نماینده سابق مردم در مجلس:

فشار از خارج، فساد در داخل و ناکارآمدی مسئولان مسیر فتنه 98/ در کشور فساد به قدرت چسبیده است

15 بهمن 1397 کد خبر : 9886111697 | بازدید : 238

علیرضا زاکانی با اشاره به فتنه آینده تصریح کرد: فتنه آینده براساس فشار از خارج، فساد در داخل و ناکارآمدی مسئولان طراحی شده است.

 

به گزارش صبح محلات به نقل از نافع،‌ علیرضا زاکانی بعد از ظهر امروز در دانشگاه بوعلی سینا در جمع دانشجویان با بیان اینکه استمرار انقلاب سخت‌تر و مشکل‌تر از اصل انقلاب بود، اظهار کرد: هفت هدف انقلاب یعنی استقلال، آزادی، عدالت، پیشرفت معنوی و مادی، ظلم‌ستیزی و دفاع از مظلومین در سراسر جهان است که بعد از گذشت ۴۰ سال در حوزه‌هایی موفق بوده‌ایم و در برخی حوزه‌ها موفق نبوده‌ایم.

 

وی با بیان اینکه ما دیگر حق اشتباه کردن نداریم چون در یک رقابت تنگاتنگ قرار داریم عنوان کرد: انقلاب اسلامی ایران با نظام سلطه به نمایندگی از ملل آزادی‌خواه جهان با آمریکا در حال مبارزه است.

 

نماینده سابق مردم تهران در مجلس خاطر نشان کرد: از ابتدای انقلاب تا به امروز ما بر اساس یک الگو موفق شده‌ایم، هر کجا که به اسلام٬ خدمت به مردم و توجه به مشارکت مردم در امور  و تبعیت از امام و رهبری عمل کرده‌ایم، موفق بوده‌ایم.

 

 

3 قوه در تراز انقلاب اسلامی نیستند

 

وی با بیان اینکه ما نیازمند خودآگاهی هستیم اما دائماً مسائل فرعی را در ذهن ما برجسته می‌کنند که مسائل اصلی به حاشیه برود، اذعان داشت: سه قوه در تراز انقلاب اسلامی نیستند اما باید در مسیر اصلاح قرار بگیرند. نقطه آغاز کار اصلاح مجلس شورای اسلامی است.

 

زاکانی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی در حوزه سیاسی مستقل است، یادآور شد: ما در حوزه اقتصادی وابسته‌ایم  و باید قانون اساسی در کشور  به طور کامل اجرا شود.

 

وی اصل هشت قانون اساسی را امر به معروف و نهی از منکر از مسئولان عنوان و اظهار کرد: این مهم باید اجرا شود اما در این مسیر یک سری مشکلات و موانعی داریم که بخشی از آن داخلی و بخشی از آن بیرونی است.

 

این فعال سیاسی بخش بیرونی را دارای کمترین اثر خواند و گفت: اما موانع داخلی مهم‌تر از موانع بیرونی است.

 

وی با بیان اینکه امروز سرفصل مبارزه آمریکا علیه انقلاب قرار دادن مردم در برابر نظام است، خاطرنشان کرد: سه ضلع  قدرت‌پرستی، ثروت نامشروع و بیگانه‌پرستی و نفوذ در این ۴۰ سال مانع رسیدن ایران به جایگاه شایسته خود شده است.

 

 

* مسئول جمهوری اسلامی باید کمتر بخورد، بخوابد و بیشتر کار کند

 

زاکانی افزود: جشن ۴۰ سالگی انقلاب برای تغییر و تحول است و کسی که در جمهوری اسلامی مسئول است باید بیشتر از همه کار بکند، کمتر بخورد، کمتر بخوابد در غیر این صورت مسئولیت، یک طعمه است.

 

وی با بیان اینکه از اصل انقلاب دور شده‌ایم تأکید کرد: امام و مقام معظم رهبری علیه اشرافیت قیام کردند اما مسئولان اکنون کارشان برعکس است و از بالا به مردم نگاه می‌کنند و برای اصلاح باید به اصل انقلاب برگردیم.

 

این فعال سیاسی گفت: در این مدت که در حال مبارزه با فساد هستم، هرجا فساد صورت می‌گیرد قدرت به آن چسبیده است. دولت‌ها منشأ فساد هستند و این مسیر از هاشمی شروع شد.

 

 

*مراوده مالی با اروپا صنعت دارویی کشور را به تعطیلی کشاند

 

وی با اشاره به فتنه آینده تصریح کرد: فتنه آینده فشار از خارج، فساد در داخل و ناکارآمدی مسئولان است.

 

نماینده ادوار مجلس خاطر نشان کرد: مراوده مالی با اروپا که عده‌ای از آن سر خوش هستند باعث تعطیلی صنعت داروسازی کشور می‌شود.

 

وی ادامه داد: ۴ میلیارد دلار مواد اولیه دارو و تجهیزات وارد می‌کنیم و ۷۶۰ میلیون دلار مواد اولیه از چین و هند می‌آوریم و در داخل دارو تولید می‌کنیم.

 

زاکانی افزود: با این مصرف دارویی سالی ۳۰ تا ۴۰ میلیارد دلار باید وارد کنیم در حالی که صنعت دارویی را به تعطیلی می‌کشانیم.

 

وی در پایان با اشاره به fatf گفت: ما با این کارها کل اطلاعات اقتصادی را به آمریکایی‌ها می‌دهیم.

 

انتهای پیام/

 
تگها: صبح محلات, زاکانی, نماینده سابق مجلس, فساد اداری, فساد سیستماتیک, قوای سه گانه, جمهوری اسلامی, تراز جمهوری اسلامی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *