ای زمان بر است

وی تصریح کرد: در حالی که در زمان مذاکرات عده‌ای بازگشت ایران به فعالیت‌های هسته‌ای را سریع می‌دانستند امروز شاهد هستیم برای راه اندازی مجدد سایت هسته‌ای فردو ۳ سال و برای باز طراحی راکتور اراک ۷ تا ۸ سال زمان نیاز است.

سلیمی با اشاره به بد عهدی‌های متعدد آمریکا در برجام بیان کرد: عده‌ای هنوز در مقابل بدعهدی آمریکا خواستار ادامه برجام با اروپایی‌ها هستند. این در حالی است که به اعتراف خود آنها اروپا بدون اجازه آمریکا هیچ کاری نخواهد کرد و عده‌ای در مقابل تمامی اقدامات آمریکا تنها پاسخ‌های دیپلماتیکی میدهند که از آنها چندین برداشت می شود.

 

امیدواریم پس از آزاد سازی موصل روزی شاهد آزادسازی بیت المقدس باشیم

امام جمعه موقت محلات در خاتمه خاطر نشان کرد: ملت ایران همان ملتی است که از ابتدایی ترین روزهای انقلاب بارها و بارها با ایستادگی خود آمریکا را تحقیر کرده است و باز نیز چنین کاری خواهد کرد و امروز در حالی شاهد آزاد سازی موصل هستیم که در گذشته آزاد سازی حلب و خرمشهر را شاهد بودیم و ان شاءالله روزی حزب الله لبنان، حشد الشعبی عراق و سوریه و نیروی مقاومت بسیج بیت المقدس را آزاد خواهد کرد.

 

امام جمعه فرمهین:

داعش زاییده تفکر وهابیت/آتش به اختیار رهبری همبستگی برای تقویت بنیه فرهنگی است

حجت الاسلام محمد مهدی فیض کرمیان، امام جمعه فراهان در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به فرمان آتش به اختیار رهبری گفت: هیچ فردی حق ندارد نظر ایشان را به نفع خود تغییر دهد.

وی افزود: سوء برداشت های متعددی امکان دارد از سوی برخی جریان ها و اشخاص از فرمان ایشان صورت گیرد که به هیچ عنوان درست نیست؛ ما در پی دعوا و جنجال نیستیم و نباید هم باشیم؛ در کشور باید وحدت ایجاد شود و قطعاً ایجاد وحدت یکی از دغدغه های اصلی و مهم مقام معظم رهبری است.

فیض کرمیان اظهار کرد: آتش به اختیار رهبری به معنای کار فرهنگی خودجوش و تمیز است و به معنای بی قانونی و فحاشی و طلبکار کردن مدعیان پوچ اندیش و مدیون کردن جریان انقلابی کشور نیست.

امام جمعه فرمهین ادامه داد: آتش به اختیار به معنای هرج و مرج نیست بلکه باید با اتحاد و همبستگی بنیه فرهنگی کشور را تقویت کنیم.

وی با عرض تبریک به دلیل آزادی سازی موصل گفت: باید برای آزادی موصل سجده شکر به جا آورد و این آزادی، پیروزی بر گروه تروریستی داعش بود.

 

شیعه خاطره تلخ حمله وهابیت به قبور اهل بیت(ع) را فراموش نمی کند

فیض کرمیان با اشاره به سالروز تخریب قبور ائمه بقیع(ع) تصریح کرد: امروز، آثار کینه و جهالت وهابیان نسبت به اهل بیت عصمت و طهارت، از در و دیوار مدینه و وادی بقیع هویداست.

امام جمعه فرمهین افزود: شیعه خاطره تلخ تخریب قبور ائمه بقیع و بزرگان از اصحاب رسول خدا(ص) را فراموش نمی‌کند، وهابیت خبیث قبور ائمه(ع) را تخریب و با خاک یکسان کردند و امروز داعش زاییده تفکر وهابیت است.

وی تصریح کرد: آل سعود علاوه بر قبور ائمه اطهار(ع) قبور دیگری مانند قبر منسوب به حضرت زهرا(س)، قبر فاطمه بنت اسد مادر امیرالمؤمنین(ع)، قبر ام‌البنین، قبر ابراهیم پسر پیامبر(ص)، قبر اسماعیل پسر امام صادق(ع)، قبر دختران پیامبر(ص)، قبر حضرت خدیجه، قبور شهدای احد، قبر حمزه سیدالشهدا و حتی گنبد حرم پیامبر (ص) را به توپ بستند و می‌خواستند حرم پیامبر (ص) را تخریب کنند که مسلمانان نگذاشتند، در همان سال به کربلا حمله کردند و تخریب کردند و سپس به‌سوی نجف حرکت کردند که موفق نشدند و شکست خوردند.

