بازتاب گردهمایی فعالان فضای مجازی بسیج در رسانه‌های ضدانقلاب/ نگرانی اپوزیسیون از اعلام موجودیت رسمی لشکر سایبری بسیج/ رسانه سعودی- انگلیسی به دروغ افکنی روی آورد

12 آذر 1397 کد خبر : 9886111217 | بازدید : 1516

گردهمایی فعالان فضای مجازی بسیج با واکنش گسترده از سوی رسانه های خارجی و اپوزیسیون همراه شد؛ در همین راستا رسانه سعودی انگلیسی «ایران اینترنشنال» از سخنان سردار غیب پرور در همایش فعالان فضای مجازی بسیج به شدت عصبانی شده است.

 

به گزارش صبح محلات به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ شب گذشته 10 آذرماه اولین گردهمایی فعالان فضای مجازی بسیج با حضور 1000 نفر از فعالان فضای مجازی در این نهاد برگزار شد؛ این فعالان در همه عرصه های مجازی تولیدات زیادی داشتند که اثرات آنها در نمایشگاهی در معرض بازدید عموم قرار گرفت.

 

سردار غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین مهمان ویژه این مراسم بود که به نکات مهمی اشاره کرد؛ وی در خصوص نحوه حضور بسیجیان در این فضا اظهار داشت: ما ورود انفعالی شما جوانان را در این عرصه لازم نداریم و نیازمند یک ورود تدافعی هم نیستیم اما یک ورود برنامه ریزی شده تهاجمی لازم داریم تا لشکر دشمن را تار و مار کنیم.

 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: امروز مشکل ما نداشتن فرد کارآمد در عرصه فضای مجازی نیست بلکه مشکل این است که بچه های خوب ما نمی توانند همدیگر را پیدا کنند و هم افزایی ندارند در خواست ما این است ک شما وارد یک جبهه واحد تهاجمی شوید.

 

این مراسم و حضور پر شور فعالان فضای مجازی در آن با واکنش گسترده از سوی رسانه های خارجی و اپوزیسیون همراه شد؛ در همین راستا رسانه سعودی انگلیسی «ایران اینترنشنال» از سخنان سردار غیب پرور در همایش فعالان فضای مجازی بسیج به شدت عصبانی شده است.

 

این خبرگزاری سخنان رئیس سازمان بسیج مبنی بر لزوم حضور تهاجمی بسیجیان در فضای مجازی را تیتر کرد و نوشت: «حکومت ایران در سال‌های گذشته تلاش زیادی برای حضور گسترده کاربران نزدیک به خود در رسانه‌های اجتماعی همچون توییتر و اینستاگرام با هدف تاثیرگذاری بر افکار عمومی کرده است.

 

ایران اینترنشنال همچنین با استناد به برخی گزارش های رسانه ای مدعی شده است که یک سازمان مستقر در تهران وجود دارد که به‌ کمک ۷۰ وب‌سایت خبری، به انتشار اخبار هدف‌دار و گاه جعلی در خارج از مرزهای ایران می‌پردازد!

 

 

رادیو فردا نیز به خبر موجودیت لشکر سایبری بسیج واکنش مفصلی نشان داد؛ در همین راستا رادیو فردا نوشت: اعلام تشکیل لشکر سایبری بسیج در حالی است که رویترز ماه پیش از وجود ۷۱ وبسایت که مواضع جمهوری اسلامی را منتشر می‌کنند خبرداده بود.

 

در شرایطی که سخنرانی سردار غیب‌پرور مبنی بر رویکرد فعال و تهاجمی هم مورد توجه این رسانه‌ها قرار گرفته است، تلاش ها برای شناسایی اکانت های فعالان فضای مجازی هم افزایش یافته تا با ایجاد محدودیت برای این اکانت ها مشکلاتی را به وجود بیاورند.

 

در همین راستا کانال خبرگزاری ایران وایر نیز اعلام موجودیت لشکر سایبری بسیج از سوی رئیس سازمان فضای مجازی بسیج را به عنوان سرخط خبری خود منتشر کرده است.

 

 

 

 

بالاترین نیز به این همایش واکنش نشان داده و در خبری نوشت: رئیس سازمان فضای مجازی بسیج روز شنبه بدون اشاره به جزئیات از تغییرات در ساختار «لشکر سایبری» این نهاد خبر داد.

 

در ادامه این گزارش بالاترین نسبت به محدودیت برای بسیاری از اکانت های ایرانی ابراز خوشحالی کرده و نوشته است که اکانت های فعال در راستای دفاع از مبانی انقلاب شناسایی و توئیتر انها را بسته و یا برای آنها ایجاد محدودیت کرده است.

 

 

انتهای پیام/ط
تگها: صبح محلات, لشکر سایبری بسیج, گردهمایی فعالان فضای مجازی بسیج, بسیج, رسانه های خارجی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *