نشست پشت درهای وزیران نفت و انرژی اوپک آغاز شد

4 خرداد 1396 کد خبر : 988617155 | بازدید : 13234

نشست پشت درهای بسته اوپک دقایقی پیش و پس از پایان نشست عادی با حضور رؤسای هیئت های نمایندگی کشورهای عضو و دبیر کل این سازمان آغاز شد.

به گزارش صبح محلات به نقل ازخبرگزاری مهر، در این نشست تمدید توافق ۳۰ نوامبر سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) یعنی کاهش یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه ای تولید در دو بازه زمانی ۶ و ۹ ماهه مورد بحث قرار می گیرد.

 

گفته‌های وزیران نفت و انرژی اوپک در بدو ورود به وین نشان می دهد که آنها علاقه‌مند به تمدید توافق در بازه زمانی ۹ ماهه هستند.

 

بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران  عصر چهارشنبه (سوم خردادماه) پس از ورود به هتل محل اقامت خود در این باره که با تمدید توافق اوپک تولید نفت ایران چه تغییری می کند، اظهار کرد: تولید نفت ایران تغییری نمی کند و در همان سطح ۳ میلیون  و ۸۰۰ هزار بشکه بر مبنای منابع ثانویه باقی می ماند.

 

پس از پایان نشست پشت درهای بسته اوپک قرار است ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه به وقت تهران، دومین نشست وزیران نفت عضو اوپک و غیر عضواوپک با حضور سران هیئت‌های نمایندگی همه کشورهای تولید کننده نفت اوپک و غیر اوپک و دبیر کل اوپک برگزار شود.

 

بررسی ها کارشناسی نشان میدهد اعضای اوپک به توافق ماه نوامبر ۲۰۱۶ که از اول ژانویه ۲۰۱۷ اجرایی شده است بیش از صد در صد عمل کردند، این در حالی است که این میزان برای کشورهای غیرعضو اوپک به ۵۰ درصد می رسد و کشورهای مانند قزاقستان، مکزیک و آذبایجان چندان به توافق خود عمل نکردند.
تگها: صبح محلات, نشست, وزیران نفت, انرژی اوپک, آغاز

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *