توکلی

مناطق آزاد تونل واردات هستند/منفعت هزار میلیارد تومانی یک وزیر از شرکت های پتروشیمی در سال

17 آذر 1395 کد خبر : 988615114 | بازدید : 1424

توکلی گفت: مناطق آزاد به منظور تبدیل شدن به سکوهای صادرات تشکیل شد ولی متاسفانه امروز به تونل واردات تبدیل شده اند و سهمی در صادرات کالا ندارد این موضوع خجالت آور است.

 

به گزارش صبح محلات به نقل از دیارآفتاب؛ احمد توکلی نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی به مناسبت روز دانشجو در سمینار «پیشرفت علم و صنعت در راستای اقدام و عمل  به اقتصاد مقاومتی» در سالن چمران دانشگاه آزاد اراک گفت: با این نگاهی که امروز به اقتصاد مقاومتی در کشور وجود دارد این سیاست اجرایی نمی شود.

 

 

گرایش به غرب مانع اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی

 

توکلی به موانع اجرای اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود:گرایش به غرب، فساد و ساختار و قوانین از مهمترین عوامل در عدم تحقق اقتصاد مقاومتی هستند.

 

 

واردات کالا=واردات بیکاری

 

وی با اشاره به اینکه نگاه به قدرت جهانی واردات را به همراه دارد افزود: واردات کالا در واقع واردات بیکاری به کشور و کاهش اشتغال است.

 

 

فساد، ضد سرمایه گذاری است

 

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه فساد همه چیز را نابود می کند بیان کرد: هیچ چیز از جمله کودتا، تجاوز، انقلاب های مخملی و ... نمی توان نظام را ساقط کند به جز فساد که باید برخورد مناسبی با این پدیده داشته باشیم.

 

وی ادامه داد: تجربه ثابت کرده است که فساد هزینه سرمایه گذاری را بالا می برد و ضد سرمایه گذاری عمل می کند.

 

 

فساد سیستماتیک شده /آلوده شدن برخی دستگاه‌های مبارزه با فساد به فساد

 

توکلی با بیان اینکه فساد سیستماتیک شده است افزود: متاسفانه برخی از دستگاه های مسئول مبارزه با فساد و ناظر جامعه هم به فساد آلوده شده اند که این موضوع مبارزه با فساد را سخت و اعتماد مردمی را هم کاهش می دهد.

 

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برخی از افراد فاسد در مجاری های تصمیم گیری وارد شده اند گفت: این افراد در قالب مشاور در دولت نفوذ کرده اند.

 

وی به آثار مخرب فساد در جامعه اشاره کرد و افزود: مخالفان نظام هم توجه داشته باشند در صورتی که با فساد مبازره نکنید شما هم به اهداف خود نمی رسید.

 

توکلی اضافه کرد: برای اینکه بتوان در زمینه برخورد با مفسدان موفق باشیم باید راه را برای رسانه ها و سازمان های مردم نهاد باز بگذاریم.

 

 

مناطق آزاد تونل واردات هستند

 

رئیس سازمان مردم‌نهاد دیدبان شفافیت و عدالت به موضوع افزایش مناطق آزاد در کشور اشاره کرد و اضافه کرد: افرادی که به دنبال ایجاد چنین مناطقی هستند به دنبال منابع قدرت و ثروت هستند.

 

وی ادامه داد: مناطق آزاد به منظور تبدیل شدن به سکوهای صادرات تشکیل ولی متاسفانه امروز به تونل واردات تبدیل شده اند و سهمی در صادرات کالا ندارد، این موضوع خجالت آور است.

 

توکلی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۱ منطقه آزاد در کشور داریم اظهار کرد: دولت پیشنهاد ایجاد ۲۱ منطقه  و نمایندگان مجلس پیشنهاد ۱۰۱ منطقه آزاد را داده اند.

 

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در زمان نمایندگی با این طرح مخالفت کردم بیان کرد: امیدواریم که در کمیسیسون های مجلس موضوع مناطق ویژه به صورت کارشناسی بررسی شود.

