قفل بی‌پولی بر وعده‌های مسئولان/پروژه‌های نیمه‌تمام میراث بی‌تدبیری مسئولان

15 اسفند 1395 کد خبر : 988616123 | بازدید : 908

سالن ورزشی روستای دستجان فراهان پس از گذشت ۷ سال با پیشرفت فیزکی ۳۰ درصدی به حال خود رها شده است و مسئولین ورزش شهرستان منتظر تخصیص اعتبارات لازم برای تکمیل این پروژه در سال اینده هستند.

به گزارش صبح محلات به نقل ازدیار آفتاب؛ به نقل از فراهان خبر؛ رهبر معظم انقلاب همواره جوانان را تحصیل، تهذیب و ورزش توصیه می‌کنند. تاکیدات رهبری در ورزش نشان از اهمیت بالای ورزش در بین اقشار مختلف جامعه دارد  با توجه به ظرفیت‌های ورزشی در شهرستان فراهان، توسعه فضاهای ورزشی امری بسیار مهم و حائز اهمیت برای جوانان است، کمبود امکانات ورزشی در شهر و روستا، این شهرستان را از فعالیت‌های ورزشی و فرهنگی بی‌نصیب کرده است.

 

نبود امکانات در این شهرستان به عنوان سدی در برابر پیشرفت جوانان علاقمند به ورزش محسوب می‌شود.

 

وعده‌ها عملی نشد     

 

شهرستان فراهان با جمعیتی بیش از ۳۰ هزار نفر، دارای تعداد انگشت شمار سالن ورزشی است که آن هم اکثرا کمبودهایی دارند، سالن‌هایی که از کمترین امکانات و تجهیزات برخوردار هستند و تنها، زمین چمن این شهرستان هم این روزها حال خوشی ندارد. ملزومات لازم این زمین چمن از قبیل رختکن، سرویس بهداشتی، سکوی جایگاه تماشاگران و دستگاه چمن زن هنوز مهیا نیست و امسال هم وعده‌های مسئولان برای تهیه دستگاه چمن زن محقق نشد.

 

توجه به زیرساخت‌های حوزه ورزش در توسعه ورزش شهرستان ضروری است که باید برای تحقق آن تلاش‌های وافر صورت گیرد. کمبود بودجه ورزشی و عدم وجود حامی ورزشی و اسپانسر از علل این کاستی‌ها در حوزه ورزش فراهان مطرح می‌شود.

 

یکی دیگر از معضلات این شهرستان، پروژه‌های ورزشی است که بعد از گذشت سالها نیمه کاره رها شده و هر ساله مسئولین با دادن وعده های تکمیل این پروژه‌ها، جوانان را امیدوار می کنند.

 

 سالن ورزشی روستای دستجان فراهان که در سال ۸۸ کلنگ زنی شده است بعد از گذشت ۷ سال با پیشرفت فیزکی ۳۰ درصدی نیمه کاره رها شده است؛ با گذشت زمان همین میزان پیشرفت فیزیکی انجام شده و تأسیسات این سالن ورزشی دچار فرسودگی شده است.

 

لزوم تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام

 

 علی فراهانی یکی از جوانان ورزشکار این روستا در گفتگو با خبرنگار فراهان خبر؛ گفت: با توجه به وجود نوجوانان مستعد و ورزشکار در روستای دستجان متأسفانه به خاطر نبودن فضای ورزشی مناسب در روستا، جوانان ورزشکار به سالن مرکز شهرستان مراجعه می کنند. 

 

وی ادامه داد: این کار متأسفانه علاوه بر هزینه‌های هنگفت، خطرات تردد شبانه با وسایط نقلیه را برای جوانان به همراه دارد.

 

فراهانی افزود: حتی خانم ها هم که قسمت اعظمی از اهالی روستا را تشکیل می دهند از نعمت فضای ورزشی مناسب محروم هستند. 

 

ورزشکار دستجانی اظهار کرد: با تکمیل و راه اندازی سالن ورزشی، ورزشکاران روستاهای مجاور و مدارس روستا هم می‌توانند از این فضا بهره لازم را داشته باشند. 

 

وی تصریح کرد: انتظار و درخواست ورزشکاران این روستا از مسئولین تکمیل و افتتاح این سالن در اسرع وقت است.

 

قفل بی‌پولی بر وعده‌های مسئولان

 

مهرداد محمودی، رئیس اداره ورزش و جوانان فراهان در گفتگو با خبرنگار فراهان خبر؛ با اشاره به نبود اعتبار در تکمیل سالن ورزشی دستجان گفت: یکی از اولویت‌های مسئولان شهرستان تکمیل طرح های نیمه تمام ورزشی است. 

 

وی افزود: تاکنون حدود ۲۵۰ میلیون تومان برای این سالن ورزشی هزینه شده و برای تکمیل آن نیارمند ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار هستیم، متاسفانه تخصیص اعتبارات قطره چکانی در اداره ورزش و جوانان، تکمیل این سالن را به تعویق انداخته است. 

 

محمودی اظهار کرد: ورزشکاران فراهان از کمبود امکانات و تجهیزات ورزشی در این شهرستان رنج می برند و کمبود فضای مناسب و نبود امکانات در رشته های مختلف ورزشی ملموس است.

 

رئیس اداره ورزش و جوانان فراهان اظهار کرد: ورزشکاران فراهانی باوجود ظرفیت و پتانسیل بسیار بالا در رشته های مختلف ورزشی، معضل نبود فضای مناسب و امکانات ورزشی دست و پنجه نرم کرده و هر روز که می‌گذرد، رغبت خود برای حضور در این عرصه را از دست می‌دهند و عطای ورزش را به لقای آن می بخشند.

 

پیگیری اعتبارات لازم برای حوزه ورزش از سوی نماینده مردم فراهان

 

وی بیان کرد: با رایزنی‌های که با نماینده مردم فراهان شد، تامین اعتبار سالن ورزشی روستای دستجان در حال پیگیری است و امیدواریم در سال آینده اعتبار لازم برای تکمیل سالن تخصیص پیدا کند. 

 

محمودی با اشاره به مشکلات سالن ورزشی مرکز شهرستان خاطرنشان کرد: سالن‌های ورزشی مرکز شهرستان هم مشکلاتی دارد، خرابی سقف سالن و کف پوشش سالن ورزشی بانوان شهر فرمهین هم نیازمند اعتبار است. 

 

 
تگها: صبح محلات, قفل بی‌پولی]مسئولان, پروژه‌, میراث, بی‌تدبیری, مسئولان

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
salamup.ir
nashrkhabar.ir
مجوز سایت
سایت شهود
کانال تلگرامی
تبلیغات