عضوکمیسیون برنامه و بودجه مجلس

تایید یک فوریت طرح بررسی حقوق و دستمزد مدیران و مقامات کشور در مجلس/ تبدیل ریال به تومان آثار روانی و هزینه ای دارد

25 آذر 1395 کد خبر : 988615163 | بازدید : 69574

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: بررسی طرح حقوق و دستمزد مدیران و مقامات کشور در مجلس با توجه به مطرح شدن بحث حقوق های نامتعاف در کشور الزامی به نظر می‌رسد.

 

به گزارش صبح محلات؛ به نقل از فراهان خبر؛ یک فوریت طرح حقوق و دستمزد مدیران و مقامات کشور در مجلس تأیید شد و حداقل حقوق ۱۰ میلیون تومانی برای وزرا تعیین شد.

 

محمد حسینی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی درگفتگو با خبرنگار فراهان خبر با اشاره به طرح حقوق و دستمزد مدیران و مقامات کشوری که یک فوریت آن در مجلس به تصویب رسیده، گفت: این طرح بر ایجاد ضوابط مناسب برای پرداخت حقوق و دستمزد مدیران کشوری و کارکنان تاکید دارد.

 

وی افزود: بررسی این طرح با توجه به مطرح شدن بحث حقوق های نامتعاف در کشور الزامی به نظر می‌رسد.

 

حسینی اظهار کرد: سقف پرداختی به منظور همسان سازی و متعارف کردن نظام پرداخت های حقوق و دستمزد به مدیران در صورت تصویب این طرح در برنامه ششم توسعه باید تعیین شود.

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به مصوبه شورای حقوق و دستمزد مبنی بر در نظر گرفتن سقف ۱۰ میلیون تومانی حقوق وزرا بیان کرد: کمیسیون تلفیق، پیشنهادی مبنی بر پرداخت حداکثر  یک و نیم برابر میزان حقوق تصویب شده برای مدیران و کارکنان را مطرح کرده است.

 

وی تصریح کرد: اگر این پیشنهاد مورد قبول واقع شود هیچ گونه پرداختی اعم از حقوق، حق ماموریت، اضافه کاری و سایر پرداخت ها بیشتر از ۱۵ میلیون تومان به هیچ فردی پرداخت نخواهد شد.

 

حسینی در مورد بندهای دیگر این طرح اظهار کرد: این طرح الزامات نظارتی برای برخی دستگاه های نظارتی و اجرایی در خصوص نظارت بر پرداخت ها ایجاد می کند.

 

 

تبدیل ریال به تومان همان حذف یک صفر است که آثار روانی و هزینه ای دارد

 

نماینده تفرش، آشتیان و فراهان با اشاره به لایحه تغییر واحد پول ملی به تومان گفت: تبدیل ریال به تومان همان حذف یک صفر و دارای آثار روانی و پیامدهای هزینه بر است، در عین حال این تجربه در دیگر کشورها از جمله ترکیه مثبت بوده است.

 

حسینی خاطرنشان کرد: نگاه دوستان بر این است که میزان کاهش ارزش پول ملی را بر طرف کنیم و امیدواریم با این حرکت رشد اقتصادی را در کشور شاهد باشیم.

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, حقوق نجومی, نجومی بگیران, مجلس, طرح بررسی حقوق و دست مزد

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
salamup.ir
nashrkhabar.ir
مجوز سایت
سایت شهود
کانال تلگرامی
تبلیغات