حقیقت پور؛

راه اندازی زنجیره ۱۹۰هزار سو غنی سازی اورانیوم، اقدام ایران مقابل نقض برجام

13 آذر 1395 کد خبر : 988615091 | بازدید : 1604

عضو کمیسیون ویژه برجام در مجلس نهم گفت: تمدید قانون داماتو طبق بیان صریح رهبر معظم انقلاب نقض برجام است و قانون در هنگام بررسی برجام برای این شرایط قانونی وضع کرده است که طبق آن ماده واحده اقداماتی مانند راه اندازی زنجیره لازم برای ۱۹۰هزار سو غنی سازی اورانیوم پیش بینی شده است.

 

به گزارش صبح محلات به نقل از نارخبر، طرح مجلس سنای آمریکا مبنی بر طرح تمدید تحریم های ایران برای ۱۰ سال آینده با واکنش های وسیعی در ایران همراه بوده است؛طی تماس با یکی از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سایت خارجی و کمیسیون ویژه برجام در مجلس نهم و مشاور لاریجانی رییس مجلس در این خصوص گفتگو کردیم.

 

منصور حقیقت پور نایب رئیس دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم گفت: این اقدام مجلس نمایندگان آمریکا طبق بیان صریح رهبر معظم انقلاب نقض برجام است و قانون در هنگام بررسی برجام برای این شرایط قانونی وضع کرده است که طبق آن ماده واحده اقداماتی مانند راه اندازی زنجیره لازم برای  ۱۹۰هزار سو غنی سازی اورانیوم پیش بینی شده است.

 

وی با بیان اینکه نیازمند قانون جدیدی برای واکنش نیستیم و قانون لازم را برای واکنش به این اقدام در اختیاز داریم، افزود: با این وضعیت برجام نقض شده و ما هم حقوق خودمان را حفظ می کنیم و بر اساس منافع ملی اقدام می کنیم.

 

حقیقت پور در خصوص ادعای آمریکایی ها که این طرح را نقض برجام نمی دانند، بیان کرد: آنها با نگاه منفعتی خودشان اقدامات خود را نقض برجام نمی دانند ولی ما هم بر اساس منافع ملی و متن برجام،این اقدام را نقض برجام می دانیم که در قانون راهکار های لازم برای واکنش پیش بینی شده است.

 

وی با تحلیل جهانی این بدعهدی آمریکا تصریح کرد: از این فضا می توان برای رسوا کردن آمریکا در جوامع بین المللی استفاده کرد و  باید منتظر ماند تا ببینیم مسئولین چه تدابیری را می اندیشند.

 

وی افزود: باید منتظر تقابل اروپایی ها با این اقدام آمریکا بود، امیدواریم اروپا تقابل مناسبی در برابر آمریکا داشته باشد.

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, برجام, نقض برجام, مجلس نهم, کمسیون برجام, سانتریفیوژ

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *