دولتمردان ازتحریم های آمریکا نهراسند/عزت کشور در گرو توجه به توان داخلی است

27 خرداد 1396 کد خبر : 988617567 | بازدید : 2373

آیت الله دری نجف آبادی گفت: دولتمردان نباید از استکبار بترسند بلکه باید با تکیه بر توان داخلی و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و توجه به صادرات محصولات در برابر تحریم های جدید آمریکا ایستادگی کنند.

به گزارش صبح محلات به نقل از دیار آفتاب؛ به نقل از  اراک امروز؛ آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک در خطبه های این هفته نماز جمعه اراک ضمن تسلیت ایام شهادت امام علی (ع) و شب های قدر گفت: این شب ها و روز ها بهترین فرصت برای کسب معرفت است که امیدوارم همه در این مسیر حرکت کنند.

 

دری نجف آبادی، امام علی (ع) را الگوی تمام عیار برای تمام مردم و خصوصا مسلمانان عنوان کرد و افزود: مطالعه ویژگی ها ی اخلاقی این امام همام و عمل به ویژگی های ایشان را به عنوان تنها راه بندگی در مسیر عبودیت بیان کرد.

 

وی ادامه داد: برای اینکه بخواهیم علی گونه زندگی کنیم باید اهل تقوا، عدالت و پاکی باشیم و فریب دشمن را نخوریم.

 

امام جمعه اراک صبر در راه خدا را یکی از مهمترین رموز پیروزی عنوان کرد و افزود: امام علی (ع) در سایه صبر در راه خدا برای اینکه شجره طیبه اسلام شکل بگیرد سال ها مجاهدت و فداکاری کردند.

 

دری نجف آبادی بیان کرد: امروز با توجه به شرایطی که در کشورهای منطقه و غرب آسیا حاکم است باید با صبر در پیشگاه خداوند در برابر توطئه های دشمنان و آل سعود ایستاد.

 

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اضافه کرد: در داخل کشور هم باید همه با هم با رهبر انقلاب، امام و شهدا هم پیمان بوده و در برابر سختی ها و توطئه های دشمنان صبر در پیشگاه خداوند داشته باشیم.

 

وی با توجه به شرایطی که امروز بر کشور حاکم است بیان کرد: امروز برای دست یافتن به موفقیت باید در عرصه های مختلف دفاعی، اقتصادی، علمی، سیاسی و اطلاعاتی به صورت جهاد گونه فعالیت کنیم تا به سر منزل مقصود برسیم.

 

امام جمعه اراک اضافه کرد: امروز جوانان ایران اسلامی بار دیگر درس صبر و استقامت و پایداری را از دانشگاه علوی کسب کردند و غیرت، مردانگی، عزت و شرافت را برای کشور به ارمغان آوردند.

 

دری نجف آبادی  با اشاره به اینکه برای رسیدن به شرایط مطلوب همه باید کار و تلاش کنند افزود: برای دست یابی به این مهم لازم است در عرصه اقتصاد مقاومتی و پیشرفت علمی فداکاری کرد.

 

وی به حوادث اخیر تیراندازی در اراک هم اشاره ای کرد و گفت: دستگاه های امنیتی با انجام اقدامات اطلاعاتی،نباید اجازه  بروز چنین اتفاقاتی در استان و آن هم در این ماه عزیز را بدهند.

 

امام جمعه اراک بیان کرد: شورای تامین و نیروهای انتظامی و قضایی باید با عوامل این حوادث با قاطعیت برخورد کنند و اجازه وقوع مجدد چنین حوادثی را ندهند.

 

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اضافه کرد: مردم استان مرکزی باید با وحدت و همدلی اجازه انجام چنین اقداماتی را به ارازل و اوباش ندهند و با قدرت در برابر این گونه حوادث بایستند.

 

دری نجف آبادی به تصویب تحریم های جدید علیه ایران در کنگره آمریکا اشاره کرد و گفت: علیرغم اینکه چندین بار مذاکرات صورت گرفته است آمریکا مجددا تحریم های جدیدی را بر علیه ایران و روسیه تصویب کرد و با این اقدام ثابت کرد که هیچگاه قابل اعتماد نیست.

 

وی ادامه داد: در حالی که خود آمریکا سیاستهای حمایتی اسرائیل از ترویست ها را در منطقه دنبال می کند ایران را به حمایت از تروریست ها محکوم کرده و تحریم های جدید را بر علیه ایران وضع می کند.

 

امام جمعه اراک با اشاره به اینکه تحریم های آمریکا تاثیری بر کشور و مردم ندارد اظهار کرد: در برابر این توطئه آمریکا تنها یک مسئله وجود دارد و آن هم وحدت ملی است.

 

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی به ظرفیت های موجود در کشور اشاره کرد و گفت: برای مقابله با تحریم های آمریکا باید در زمینه تولید، کار و صرفه جویی بیش از پیش تلاش کنیم.

 

دری نجف آبادی با بیان اینکه کشور نیازی به آمریکا ندارد بیان کرد: دولتمردان نباید از استکبار بترسند بلکه باید با تکیه بر توان داخلی و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و توجه به صادرات محصولات در برابر تحریم های جدید آمریکا ایستادگی کنند.

 

امام جمعه اراک با اشاره به اینکه باید جلوی واردات بی رویه گرفته شود بیان کرد: عزت و سربلندی کشور درسایه قناعت و صرفه جویی و توجه به تولید داخلی حاصل می شود نه در سایه واردات بی حساب و کتاب؛ که باید در این زمینه برنامه ریزی های لازم صورت گیرد.

 

وی به دیدار رهبر انقلاب اسلامی با کارگزاران نظام هم اشاره ای کرد و ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در این دیدار بر هویت و منافع ملی تاکید فراوانی داشتند؛بر این اساس وظیفه همگانی ما است که در برابر هویت و منافع ملی و اسلامی تلاش کنیم.

 

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی به روز جهانی قدس اشاره و خاطر نشان کرد: به دلیل شرایطی که در جهان حاکم است مراسم روز جهانی قدس سال به سال با اهمیت تر می شود و امسال هم از حساسیت های خاصی برخودار است و مردم باید حضور گسترده ای در حمایت از آرمانهای امام(ره)،انقلاب و قدس شریف داشته باشند.

 

 
تگها: صبح محلات, دولتمردان, تحریم, آمریکا, عزت, کشور, توان, داخلی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *