سردار گرجی‌زاده:اغلب مصوبات حفاظت سپاه در مجلس اجرا نشده بود

24 خرداد 1396 کد خبر : 988617529 | بازدید : 127

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی گفت: فرمانده حفاظت سپاه تصریح کرد که به لحاظ طراحی، پیش‌بینی‌ها و طراحی‌های امنیتی انجام شده بود، ولی اغلب مصوبات اجرا نشده بود مکاتبات انجام شده طی سال‌های گذشته و به صورت مکرر موجود است.

به گزارش صبح محلات به نقل ازفارس,سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اعلام این که این کمیسیون،‌ امروز با هدف بررسی حوادث تروریستی اخیر تهران، کمیسیون جلسه فوق‌العاده‌ای را با حضور مسئولین امنیتی، انتظامی و نظامی تشکیل داد، گفت: آقای بروجردی در ابتدای جلسه، ضمن تشریح موضوع تروریسم تکفیری و ابعاد آن بیان داشت: جمهوری اسلامی مستحکم‌تر از اینها است که چند نفر تروریست بی‌ریشه تأثیری بر آن بگذارد ولی ما باید به دنبال امنیت پایدار باشیم و تروریسم را در سرچشمه خشک کنیم و ریشه‌کن نماییم. در ارتباط با حادثه اخیر هم، با توجه به شرایط، پیش‌بینی‌هایی شده بود و می‌بایست تمهیدات لازم را تدارک می‌دیدیم که حتی حداقل هم اتفاق نیافتد. اگر چه از ابعاد فاجعه آمیز آن جلوگیری شد و لطف خدا و تلاش نیروهای ذی‌ربط باعث کنترل و جمع‌آوری آن شد اما باید آسیب‌ها را شناسایی و رفع کرد و امنیت را با شرایط جدید تنظیم کرد.

 

وی با اشاره به این که در ادامه، کارمندان دفاتر نمایندگان که در متن حادثه بودند و شاهد ماجرا بوده‌اند، مشاهدات خود را توضیح دادند، گفت: در ادامه سردار گرجی‌زاده فرمانده حفاظت سپاه شرایط امنیتی مجلس را از ابتدا تا کنون تشریح کرد. وی گفت که به لحاظ طراحی، پیش‌بینی‌ها و طراحی‌های امنیتی انجام شده بود ولی اغلب مصوبات اجرا نشده بود مکاتبات انجام شده طی سال‌های گذشته و به صورت مکرر موجود است. برای مثال پیشنهاد نصب دستگاه هشدار دهنده در ابتدای ورودی مجلس داده‌ایم ولی مجلس عمل نکرده است؛ سردار گرجی‌زاده گفت که محل مراجعات عمومی، متفاوت با ورودی‌های دیگر طراحی شده است چون در این قسمت مردم عادی آمد و رفت می‌کنند.

 

نقوی حسینی در تشریح جزییات دیگر جلسه خاطرنشان کرد: سردار ساجدی‌نیا فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ نیز در ادامه اظهارداشت: انجام وظایف نیروی انتظامی در چارچوب مصوبات انجام می‌شود. همانگونه که در حرم حضرت امام (ره) به موقع اقدام شد؛ صدیقی مدیر کل حراست مجلس نیز توضیحاتی پیرامون موضع داد. وی گفت وظایف حراست به طور کلی در داخل مجلس است. وی گفت دستگاه‌های امنیتی هشدارهای امکان انجام عملیات تروریستی در اطراف یا داخل ساختمان مجلس داده بود.

 

بنابر گفته نقوی حسینی در ادامه جلسه امروز، کواکبیان، چنارانی، گودرزی،  دهقانی، حسن بیگی، علوی و برومندی از اعضای کمیسیون اظهار نظر کردند.

 

وی افزود: در پایان جلسه، جمع‌بندی شد که اولاً باید شرایط جدید را بشناسیم و برنامه‌های خود را با شرایط جدید تطبیق دهیم. داعش در سرزمین ما شکست خورده، در حال تکثیر و توزیع در کشورها هستند. مهم اینکه اقدامات فوری باید انجام شود از قبیل استقرار دستگاه هشداردهنده و هم اینکه برنامه جامع تامین امنیت در ابعاد مختلف باید طراحی و اجرا شود. آموزش همه نیروها هم باید در دستور کار قرار گیرد تا تمرکز بر انجام وظیفه صد در صد انجام شود و اگر امکان دارد یک نیروی ویژه ضد تروریستی تشکیل شود.

 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در پایان گفت: در این جلسه به کمیته امنیت کمیسیون ماموریت داده شد تا گزارش دقیقی تهیه و پیشنهادات ارائه گردد و کار را پیگیری کند.

 

 
تگها: صبح محلات, سردار, مصوبات, حفاظت سپاه, مجلس, اجرا

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *