نصب موانع فیزیکی در مرز مشترک ایران و ترکیه

28 آذر 1396 کد خبر : 9886110544 | بازدید : 928

معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور گفت: ایران و ترکیه در حال نصب موانع فیزیکی و دیوار بتنی هستند که این امر به نفع دو طرف خواهد بود.

به گزارش صبح محلات به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حسین ذوالفقاری معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور در حاشیه نشست استاندارن سراسر کشور در جمع خبرنگاران درباره جزئیات سفر اخیر خود به ترکیه اظهار کرد: چندین موافقت‌نامه‌ امنیتی با مقامات ترکیه داشتیم و لازم بود این توافقات به روز و اجرایی شود.

 

وی افزود: در نشست‌هایی که با مقامات ترکیه برگزار شد درباره مسائل مختلفی از قبیل مسائل تروریستی، قاچاق انسان، اسلحه، مواد مخدر، مشروبات الکلی، پیش سازهایی که از غرب به سوی کشورمان منتقل می‌شود همچنین مواردی درخصوص اتباع دو کشور و رانندگانی که در ایران و ترکیه تردد دارند بحث و تبادل نظر انجام گرفت.

 

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با اشاره به نتیجه جلساتی که با مقامات ترکیه حاصل شد، گفت: ساز و کار اجرایی که تاکنون درباره مباحث مورد بررسی وجود نداشت، مورد توافق دو کشور قرار گرفت، همچنین فرمانده مرزبانی ایران با فرمانده کل ژاندارمی ترکیه ، مسئول هماهنگی اجرایی همه بخش های مختلف مسائل مرزی قرار گرفت.

 

ذوالفقاری با بیان اینکه در دیدار با مقامات ترکیه مسئولان و پلیس های مواد مخدر تعیین شدند، بیان کرد:  نماینده ستاد کل از ایران و نماینده نیروهای نظامی ترکیه به منظور مبارزه با گروهک‌های تروریستی مشخص شدند در زمینه مهاجرت هم از سوی دو کشور مقتضیات لازم مشخص شده است.

 

وی افزود: همچنین در جلساتی که در کشور ترکیه درباره گسترش ارتباطات میان دو کشور خصوصا رویکرد دولت ترکیه در چند ماه اخیر درخصوص مسائل منطقه برگزار شد و گروه‌های تکفیری تروریستی و گرایشی که با کشورهای همسایه ایجاد شده، مورد بررسی قرار گرفت.

 

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور گفت: مقرر شد مقامات ترکیه، کارگروه ها و جلسات را 4 مرتبه در سال افزایش دهند و رده‌های اجرایی نیز در هر رده این ارتباطات را داشته باشند به نظر می‌رسد روند همکاری‌ها به ارتقا امنیت و کرامت اتباع دو کشور کمک کند.

 

ذوالفقاری در پایان درباره بازگشایی مرزهای غربی کشور گفت: طبق بررسی‌های انجام شده منتظر ابلاغ دستورات لازم در این زمینه هستیم، این در حالی است که دو کشور در حال نصب موانع فیزیکی و دیوار بتنی هستند البته اصل این انسداد به نفع دو طرف خواهد بود.
تگها: صبح محلات, نصب, موانع فیزیکی, مرز, مشترک, ایران, ترکیه

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
پر بحث ترین ها