متخلفان انتخاباتی شایستگی حضور در پارلمان محلی را ندارند/گزارش تخلفات به هیئت نظارت رسیده است

15 فروردین 1396 کد خبر : 988616437 | بازدید : 15091

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستاهای استان مرکزی گفت: متخلفان انتخاباتی شایستگی حضور در پارلمان محلی را ندارند.

به گزارش صبح محلات به نقل ازایسنا,حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی  منطقه مرکزی، با اشاره به تبلیغات زودهنگام برخی از نامزدهای عضویت در شوراهای اسلامی شهر و روستا اظهار کرد: گزارش های متعددی از تخلفات انتخاباتی نامزدها به هیئت نظارت بر انتخابات شوراها رسیده است که نمونه ای از آن تبلیغ زودهنگام در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی است.

 

وی بیان کرد: هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستاهای استان مرکزی به طور جد تبلیغات زودهنگام نامزدها را رصد کرده و با گزارش‌هایی که درخصوص تخلف عده‌ای دریافت شده است، قطعا موارد تخلفات اعلام شده را در روند ارزیابی صلاحیت‌ها مدنظر قرار داده و لحاظ خواهیم کرد.

 

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: قطعا در پروسه ارزیابی صلاحیت‌ها در هیئت نظارت که پس از اعلام نظر هیئت‌های اجرایی در سراسر استان انجام خواهد شد، افرادی که قانون را رعایت نکرده و برخلاف قانون تبلیغ زودهنگام انجام داده باشند رد صلاحیت خواهند شد و افراد قانون مدار شایستگی عضویت در شوراهای اسلامی به عنوان یک نهاد مردمی و مدنی را خواهند داشت.

 

وی از انتخابات به عنوان نماد مردم سالاری دینی یاد کرد که باید اخلاق اسلامی نیز در آن به نمایش گذاشته شود و گفت: نباید در جریان برگزاری انتخابات شاهد بی‌اخلاقی‌هایی نظیر تبلیغ زودهنگام و تخریب نامزدها توسط یکدیگر باشیم.

 

سلیمی در پایان تاکید کرد: هیئت‌های نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در سراسر استان تشکیل شده است و آماده دریافت گزارشات از تخلفات احتمالی نامزدهاست و مردم می‌توانند تخلفات احتمالی نامزدها را به دفاتر هیئت‌های نظارت در سراسر استان گزارش دهند.

 

گفتنی است، بنابر برنامه زمان‌بندی انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا مراجع چهارگانه تا پایان وقت اداری روز 16 فروردین‌ماه سال جاری فرصت دارند که پاسخ استعلامات را به هیئت‌های اجرایی ارسال کنند و هیئت‌های اجرایی نیز ظرف مدت یک هفته کار بررسی و ارزیابی صلاحیت‌ها را انجام می‌دهند.

 

طبق اعلام وزارت کشور 29 اردیبهشت ماه سال 96 انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخابات میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

 

 
تگها: صبح محلات, متخلفان, انتخاباتی, شایستگی, پارلمان محلی, گزارش تخلفات, هیئت نظارت

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
پر بحث ترین ها