فیض کرمیان با اشاره به گرامیداشت ۱۴ تیر روز شهرداری و دهیاری و تقدیر از تلاش شهرداری و دهیاران گفت: دهیاران روستا و شهردار وظیفه دارند زندگی مردم را در امور مرتبط با خود تسهیل و زمینه رفاه آنان را فراهم کنند.

روی خاطر نشان کرد: دهیاران و شهردار چهره واقعی مدیریت نوین روستایی و شهری، پیشرفت ها و دستاوردهای خود را به شهروندان ارائه می دهند تا با همدلی، هم افزایی و تعامل برای آبادانی شهر و روستای خود تلاش کنند.

 

امام جمعه شهرستان کمیجان:

فرمان رهبری، مبنای مشارکت سپاه در سازندگی/رمزگشایی از تحریم ها ی جدید آمریکا و اروپا علیه سپاه

حجت الاسلام مقدسی پور امام جمعه کمیجان در خطبه های این هفته با اشاره به سبک زندگی دینی گفت: اساس «عزت» از آن خداست. خداوند عزت را به بندگان صالحش اعطا می کند. واژه «عزت» بارها در قرآن بیان شده است، عزت همان رفعت و بلندی است که اجازه نمی دهد انسان مغلوب و مقهور دنائت نفس و پستی ها شود.

وی افزود: خداوند عزت را از آن خود و پیامبران و بندگان صالح و مومنان می داند و کسب عزت را تنها از طریق ایمان و عمل صالح می داند. عزت برای انسان آزاده ای است که هیچ یک از تمایلات نفسانی و عناوین مادی نتواند او را اسیر خود قرار دهند و با ایمان و تقوا زندگی کند.

 

آتش به اختیار؛ حرکت تمیز و قانونمند

حجت الاسلام مقدسی پور با اشاره به فرمان «آتش به اختیار» مقام معظم رهبری گفت: اگر نیروهای انقلابی و افسران جنگ نرم در شرایط «آتش به اختیار» بخواهند به تصمیم های درستی برسند لازم است نکات مهمی را رعایت کنند.

وی افزود: توجه به اصول فکری امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی، توجه به عقلانیت انقلابی، نظم و قانون گرایی از مهم ترین نکاتی است که باید رعایت شود.

امام جمعه کمیجان تصریح کرد: در اندیشه ی رهبر معظم انقلاب، نظام اسلامی با معماری امام خمینی(ره) و با توجه به چهار عنصر کلیدی بنیاد گرفته است؛ «اسلام، مردم، قانون گرایی و دشمن ستیزی» که در صورت بی توجهی به قانون در نظام اسلامی گویی یکی از مهم ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی و امام (ره) بی اهمیت انگاشته شده است.

 

خدمات اقتصادی بی منت سپاه و مظلومیت آن/ فرمان رهبری، مبنای مشارکت سپاه در سازندگی

حجت الاسلام مقدسی پور با اشاره به خدمات گسترده سپاه در عرصه سازندگی گفت: در طول سال های دفاع مقدس، یگان های مهندسی سپاه پاسداران و جهاد سازندگی با توجه به روحیه اعتقادی، جهادی و مردمی و با به کارگیری امکانات محدود و استفاده از ابتکار و خلاقیت ها در امور مهندسی، کارهای بزرگی در زمینه احداث خاکریز، راه، پل و.. می کردند.

وی در ادامه افزود: پس از پایان جنگ بر مبنای ابلاغ فرماندهی کل قوا، سپاه بخشی از امکانات و منابع انسانی خود را در سازمان مستقلی تحت عنوان «قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا» سازماندهی کرد و وارد عرصه سازندگی شد.

 

رمزگشایی از تحریم ها ی جدید امریکا و اروپا علیه سپاه

خطیب نمازجمعه کمیجان گفت: سپاه پاسداران معادلات منطقه ای، داخلی و و جهانی امریکا را در هم ریخته است. پس از اقدام مجلس سنای امریکا (در تصویب تحریم جامع علیه ایران و سپاه) هم اینک ۲۶۵ نفر از پارلمان اروپا خواستار قرار گرفتن نام« سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» در لیست سیاه شدند.

وی بیان کرد: اروپا و امریکا از پاکسازی حلب و موصل و حمله موشکی سپاه به تروریست ها در دیرالزور با مستشاری سپاه ناراحت اند. امریکا نمیخواهد دولت ایران و سپاه در کنارهم باشند.

