شورای نگهبان نتیجه شکایات انتخاباتی را هفته آینده اعلام می‌کند/کمبود تعرفه، تاخیر در باز شدن سامانه رای‌گیری و صادر نشدن کارت نمایندگان کاندیداها از تخلفات است

3 خرداد 1396 کد خبر : 988617119 | بازدید : 266

سخنگوی شورای نگهبان گفت: به دلیل کثرت گزارشات قرار شد در جلسه‌ هفته آینده کارشناسان نظر خود را نسبت به شکایات ابراز کنند.

به گزارش صبح محلات به نقل ازباشگاه خبرنگاران جوان,عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان ؛ با اشاره به برگزاری جلسه امروز این شورا اظهار داشت: امروز در صحن شورای نگهبان موضوع گزارشات انتخابات ریاست جمهوری مطرح شد و معاون امور اجرایی شورا گزارشی را ارائه دادند.

 

وی افزود: در جلسه امروز اعضا در مورد گزارشات و شکایات مطرح شده پیرامون انتخابات ریاست جمهوری اظهار نظر کردند و نهایتا به دلیل کثرت گزارشات قرار شد تا کارشناسان بررسی بیشتری انجام دهند تا در جلسه‌ای که در اوایل هفته آینده برگزار خواهد شد، اعضا نظر خود را نسبت به گزارشات و شکایات ابراز کنند. 

 

کدخدایی با بیان اینکه اعضای شورای نگهبان مسائلی در مورد تخلفات انتخابات مطرح کردند که قرار است توسط کارشناسان بررسی شود تصریح کرد: گزارش تخلفاتی در مورد کمبود تعرفه، تاخیر در باز شدن سامانه رای‌دهی و عدم صدور کارت برای نمایندگان کاندیداها از جمله این گزارش‌ها و تخلفات است. 

 

سخنگوی شورای نگهبان در مورد اظهارات رحمانی فضلی وزیر کشور مبنی بر اینکه پیش از اعلام صحت انتخابات از سوی شورای نگهبان آمار تفکیکی استان‌ها را اعلام خواهیم کرد اظهار داشت: به نظر می‌رسد وزارت کشور جهت حصول اطمینان بیشتر منتظر اعلام صحت انتخابات از سوی شورای نگهبان هستند این شورا اوایل هفته آینده جلسه‌ای را برگزار خواهد کرد و هر زمانی که به نتیجه برسیم آن را اعلام کنیم. 

 

کدخدایی در مورد انتخابات میان دوره‌ای مجلس در استان اصفهان و مسائلی که در این مورد مطرح شده تصریح کرد: رمان بررسی انتخابات میان دوره ای مجلس پس از اعلام انتخابات ریاست جمهوری است و شورای نگهبان جهت اعلام نظر و پس از آن مهلت زمان خواهد داشت.

 

 
تگها: صبح محلات, شکایات انتخاباتی, کمبود تعرفه، تاخیر, سامانه, رای‌گیری, صادر, کارت, نمایندگان, کاندیدا, تخلفات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *