آیت‌الله نوری همدانی‌‌: این روزها نامه‌های فراوانی از گله‌مندی معیشت و بیکاری داریم/ مسئولان بدانند باید معیشت مردم حل شود

10 اسفند 1395 کد خبر : 988616045 | بازدید : 527

مرجع تقلید شیعیان گفت: این روزها نامه‌های فراوانی از گله‌مندی معیشت، بیکاری و از وضع بانک‌ها داریم و مسئولان بدانند باید معیشت مردم حل شود.

به گزارش صبح محلات به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، آیت‌الله نوری همدانی پیش از ظهر امروز در درس خارج خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به برپایی مراسم‌های ایام فاطمیه اظهار داشت: حوزه نیازمند ایجاد رشته‌های علمی است چراکه در آن افرادی برای مناظره تربیت می‌شوند که نمونه آن شیخ صدوق است که مهاجرت را برای تبلیغ برگزیده بود و این حرکت باید الگو برای حوزویان باشد و با هجرت خود دین را تبلیغ و با انحرافات مبارزه کنند. 

 

وی در ادامه برپایی مجالس عزاداری ایام فاطمیه را مدنظر قرار داد و گفت: همه‌ کسانی که این مجالس را برپا می‌کنند باید مجالس‌شان پرشور باشد. 

 

مرجع تقلید شیعیان عنوان کرد: حضرت زهرا(س) ظلم‌ستیز بودند و با تمام وجود از امامت دفاع کردند تا شهید شدند اما امروزه دشمن می‌خواهد عزاداری‌ها را کمرنگ کند چراکه هرچه انقلاب اسلامی دارد از برکت مجالس اهل‌بیت(ع) است. 

 

استاد برجسته حوزه علمیه تصریح کرد: همه مردم باید بدانند اگر روزی آمریکایی‌ها بر کشور ما مسلط شوند، اولین کارشان جمع‌کردن مجالس اهل‌بیت علیهم السلام خواهد بود. 

 

وی با ابراز "نظام ما یک نظام علوی و فاطمی است و راه حفظ این نظام خدمت به مردم است" بیان کرد: این روزها نامه‌های فراوانی از گله‌مندی معیشت، بیکاری و از وضع بانک‌ها داریم و مسئولان بدانند باید معیشت مردم حل شود. 

 

آیت‌الله نوری همدانی ادامه داد: برخی از مسئولان می‌گویند که مردم باید شاد باشند، ما هم می‌گویم باید مردم شاد باشند ولی با شکم گرسنه و دیدن جوان بیکار چگونه می‌شود شاد بود؟ 

 

مرجع تقلید شیعیان اظهار داشت: به تمام مسئولان هر دوره این توصیه‌ها را کرده و می‌کنیم اما وقتی رهبری نظام می‌گوید، "گاهی وضعیت مردم را می‌بینم شرمنده می‌شوم" چطور بعضی‌ها احساس شرمندگی نمی‌کنند؟ مسئولان نظام اسلامی به نصایح خیرخواهانه توجه کنند و با وحدت و همدلی مشکلات مردم را برطرف سازند.
تگها: صبح محلات, آیت‌الله نوری همدانی‌‌, نامه‌های فراوان, گله‌مندی, معیشت و بیکاری, مسئولان

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
salamup.ir
nashrkhabar.ir
مجوز سایت
سایت شهود
کانال تلگرامی
تبلیغات