حجت الاسلام مقدسی پور تصریح کرد: از منظر غرب همکاری بین دولت و سپاه در ایران می تواند خنثی کننده فشار های خارجی به سپاه در ایران باشد. چه اینکه غرب نمی تواند روابط با یک دولت رسمی را به دوبخش آری و هرگز تبدیل کند.

وی در ادامه افزود: دولت همان گونه که تاکنون این طور بوده است، حمایت از سپاه را به عنوان جزیی از خویش _دولت به عنوان کارگزاری نظام سیاسی_ غیرقابل معامله بداند.

امام جمعه کمیجان گفت: بنابراین اختلاف دولت با سپاه شاید از اثرگذاری سپاه بکاهد ولی سپاه را فلج نمیکند. ولی این کژتابی با سپاه که رکن اصلی امنیت ملیت جمهوری اسلامی و اقتدار ملی ایران است، طمع غرب را در پی می آورد و کشور را به طور عمومی که بخش بزرگ آن دولت است با چالش مواجه می کند.

 

غرب به فکر ناکامی های خود باشد، سپاه و دولت با هم کنار خواهند آمد

حجت الاسلام مقدسی پور بیان کرد: دولت و سپاه در ایران هرچند اختلافشان هرچند جدی هم باشد که نیست، در نهایت به نقطه ای وصل هستند که اختلافات را حل می کند.

 

ارتقا آموزش و کیفیت در دستور کار مدیران دانشگاه آزاد

وی با اشاره به مسائل اخیر دانشگاه آزاد و حذف شمار زیادی از رشته های دانشگاهی گفت: در چند روز گذشته خبرهایی به مرور منتشر شد که در نهایت به یک خبر حاشیه ساز منتهی شد . وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در اقدامی کم نظیر و بی سابقه دستور حذف میزان زیادی از رشته های دانشگاه آزاد را داد.

امام جمعه کمیجان تصریح کرد: تلاش در جهت ارتقا آموزش عالی نه تنها کار مثبت و خوب است بلکه از وظایف نهاد های مختلف مرتبط از جمله وزارت علوم و شورای انقلاب فرهنگی است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اما میزان تغییرات و حذفیاتی که آموزش عالی در رشته های دانشگاه آزاد ایجاد کرده است تعجب آور است. مدیران و مسئولان جدید دانشگاه آزاد باید ارتقا آموزش و کیفیت را در دستور کار قرار دهند.

 

امام جمعه موقت دلیجان؛

آمریکا با تشکیل گروه های تروریستی به دنبال دستیابی به اهداف خویش در منطقه است

حجت الاسلام کاظم زاده، امام جمعه موقت دلیجان در خطبه های این هفته نماز جمعه دلیجان  با اشاره به نحوه شکل گیری نیروهای داعش در منطقه گفت: امروز آمریکای خبیث که مدعی حقوق بشر است، با هزاران جنایت و تشکیل گروه های تروریستی همچون داعش، تنها به دنبال اهداف خویش است.

کاظم زاده اظهار کرد: البته آل سعود و اسرائیل جنایتکار برای دستیابی به اهداف خودشان آمریکا را در حمایت از این گروه های تروریستی از نظر منابع مالی تجهیز کردند.

وی ادامه داد: متاسفانه در چند سالی که شاهد حضور نیروهای تروریستی در منطقه بوده ایم چیزی جز ویرانه و خرابی برای کشورهای عراق و سوریه باقی نمانده است.

کاظم زاده با بیان اینکه داعش به نام دین، بدترین جنایت را در کشورهای عراق و سوریه انجام داد، اظهار کرد: خداوند ان شاء‌الله این تروریست‌ها که آمریکا، اسرائیل و پول آل‌سعود است را به خاک ذلت بنشاند.

امام جمعه موقت دلیجان با اشاره به شکست های پی در پی داعش در منطقه بیان کرد: امروز با استقامت و پایداری نیروهای مردمی و حمایت های ایران شاهد شکست های پی در پی داعش در منطقه هستیم.

کاظم زاده ضمن گرامیداشت پیروزی بر تروریست‌های داعش در موصل عراق گفت: پیروزی و آزادی موصل و کشور عراق و بخشی از سوریه از تروریست‌‌های داعش را به تمام امت اسلام و انسان‌هایی که در سراسر جهان از عدالت حمایت می‌کنند و با ظلم در ستیز هستند، تبریک می‌گویم.

 

انتهای پیام/ی

 
تگها: صبح محلات, خطیبان جمعه استان مرکزی, آتش به اختیار, نقض برجام, تحریم های جدید آمریکا, نفوذ

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *