ثبت نام ۱۰۴۹ نفر در انتخابات شوراها تا پایان روز سوم در استان مرکزی

3 فروردین 1396 کد خبر : 988616351 | بازدید : 4715

رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی گفت: آمار ثبت نام متقاضیان شرکت در انتخابات پنجمین دوره شوراها در استان مرکزی تا پایان ساعت اداری سومین روز ثبت نام به یک هزار و ۴۹ نفر رسید.

به گزارش صبح محلات به نقل از دیار آفتاب؛ شکرالله حسن بیگی رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی در گفتگو با اراک امروز؛ گفت: از یک هزار و ۴۹ نفر ثبت نام کننده انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در این استان ۹۸۵ نفر مرد و ۶۴ نفر زن هستند.

 

حسن بیگی اظهار کرد: از مجموع افراد ثبت نام کننده ۳۱۹ نفر برای شورای اسلامی شهر و ۷۳۰ نفر برای حضور در شوراهای اسلامی روستاها استان مرکزی ثبت نام کرده اند.

 

وی با بیان اینکه بر اساس ماده ۲ تقسیمات کشوری روستا به جایی اطلاق می شود که دارای ۲۰ خانوار و یا ۱۰۰ نفر جمعیت باشد. افزود: ۸۶۳ روستای این استان بر اساس آخرین سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۹۵، واجد شرایط انتخابات شوراهای اسلامی است.

 

ثبت نام از داوطلبان ‌تا روز ۶ ام فروردین ماه سال ۹۶ ادامه داشته و داوطلبان با در دست داشتن مدارک لازم با مراجعه به فرمانداری‌ها می‌توانند در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ثبت نام کنند.

 

انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و نخستین میاندوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، ۲۹ اردیبهشت ماه سال جاری برگزار می شود.
تگها: صبح محلات, ثبت نام, انتخابات شوراها, روز سوم, استان مرکزی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *