مرحله نهایی رزمایش دریایی «ولایت ٩٥» در شمال اقیانوس هند آغاز شد

8 اسفند 1395 کد خبر : 988615988 | بازدید : 582

فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش کشورمان با اعلام رمز یا زهرا (س) فرمان آغاز مرحله نهایی رزمایش بزرگ دریایی «ولایت ۹۵» را صادر کرد.

به گزارش صبح محلات به نقل از خبرگزاری فارس، امیر دریادار حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش پس از اعلام رمز یا زهرا (س) و صدور فرمان آغاز مرحله نهایی رزمایش بزرگ دریایی ولایت 95 در جمع خبرنگاران حاضر و جزئیات این رزمایش را تشریح کرد.

 

بر اساس این گزارش، در رزمایش بزرگ دریایی ولایت 95 که در محدوده ای به وسعت 2 میلیون کیلومتر مربع از تنگه هرمز، دریای عمان، شمال اقیانوس هند و تنگه باب المندب تا مدار 10 درجه در حال برگزاری است، یگان های شناور زیرسطحی و سطحی نیروی دریایی راهبردی ارتش با به همراه داشتن بالگردهای دریایی در قالب ناوگروه های دفاعی در عمق و در محورهای مشخص شده مستقر و ماموریت های محوله را برابر برنامه های تدوین شده اجرا می کنند.

 

همچنین بصورت همزمان تیپ‌های تکاور دریایی و عملیات ویژه در سرتاسر سواحل مکران تا فاصله 24 مایل دریایی معادل 44 کیلومتر مستقر و در راستای دفاع از آبهای سرزمینی تمرینات مربوطه را به اجرا می گذارند.

 

علاوه بر بالگردهای دریایی مستقر در یگانهای شناور، سایر یگانهای پروازی نیروی دریایی راهبردی ارتش شامل هواپیماهای گشت شناسایی، هواناوها و پهپادها نیز ضمن گسترش نسبت به رصد کلیه تحرکات در منطقه اقدام می کنند.

 

در همین راستا سامانه‌های مصونیت بخش به شناورهای نیروی دریایی راهبردی ارتش اعم از انواع رادارهای پیشرفته، سامانه های سوناری نوین و سامانه های چف که از دستاوردهای بومی حاصل خلاقیت و نوآوری مجموعه جهادخودکفایی ارتش و صنایع دفاعی داخلی محسوب می شود در طول مدت رزمایش مورد ارزیابی قرار می گیرد.

 

همچنین سامانه‌های بهداشت و درمان سیار، بیمارستان‌های صحرایی و مجموعه های آمادی و پشتیبانی بمنظور تامین نیازمندیهای رزمندگان مستقر در منطقه رزمایش و همچنین اقدامات مردم یاری اعم از ارائه خدمات رایگان پزشکی شامل رادیولوژی، سونوگرافی، دندانپزشکی، ویزیت بیماران، عمل جراحی و توصیه‌ها و آموزش‌های بهداشتی مرتبط با حفاظت از محیط زیست به هموطنان ساکن در سواحل مکران اقدام می کنند.
تگها: صبح محلات, مرحله نهایی, رزمایش دریایی, «ولایت ٩٥», شمال اقیانوس هند

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
پر بحث ترین ها