 

وی با بیان اینکه برخی از لیبرال سرمایه داران داخلی مروج برخی ویژگی های بد غرب در کشور هستند و آنها را تبلیغ می کنند افزود: اگر بخواهیم سرمان را در برف کنیم و از این مسائل چشم پوشی کنیم ما هم با مشکلاتی که امروز مردم آمریکا با آن روبه رو  هستند مواجه خواهیم شد.

 

توکلی یکی از بدی های آمریکا را لیبرال سرمایه داری عنوان کرد و گفت: آمریکا به دنبال این است لیبرال سرمایه داری را بر کشورهای جهان تحمیل کند که باید از وضعیت این کشورها عبرت بگیریم.

 

 

برجام را با پیشینه آمریکا بررسی کنیم

 

وی در خصوص برجام گفت:اگرمی خواهیم برجام را ارزیابی کنیم باید با پیشینه ای که از دولت آمریکا داریم ارزیابی کنیم و همه خباثت ها، لبخندها، نامردیها، همه اینها را ببینیم و برجام را نقد کنیم.

 

توکلی یادآور شد: نگوییم که برجام همه عالم را اصلاح می کند؛ که نمی کند و نکرد.

 

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت:علت اینکه امروز برخی از نگاه ها به بیرون است معطوف به برخی از تفکرات سال ۶۸ است که در دوره هاشمی رفسنجانی شروع شد.

 

وی ادامه داد: در آن دوره  توصیه اصلی این بود که دولت در سیاست خارجی باید در اقتصاد جهان حل شود و موضوع چند ملیتی و نظام جهانی و کسب و کار جهانی را بپذیرد.

 

 

منفعت وزیر صنعت و خانواده‌اش از شرکتهای پتروشیمی سالانه هزار میلیارد تومان است

 

رئیس سازمان مردم‌نهاد دیدبان شفافیت و عدالت گفت: چند جوان از بورس کالا اسنادی را نزد من آوردند که وزیر صنعت می خواهد کالاهای پتروشیمی را از بورس کالا بیرون بیاورد.

 

وی به چرای این اقدام اشاره کرد و گفت: نعمت زاده وزیر صنعت و خانواده اش در ۱۴ شرکت پتروشیمی یکی از سمت های رئیس هیات مدیره یا عضو هیات مدیره هستند این اقدامات منفعت دارد.

 

توکلی بیان کرد: بر اساس بررسی که انجام دادیم این کار در سال هزار میلیارد تومان منفعت دارد، چندتا جیب باید خالی شود تا این کیسه ها پر شود.

 

وی با بیان اینکه به صورت کامل در مقابل این موضوع ایستاده ام بیان کرد: موضوع را در نامه ای به معاون رئیس جمهور اطلاع داده ام.

 

 

قراردادهای جدید نفتی اشکال دارد

 

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی به قراردادهای جدید نفتی هم اشاره ای کرد و گفت: در جلساتی که با برخی از مسئولین دولتی داشتیم ثابت کردیم که این قرار داد ها اشکال دارد.

 

توکلی اضافه کرد: برای اولین بار در دولت این مصوبه دوبار تصحیح شد ولی همچنان پیشنهادات باقی است.

 

وی در خصوص روز دانشجو گفت: بنده دو دوره دانشجو بودم و هم اکنون هم از جهات مبارزاتی همچنان دانشجو هستم.

 

توکلی اضافه کرد:جنبش دانشجویی با انگیزه  استقلال طلبی، آزادی خواهی، عدالت طلبی و میهن دوستی آغاز شد و به عبارتی دیگر این جنبش ضد استعمار، استبداد، ظلم ستیز و علیه وطن فروشی بود.

 

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: در واقع ۱۶ آذر، در اعتراض به استعمار انگلیس و آمریکا، نفی استبداد داخلی، طغیان علیه چپاول ثروت ملت و در طرد عوامل وطن فروش شکل گرفت.

 

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, احمد توکلی, فساد, واردات, مناطق آزاد, برجام

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *