سردار وحیدی؛

فکراعتمادبه غرب برای حل مشکلات اقتصادی مردم راجریان نفوذتحمیل کرد

9 اسفند 1396 کد خبر : 9886110943 | بازدید : 2676

رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی گفت: ما می بایست جنگ  پنهان دشمن در حوزه اقتصاد که توسط جریان نفوذ است را تشخیص دهیم و با آن مقابله کنیم.

 

سردار احمد وحیدی رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره جریان نفوذ و اهدافی که دشمنان با نفوذ در سازمان های مختلف دنبال می کنند، گفت: دشمن برای مقابله با انقلاب اسلامی ایران جنگ همه جانبه ای را  طراحی و دنبال می کند. دشمن یک جنگ پنهان و یک جنگ آشکار دارد، البته در گذشته همین جنگ آشکار در حوزه اقتصاد، ارزی و دیگر حوزه ها را اعلام نمی کردند.

 

وی افزود: آنها از ابتدای انقلاب اسلامی هزینه های بسیاری را در حوزه آشکار مانند تحریم و حوزه نظامی علیه ملت ایران بکار گرفته و به نتیجه ای دست نیافته اند. دشمنان در کنار اقدامات آشکار یک جنگ پنهان نیز دارند که بیشتر از مسیر نفوذ و به وسیله جریان نفوذ صورت می گیرد.

 

سردار وحیدی تصریح کرد: دشمنان با استفاده از جریان نفوذ به دنبال رخنه در ساختار تصمیم گیری و تصمیم ساز کشور در حوزه های مختلف و ایجاد اخلال در حرکت توسعه و پیشرفت کشور هستند.

 

وی ادامه داد: جریان نفوذ می خواهد فکر کسانی را که می توانند به پیشرفت کشور کمک کنند تحت تاثیر قرار داده و به سمت خواسته های غرب ببرند. خواست آمریکا و کشورهای غربی هم ضعف ایران اسلامی در حوزه اقتصاد و آسیب پذیر کردن کشور از این حوزه است زیرا دشمنان انقلاب اسلامی در حوزه سخت و نظامی نتوانسته اند به نتیجه ای برسند.

 

وزیر اسبق دفاع در ادامه با اشاره به سیاست های راهبردی در اقتصاد مقاومتی برای مقابله با اقدامات دشمنان گفت: درون زایی که در اقتصاد مقاومتی مطرح می شود بر گرفته از نگاه استحکام اقتصادی برای مقابله با حملات اقتصادی دشمنان است.

 

وی تاکید کرد: اگر اقتصاد ما درون زا باشد می تواند در برابر جنگ اقتصادی دشمن ایستادگی کند. ما می بایست جنگ  پنهان دشمن در حوزه اقتصاد که بخشی از آن توسط جریان نفوذ و بخش دیگر آن توسط اعمال افکار اشتباه به تصمیم گیران اقتصادی است را تشخیص دهیم و با آن مقابله کنیم.

 

سردار وحیدی تصریح کرد: اگر کسانی فکر می کند با اعتماد به غرب می توان مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم را حل کرد، حتما در اشتباه هستند و این دیدگاه حاصل یک فکر اشتباه است که یک جریان نفوذ به صورت پنهان و آشکار آن را بر افکار تصمیم گیرندگان تحمیل کرده اند که باید با آن مقابله کرد.

 

وی در پایان تصریح کرد: ما در دو جنگ پنهان و آشکار دشمنان در حوزه های مختلف از جمله حوزه اقتصاد هستیم که همه باید با هوشیاری کامل مقابل این توطئه ها به ایستند.
تگها: صبح محلات, سردار وحیدی, اعتماد به غرب, حل مشکلات اقتصادی, رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
salamup.ir
nashrkhabar.ir
مجوز سایت
سایت شهود
کانال تلگرامی
تبلیغات